تبلیغات
آینده روشن : همسفر سمیرا

آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 
قالب وبلاگ
چت باکس


خلاصه سی دی علم 1

از آقای امین دژاکام

باید خودمان را قیاس نکنیم و خودمان را اصلاح کنیم ما فقط می توانیم انسان  ها را الگو قرار دهیم ،الگو قرار

 دادن با مقایسه کردن فرق دارد.

ادامه مطلب
در سفر دوم ما باید پیدا کنیم که خواسته درونی ما چیست؟ در سفر اول خداسته درونی معلوم نیست فقط یک خواسته داریم که خودمان را از دست نیروهای شیطانی خلاص کنیم و به درمان برسیم.
ما باید این نکته را همیشه با خودمان داشته باشیم که چه در نقطه ضعف یا چه در نقطه قوت یاد بگیریم باید بدانیم که انسان آن چیزی را که به دست می آورد شامل توانایی و ناتوانایی  فرقی نمی کند آن چیزی هست که خودش با دستان خودش فراهم کرده انسان مثل یک زمین می ماند او زمین وجودی اش از سنگلاخ،موانع،آشغال هاو ... پاک شده حالا زمین ما سنگلاخ است تراکتور می اندازد به این زمین ومی خواند شخم بزنند،یک متر می رود و گیز می کند و به موانع مختلف برخورد می کند تا زمین شخم زده شود اما یک نفر دیگر زمین صاف شده ماشین روشن می کند راحت زمین را شخم می زند و بذر می کارد این را گفتم که زمین وجودی ما هم ممکن این جور باشد ناراحتی ندارد.
حالا  نیروهای تخریبی می آیند چیکار می کنند؟ می آیند در زهن انسان و مرتب القاء می کنند که ببین چه قدر زحمت کشیدی هیچی نشدی ولی او یک ذره کارکرد و به نتیجه رسید پس عدالتی وجود ندارد و هزاران حرف مایوس کننده دیگر ایم القائات در انسان می تواند چه چیزی را به وجود بیاورد؟ می تواند در انسان حسادت و در ادامه نفرت را به وجود بیاورد ولی وقتی بدانیم که هر چیزی را که به دست می آوریم دقیقا و عینا ذره به ذره بهایش را پرداخت کرده ایم چه ما و چه او، آن وقت دیگر از این قیاس ها جدا می شویم و نیرویمان متوجه خودمان می شود.
باید خودمان را قیاس نکنیم و خودمان را اصلاح کنیم ما فقط می توانیم انسان  ها را الگو قرار دهیم ،الگو قرار دادن با مقایسه کردن فرق دارد.
برای الگو قرار دادن باید چکارکنیم؟ما قوانینی را که آنها اجرا کردن و به نتیجه رسیدندرا از آنهافرار می گیریم یک جور الگو قرار دادن همین است که می آییم در لژیون می نشینیم واستاد راهنما را الگوی خودمان قرار می دهیم .
علم شامل کشف قوانینی می شود که آن قوانین بر راستی یا حقیقت دلالت داشته باشد یعنی یک سری قوانینی را که پیدا بکنیم ،ما یک سری قوانینی را که در اختیار داشته باشیم این قوانین اگر بر حقیقت استوتر باشد ،منطبق باشند که می گوییم راستی ودرستی بر آنها دلالت بکند آن می شود علم واگر بخواهیم خودمانی  تر بگوییم آن چیزهایکه بر راستی ودستی دلالت دارند وخارج از قوانینی نیستند که در طبیعت جاری وحاکم است.
اگر به کلام الله نگاه کنیم ،می گوید خداوند زمین وآسمان را به حق آفرید یعنی آسمانها وزمین به حق آفریده شده اند پس در آفرینش آسمان ها و زمین قوانینی وجود دارد که آنها لا یتغیر هستند که اگر ما آنها را پیدا کنیم واگر آنها را متوجه شویم آنها می شوند علم ،ولی اگر چیزی خارج از این قوانین بود چون گاهی ممکن است قانون ها بر این ها دلالت نکنند .مثلا ما یک سری قوانین من در آوردی را بر داریم قشنگش کنیم تر گل ورگلش کنیم وغیره این علم نیست چون بر راستی ودرستی استوار نیست ودر ادامه حقیقت نقاب از رخ بر می دارد در نتیجه یک چیز دیگری از آب در می آید مانند سم زدایی پس نتیجه می گیریم اگر چیزی علم باشد باید محصول داشته باشد ومحسولش هم باید محصول خوبی باشد.
من علم را گفتم چون در جهانبینی روی دانایی خیلی صحبت کردیم می گوییم آموزش ،تجربه وتفکر آن چیزی که ما در آموزش به دنبالش هستیم و باید اتفاق بیفتد که ما بگوییم آموزش صورت گرفته است آن یک سری ویژگیهای باید داشته باشد که در آموزش اتفاق بیفتد . می بینیم آن چیزی است که از کسی به کس دیگر قابل انتقال است یعنی نه تنها یی این علم درست اتفاق نمی افتد  یعنی یاد گرفتن این قوانین ودرک کردنش چیزی نیست که به صورت انفرادی صورت بگیرد. 
آموزش چیزی است که باید از یک شخص به شخص دیگری انتقال پیدا کند حالا ممکن است این به صورت آشکار داشته باشد یعنی چه ؟یعنی من اینجا  بنشینم یک استادی بیاید کنارمن مقابل من بنشیند وآن علم را به من انتقال بهد طبق همان چرخش ممکن است صور پنهان داشته باشد یعنی اینکه من اینجا بنشینم یک استاد دیگر از جایی دیگر در یک حلقه دیگر او حاضر شود وآنمطالب را به من القائ کند.
پس نکته مهمی که در آموزش وجود دارد این است که آموزشبه طور کلی به صورت انفرادی امکان پذیر نیست ،به قول معروف تکامل در جمع صورت می گیرد .
نیر وهای تخریبی به چه صورت استفاده می کنند ؟
آموزش های غلط ،یعنی اینکه آموزش های غلط به وجود می آید.چون به صورت تنهایی نمی شود اتفاق بیفتد آموزش باید به صورت دو نفری یا جمع اتفاق بیفتد حالا می شود در آن خرابکاری کرد این خرابکاری به چه صورت انجام می شود؟یا آموزش قلابی باشد یا یک کاریبکنند که شخص آموزش نا پذیر شود یک اتفاقی برای ما به وجودبیاید که ما آموزش پذیر شویم اگر چنین کاری بکنند موفق می شوند.
یک چیزهای هست که در تاریخ تکرار مشود ،قرون وسطی از چه سالهایی بود در اروپا ؟قرون وسطی به قرنهایی گفته می شود که از سده ششم ،هفتم میلادی شروع می شود تا قرن شانزدهم میلادی .این قرون وسطی از نظر خود اروپایی ها خیلی چیز مهمی است یک بخش مهمی از تاریخشان است در قرون وسطی چه اتفاقات مهمی افتاد ؟ جنگهای صلیبی ،استقرار مسیحیت یا استقرار کلیسا به عنوان قدرت اول تصمیم گیرنده واجرایی در سراسر اروپا واین اتفاق هم یک شبه نیفتاد و تدریجی ویواش یواش صورت گرفت.

با احترام همسفر سمیرا 
طبقه بندی: برداشت و نوشتار سی دی ها، 
برچسب ها: کنگره60_درمان اعتیاد_سی دی علم 1،  
[ چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 ] [ 06:07 ب.ظ ] [ همسفر: سمیرا ]
نظرات
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :