آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 

به نام قدرت مطلق

در باب دستور جلسه هفتگی: وظایف راهنما و رهجو

به قلم کمک راهنما؛ هم‌سفر سمیرا

Image result for ‫وظایف راهنما و رهجو چیست‬‎

ره‌جو باید عاشق خدمت کردن باشد حتی اگر برداشتن یک لیوان پلاستیکی از روی زمین یا حتی تی کشیدن و تمیز کردن دستشویی باشد.

 

راهنما کیست؟

کسی بوده که درگذشته مصرف‌کننده بوده و پس از رسیدن به درمان و دریافت گل رهایی و شرکت در آزمون فنی و جهان‌بینی و کسب نمره قبولی و تائید نمره انضباط از مرزبانان و تربیت‌بدنی کنگره60 و تائید دیده‌بانان و مصاحبه و انجام پیمان کمک راهنمایی موفق به دریافت شال نارنجی کمک راهنمایی شده.

وظایف راهنما

راهنما با تجربیاتی که داشته و در کنار علم ، دانش و معرفت کسب کرده شروع به خدمت می‌کند راهنما می‌داند که باید تدریس علم  ، اخلاق ، معرفت ، عشق ، عقل و ایمان را بدهد . می‌داند باید انسانی را پروش دهد که سالم ، صالح و متعادل بود . از وظایف راهنما آموزش دادن صبر ، استقامت ، آرامش و صراط مستقیم است.

وظیفه راهنما به دوش کشیدن ره‌جو نیست که لحظه‌به‌لحظه از او مواظبت کند . چگونه حرکت کردن با توان و نیروی خود و هم‌چنین مواظبت از خود و حرکت در مسیر صحیح را یاد می‌دهد.

کار راهنما دلی و عاشقی است با نهایت حجت و دوست داشتن در جهت صحیح آموزش ، احترام ، محبت ، علم ، دانش و تجربه را به ره‌جو منتقل می‌کند.

راهنما وظیفه دارد با زبان دل و عشق راه درست زندگی کردن و تغییر نگرش را در ره‌جو پروش می‌دهد . راهنما می‌داند که ره‌جو بنده و برده و نیست می‌داند که آموزش‌های را گرفته باید عمل کند و انتقال دهد.

راهنما ره‌جو را از دنیای تاریکی و ناامیدی به دنیای روشنایی و امید هدایت کند و انتقال دهد و وارد حاشیه نشدن و رعایت حرمت‌ها و قوانین  را به ره‌جو آموزش می‌دهد.

راهنما در تمام جلسات کنگره حضور مستمر باید داشته باشد و وضعیت ظاهری راهنما و منظم و مرتب بودن را هم مدنظر دارد. باید راهنما  یک‌رشته ورزشی داشته باشد تا بتواند به ره‌جو آموزش دهد ورزش مکمل درمان است. راهنما ره‌جو را راهنمایی می‌کند تا به سرمنزل مقصور یعنی سلامتی و رهایی برساند.

راهنما وظیفه دارد انرژی خود را صرف کسانی  کند که خواستار رهایی و تشنه رهایی از اعتیاد هستند. درست است که راهنما مانند خورشیدی می‌ماند و برایش فرقی نمی‌کند به گل بتابد یا به خار کمک می‌کند به کسانی که خواستار رهایی ، آرامش و آسایش هستند.

راهنما روش درست زندگی کردن را به ره‌جو یاد می‌دهد که گذشته درگذشته. وظیفه دارد به ره‌جو آموزش دهد که هیچ‌کس بدون تلاش ، صبر ، استقامت ، محبت و عشق به حال خوش‌دست پیدا نمی‌کند.

موفق‌ترین راهنماهای کنگره 60 کسی است که در حوزه تعیین‌شده اقدام به راهنمایی کند و در کمال آرامش و باقدرت ، عدالت ، معرفت و عمل سالم را به اجرا بگذارد و پیروی از قوانین و حرمت‌ها و از حد و حدود خود خارج نشود.

راهنما باید جذبه و هیبت پدر  و جاذبه مادر را داشته باشد و یادش باشد و هرروز پیمانی که بسته را برای خود یادآوری کند و از سی‌دی‌ها و جزوات و کتب کنگره استفاده کند.

وظایف ره‌جو

ره‌جو کیست؟

ره‌جو یعنی جوینده راه،کسی که از دنیای پر از تاریکی ،استرس ،ناامیدی همراه با ترس ومنیت وارد کنگره می‌شود.

ره‌جو باید هدف داشته باشد .ره‌جو بدون هدف نیست هدفش رسیدن به درمان است و شرط رسیدن به هدف اعتقاد داشتن به کنگره است .

ره‌جو باید اعتقاد وایمان کامل به راهنما داشته باشد اگر نداشته باشد به درد نمی‌خورد.

ره‌جو وقتی سفر اول را شروع کرد باید هر چه دارد را پشت در کنگره بگذارد و بداند که هر چه دارد برای کنگره ارزشی ندارد همه فقط یک اسم هستند اینجا در این مکان فقط ره‌جو است.

ره‌جو باید بداند که چیزی که در سفر اول ارزش دارد .درست سفر کردن و مرتب بودن و منظم بودن است و وقت‌شناسی را یاد بگیرد چون در کنگره ساعت اختراع‌شده و همه برنامه‌ها سروقت معلوم شروع و به پایان می‌رسد.

ره‌جو باید قوانین و حرمت‌ها را نگه دارد و به آن‌ها احترام بگذارد ره‌جو باید بداند که کنگره یک وسیله است برای رسیدن به رهایی ،کنگره هدف نیست .باید اعتقاد  وایمان به روش درمانی داشته باشد وقتی روش درمان را قبول کرد به حرف راهنما گوش می‌دهد.

ره‌جو باید چشم گفتن را یاد بگیرد و فرمان‌بردار باشد تا فرمانده خوبی شود.ره‌جو باید به داروی اوتی اعتقاد داشته باشد در غیر این صورت به درمان نمی‌رسد .اعتقاد به روش کنگره و اعتقاد به سه ضلع جسم ،روان وجهان بینی .

ره‌جو باید مرتب سی دی گوش بدهد و از نشریات کنگره استفاده کند باید روی برنامه باشد و به‌طور منظم و مرتب کلاس‌های آموزشی را شرکت کند.

ره‌جو باید به ایجنت ،اسیستانت،مرزبانان ،راهنماها و همه ره‌جوها احترام بگذارد .ره‌جو باید عاشق خدمت کردن باشد حتی اگر برداشتن یک لیوان پلاستیکی از روی زمین یا حتی تی کشیدن و تمیز کردن دستشویی باشد.

ره‌جو باید پول دارو و درمانش را خودش بدهد و از کنگره انتظارات اضافه نداشته باشد .از مهم‌ترین مسائل این است که ره‌جو خودش را درست کند خودش به خودش کمک کند و انتظار کمک از دیگران را نداشته باشد .

باید خودش سعی کند به درمان برسد ره‌جو نباید در روش درمانی و کار راهنما دخالت کند و نظر بدهد .راهنما مبدأ و مقصد و هدف را نشان می‌دهد بقیه‌اش بستگی به خواسته ره‌جو دارد می‌تواند فرمان‌بردار باشد و به حال خوش و به رهایی برسد یا نه گوش‌به‌فرمان نباشد و بیشتر در تاریکی غرق شود.

تجربه که خود من دارم  این است که در کنگره باید فقط گفت چشم چون راهنما تمام این مسیرهای که ما می‌خواهیم طی کنیم را تجربه کرده و اگر می‌گوید صبر کن ،رها کن ،محبت و عشق بلاعوض را تمرین کن می‌داند که این بهترین راه است پس همه ما بیاییم فرمان‌بردار راهنماهایمان باشیم و در مسیر صراط مستقیم باشیم و بدانیم اگر خواسته قوی وایمان به کنگره داشته باشیم حتماً به آرامش و حال خوش می‌رسیم.

با احترام کمک راهنما هم‌سفر سمیرا
طبقه بندی: دستورجلسات هفتگی، 
برچسب ها: کنگره 60 درمان اعتیاد،  
[ یکشنبه 28 بهمن 1397 ] [ 06:56 ب.ظ ] [ مسافر سید مصطفی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic