تبلیغات
آینده روشن : همسفر سمیرا

آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 
قالب وبلاگ
چت باکس


به نام خدا

لژیون نوزدهم  همسفران شعبه‌ شیخ بهایی در روز دوشنبه 97/5/29  با استادی


 همسفر سمیرا وبا حضور  اعضای  لژیون و با دستور جلسه" سی دی قیاس" 


رأس ساعت17:45  برگزارشد.

Related image

به ادامه مطلب مراجعه کنید...

خدا را هزاران بار شکر که امروز هم توفیق پیدا کرددم در کنگره ودر خدمت شما عزیزان باشم .امیدوارم که امروز هم نکات مهمی از این سی دی آموزش بگیریم وبتوانیم آن را اجرایی کنیم.

سی دی قیاس نکات زیادی دارد که هر کدام از آنها می تواند ما را از خیلی چیزهای که انسان را دچار ضد ارزش میکند دورمی کند.

بیشتر ما از خیلی مسائل وموضاعات اطلاعی نداریم وظاهر زندگی دیگران را مشاهد می کنیم ومی آییم بدون توجه به تلاش آنها وتلاش خودمان شروع به مقایسه کردن میکنیم.وتازه اگر تلاش ما برای انجام آن کار یک کم بیشتر باشد شروع میکنیم به مقایسه کردن وهمین باعث می شود که ما حسادت کنیم.

در صورتی که اگر صد در صد تلاش آنها بیشتر بوده ولی ما متوجه نمی شویم وخیلی از تلاشهای آنها را نبینیم .مثلا دو نفر در یک محل کار میکنند وما فقط از آن خبر داریم ولی متوجه نیستیم که این شخص اگر وضع مالیش بهتر از ما هست  در جایی دیگر دارد فعالیت می کند ممکن است قناعت میکند ،اسراف نمیکند.

در زندگی هر روز قیاس های مختلفی به اشکال مختلف می کنیم در صورتی که از تلاشهای دیگران ما اطلاعی نداریم ونتیجه این قیاسها تبدیل می شود به نفرت ،بیزاری ،حسادت به طرف مقابل ویا حتی از خدا ویا از ودمان متنفر شویم.

دو نفر با هم وارد کنگره می شوند یکی پیشرفت میکند مشارکتهای خوبی انجام می دهد ،خدمت می کند وهر روز سر حالتر می شود ولی ما مدام به خودمان می گوییم با هم وارد شدیم ولی او چه انرژی دارد چه قدر سرحال است  .چرا من نیستم؟ آیا تلاش کردیی؟آیا سی دی گوش دادی ؟آیا خواستی تغییر کنی؟

هیچ کدام از ما از پیشینه دیگران وزحمتهای که در گذشته انجام داده اند خبر نداریم پس نمی توانیم خودمان را با دیگران مقایسه کنیم ممکن است در خلوت خودش سختیهای زیادی را متحمل شده .خواسته های نا معقول وقیاس انسان را به نابودی می کشد.

انسان مانند زمین است که اگر بخواهد درونش چیزی به وجود آید باید بسترش را در خود به وجود آورد تا شروع به رشد کردن بکند.می خواهی مسافرت مانند دیگران به شما احترام بگذارد .آیا این بستر را برای او فراهم کرده ای؟ایا دوست داری فرزندت مانند دیگران با ادب ودرس خوان باشد آیا بسترش را فراهم کرده ای؟

در مقوله اعتیاد هم زمانی می تواند یک مسافر درمان شود که آن خواسته درونش باشد وتقویت کند وشرایط وبسترش را فراهم کند واین احساس درونش باشد که آمده ام درمان شوم البته با درست سفر کردن ،منظم آمدن،سی دی نوشتن وگوش دادن .....این می شود بستر خوب برای یک درمان که نتیجه اش می شود گا رهایی گرفتن از دستان آقای مهندس وبه حال خوش رسیدن.

انسانها در آن چیزی که خداوند به آنها داده مشترک هستند قوه عقل ،تفکر،اختیار ...ولی تفاوتی که وجود دارد این است که قدرت تکامل عقل ویا قدرت تفکر ودانایش در چه حد واندازه ی ودر چه سطحی قرار دارد. ویا چه قدر روی خودش تزکیه وپالایش انجام داده وآیا حسش عاری از هر گونه آلودگی هست یا نه؟

طبق آیات قرآن انسان چیزی نیست مگر آن چیزی که تلاش میکند . یک همسفر اگر خودش را تغییر ندهد مسافر تغییر نمکند .اگر من همسفر هنوز بدبین هستم وهنوز نسبت به مسافرم رفتار خوبی ندارم وامیدی به درمان آن ندارم مطمئن باشید به آن آرامشی که مد نظر کنگره هست نمی رسید چون فقط دارید حسرت می خوری چرا آن بهتر از من است .چرا ان مسافر این همه تغییر کرده ومدام درونتان آشوب وجنگ هست ودارید خودتان ،زندگیتان ،مسافرتان را با دیگران مقایسه میکنید ودریغ از یک ذره تلاش وکوشش برای تغییر دادند خودتان وکنار گذاشتن ضد ارزشها یتان.

حسادت ما بر مبنای دو چیز حرکت میکند یکی اینکه ما شرایط لازم را در خود به وجود نیاوردیم ودیگر اینکه ما هنوز به آن آگاهی نرسید یم که اگر کسی چیزی را سریعتر متوجه می شود بهایی آن چیز یا کار را پرداخت کرده واگر این را مد نظر قرار بدهد دیگر خودش را با دیگران مقایسه نمی کند .

برای بدست آوردن هر چیزی باید تلاش وکوشش کرد می خواهی به حال خوش برسی مسافرت را رها کن وبرای تغییر خودت برای کنار گذاشتن ضد ارزشهایت تلاش وکوشش کن .

یکی از ابزارهای مهم وکاربردی برای اینکه انسان قیاس کند ومسیر وراهش را گم کند نفس اماره هست وکسانی که هنوز در این نفس مانده اند دارد خودشان را با دیگران مقایسه میکنند ودچار حسادت ونفرت وبیزاری از دیگران هستند.وهر چه نفس اماره از آنها بخواهد انجام می دهند وهر روز در ونشان آشوب هست واصلا حال خوشی ندارند.

یادمان باشد خداوند به انسان می گوید کار نیک انجام بده تا پاداش به شما بدهم ولی شیطان در ابتدا پاداش می دهد وبعد ده برابر با انسان حساب میکند.

برای رسیدن به خواسته هایمان نیاز به انرژی داریم وحواسمان باشد که این انرژی را از راه درست به دست آوریم نه اینکه از دیگران انرژی بگیریم چون بد وبدتر می شود.همیشه نیروهای منفی دنبال کسانی می روند که در جهل ونا آگاهی خود بیشتر فرو رفته باشند وهمیشه سعی می کنند که با نیرهای بازدارنده جلوی دانایی وآگاهی ما را بگیرند.

به طور مثال قبلا به خاطر جهل ونا آگاهی خودمان در مسیر اشتباهی رفته ایم وکارهای ضد ارزشی انجام می دادیم وهیچ اعتمادی به مسافرمان نداشتیم وهمیشه او را مسبب بدبختی خودمان می دانستیم ولی با ورود به کنگره ویاد گرفتن صورت مسئله اعتیاد وشناخت وآگاهی نسبت به خودمان داریم به علم وآگاهی خودمان را بالا می بریم  .

حواسمان جمع باشد به قول راهنمای عزیزم نیروهای منفی تا دم در کنگره دنبال ما هستند که ما را از آموزش گرفتن بگیرند پس در هر شرایطی باید روزهای دوشنبه در کنگره حضور داشته باشید که دانایی خود را بالا ببرید.

نکته دیگر اگر می خواهید به دانایی برسید تمام خدمتهای کنگره را انجام بدهید از کوجکترین خدمت تا بالاترین خدمت چون در هر خدمتی آموزشی نهفته است که ما از آن خبر نداریم.

ویادمان باشد خودمان ،مسافرمان ،زندگیمان ،فرزندمان ...را با هیچ کس مقایسه نکنیم وبرای بدست آوردن هر چیزی باید تلاش وکوشش کرد البته در مسیر وصراط مستقیم بودن  واجرایی کردن فرامین الهی .

دستور جلسه هفته آینده:سی دی اهمیت خواب شب
طبقه بندی: برداشت و نوشتار سی دی ها، 
برچسب ها: کنگره 60 درمان اعتیاد، عملکرد لژیون،  
[ شنبه 17 شهریور 1397 ] [ 02:35 ب.ظ ] [ همسفر: سمیرا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :