تبلیغات
آینده روشن : همسفر سمیرا

آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 
قالب وبلاگ
چت باکس


دل نوشته ای در باب دستور جلسه هفتگی ( گلریزان)

به قلم کمک راهنما همسفر سمیرا


به ادامه مطلب مراجعه کنید...

به نام خالق هستی که با طبیعتی که آفریده ونظمی که در این گیتی نهاده به ما می گوید بعد از هر برگ ریزان وزمستانی بهاری هم وجود دارد.

یادت نرفته که بعد از پیمانی که بستی متوجه شدی مصرف کننده است.آیا تاریکیهای که تجربه کردی یادت هست؟

آیا تمام سالهای که می شود بهترین دوران باشد به بدترین دوران تبدیل شود؟

آیا تمام آن ذغالهای که با نفرت وکینه ودشمنی روشن کردی تا مصرف کنند واز درون می سوختی یادت هست؟

آیا تمام آن لحظه های که در کنارش به او کمک می کردی تریاک لول کند ،وکمکش شیره درست می کردی به یاد داری؟

یادت نرفته که تمام فضای خانه ات پر از دود مواد وبوی مواد بود؟

بهترین لحظه  برای یک مادر تولد فرزندش است وده روز در کنار مادرش ولی برای من سخترین لحظه ها بود چون از درون می سوختم وحرص می خوردم که حد اقل این ده روز مصرف نکند.

آری یادم نرفته فرندانم به من می گفتند این چه انتخابی است ؟چرا ما ؟چرا بابای ما؟چرا زندگی ما؟ونمی دانستی چه بگوییم طرف بچه ها را بگیری ویا اوراوتمام غم های دنیا درونت جمع میشد.

یادم نرفته دختربزرگم هنگاهی که به مدرسه می خواست برود این قدر ادکلن به خودش می زد تا بوی مواد محو شود.

یادم نرفته نزدیکترین افراد به خود من می گفتند پای بسات بودی چند بست کشیده ای.وبا خندهی پر از غم می گفتم جای شما خالی دو سه تا.

بعضی مواقع از ظهر تا اذان صبح می نشستم تا لااقل متوجه شوم چه قدر مواد می کشد وچند تا سیگار.

یادم نرفته چندین بار ذغال روشن میکردم وباهر بار روشن کردنش تمام وجودم از درون نابود میشد که چه میشود.

یادم نرفته که ظهر که از خواب بیدار میشود این قدر حالش بد بود که باید بافور را برایش داغ می کردم تا مصرف کنند تا جواب سلام من وبچه ها را بدهد.

یادم نرفته که هیچ موقع چشم براه صبح نبودم برای شروع دوباره ومی خواستم که صبحی برایم آغاز نشود.

هزاران بار ترک کرد با سقوط آزاد وباز هم برگشت می خورد حتی با این روش مرگ را هم جلوی چشمش دید وهر بار مصرفش بیشتر شدوچه ضربه های به خودش وما زد.

یادم هست تمام حال خرابی ها بارها خواستم بروم ولی نمی شود نمی دانم شاید فرزندانم ،شاید خودش وشاید هزاران دلیل دیگر .

بودم ولی نبودم .بودم ولی سرد وبی جان ،مانند سرزمین یخبندان،بودم ولی نه عشقی نه محبتی دنیایی داشتم پر از کینه ،نفرت،حسرت......وچراهای زیاد.

آری برای خودم مرور می کنم گذشته ام را که از کجا به کجا رسیدم.آری کنگره به من همه چیز هدیه داد اول درمان مسافرم ،عشق ومحبت بلا عوض را دوست داشتن را  ،کینه نداشتن ،مثبت بودن،دیدن خوبی ها لذت بردن از آنچه دارم ،یاد گرفتم سیستم کائنات جواب محبت را به محبت می دهد وجواب بدی را با بدی.

آری به من کنگره هزاران نعمت دادقلب یخ زده را پر از احساس کرد ،خانه ی بدون دود و مواد به من داد،ما را به هم نزدیک کرد.یادم داد گذشت کنم ببخشم وبخشیدن وانفاق کردن را به من یاد دادوخلاصه همه چیز به من داد.

این هفته جشن گلریزان است باید یادمان باشد از چه تاریکیهای گذشتیم تا به روشنایی ونور رسیدیم.یادمان نرود بزرگ مرد تاریخ بنیان کنگره 60 از خود گذشت تا ما به خود برسیم بدون توقع وچشم داشتی دستمان را گرفت بدون پرداخت هزینه ای  وراهمان داد به این مکان امن ومقدس ودانشش را در اختیار ما گذاشت.

در اختیارمان گذاشت علم کنگره را تا یاد بگیرییم علم درست زندگی کردن را کجای دنیا سراغ داری مجانی کلمه ی به ما یاد دهند .کجای دنیا سراغ داری که عشق ومحبت کاری می کند که از خود بگذری تا دیگران به خود برسند.

پس بیایم در این هفته هر چه قدر در توانمان هست کمک کنیم از آنچه داریم تا ما هم سهم کوچکی داشته باشیم در ساخت آکادمی وشعبه های دیگر وما هم سهیم باشیم در احیا کردن دیگران ودر حال خوش دیگران .

بهتر از کنگره جایی را سراغ داری برای کمک کردن ،توشه ای برای حیات دیگر آیا سراغ داری؟

ببخشیم ازآنچه که داریم تا ما هم سهم کوچکی داشته باشیم در آن موقعی که اشک مادری برای رهایی فرزندش سرازیر می شود ،یا فرزندی که پدرش رها می شود وهمسری که اشک شوق می ریزد وبا محبت وعشق مسافرش را نظاره می کند .

پس هم بیایم مانند دیگرانی که کاشتند وما خوردیم ما هم بکاریم تا دیگران بخورند.بخشش وبخشیدن بهترین نعمتی است که خداوند به بندگانش می دهد می گوید ببخش من هزار برابر آن را به تو میدهم چون او رحیم وکریم است.

امروز که این را می نویسم بعد از 23 زندگی مشترک مسافرم بهترین هدیه دنیا را به من دادومن را جزءلژیون مالی کرد.امیدوارم تا خودم ومسافرم در کنگره چه باشیم وچه نباشیم جزءلژیون مالی باشیم وما هم سهم کوچکی در احیاءانسان ها داشته باشیم ومی خواهم ومطمئن هستم که برکت این کار هزاران بار به مسافرم وخانواده ام بر می گردد.

از خداوند قادر مطلق تشکر میکنم که این خوشبختی وسعادت را نصیب من ومسافرم کرده وامیدوارم هر که خواسته اش را دارد به آن برسد.


با احترام کمک راهنما همسفر سمیرا
طبقه بندی: دستورجلسات هفتگی، 
برچسب ها: کنگره 60 درمان اعتیاد،  
[ شنبه 26 آبان 1397 ] [ 07:30 ب.ظ ] [ همسفر: سمیرا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :