تبلیغات
آینده روشن : همسفر سمیرا

آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 

به نام خداوند عادل

در باب دستور جلسه هفتگی : عدالت، آیا همه افراد در کنگره با هم برابرند؟

به قلم کمک راهنما همسفر سمیرا

هر انسانی بر مبنای تلاش و تفکر خودش به جایگاه مورد نظرش می رسد و این را باید بدانیم که در هستی به رایگان چیزی به کسی تعلق نمی گیرد...

این دستور جلسه از دو بخش تشکیل شده است؛ قسمت اول، عدالت و قسمت دوم، آیا همه‌ی افراد در کنگره با هم برابرند؟

عدالت: عادل بودن، دادگری، دادگر بودن، انصاف داشتن. عدالت یعنی هرکسی در جایگاه خودش باشد. کنگره 60 اعتقاد دارد درمان فوق ترک است و تعادل فوق درمان. تعادل هم چیزی نیست مگر اطلاعات و آگاهی و کسب معرفت.

(خَلَقَ اللهُ السَّماوات و الاَرض بِالحَق) خداوند آسمان‌ها و زمین را به‌حق آفریده. آقای مهندس همیشه در  صحبت‌هایشان طبیعت را الگوی ما قرار می‌دهند و عدالت را می‌شود در قوانینی که در هستی وجود دارد، متوجه شویم و برای همه مخلوقات یکسان عمل می‌کند؛ یعنی شما اگر پری که سبک است یا سنگی که سنگین است را از ارتفاعی پرتاب کنیم به هر دو، نیروی جاذبه به یک اندازه وارد می‌شود و این یعنی عدالت! پس نمی‌توان به عدالت خداوند شک و تردید داشت.

هر انسانی با توجه به سطح دانایی خود و عملکرد خود جایگاهی برای خودش مهیا می‌کند و هر جایگاهی که داریم نتیجه عملکرد خودمان است. آقای مهندس فرمودند: ارزش هرکسی به میزان خدماتی است که ارائه می‌دهد، هر چه بکاریم همان را برداشت می‌کنیم.

در آرم کنگره 60 هم عدالت در رأس قرار دارد و تمام‌ کارهای کنگره بر اساس عدالت می‌باشد و با آموزش‌های نابی که از کنگره می‌گیریم متوجه می‌شویم هر انسانی بر مبنای تلاش و تفکر خودش به جایگاه موردنظرش می‌رسد و این را باید بدانیم که در هستی به‌رایگان چیزی به کسی تعلق نمی‌گیرد.

آقای مهندس می‌فرمایند: زندگی کتابی است که خودمان می‌نویسیم می‌توانیم خوب یا بد بنویسیم. خیلی از همسفران در دورانی که در تاریکی بودند همیشه ناسپاس بودند و می گفتند که این عدالت نیست که یک مصرف‌کننده دارم. در ظاهر همه خداوند را قبول دارند ولی در عمل اینطور نیست مثلا جایی که احساس می‌کنند آن چیزی که می‌خواستند نیست و اتفاق نیفتاده، زبان به اعتراض می‌گشایند که در حق ما بی‌عدالتی شده، خدا ما را فراموش کرده، خداوند عادل نیست و این نشانه‌ی ایمان نداشتن آنهاست و من شخصاً از آن افراد بودم ولی در کنگره به‌وسیله آموزش‌های ناب آقای مهندس به عدالت خدا پی بردم که اگر با یک مصرف‌کننده زندگی کردم و تاریکی زیادی را تجربه کردم و مسافرم را باعث بدبختی خودم می‌دانستم ولی امروز به‌واسطه‌ی همان مسافر که برای درمان، کنگره 60 را انتخاب کرد از زندگی لذت می‌برم و توانستم دید و نگرش خودم را تغییر دهم. توانستم تا حدودی سطح دانایی و آگاهی خودم را بالا ببرم و افتخار می‌کنم که مصرف‌کننده بوده و این عین عدالت است که اگر تاریکی بود امروز بهتر روشنایی را درک می‌کنم. خالق هستی بهتر می‌داند، کسی را بیش از توانش سختی نمی‌دهد. پس زود قضاوت نکنیم و در عدالت خداوند به دل، شک و تردید وارد نکنیم.

روزی زنی به حضور حضرت داوود (ع) آمد و گفت: ای پیامبر! پروردگار تو عادل است یا ظالم؟ حضرت داوود (ع) فرمودند: خداوند عادلی است که هرگز ظلم نمی‌کند. زن گفت: اگر عادل است و عدالت دارد من یک زن بیوه هستم که سه دختر دارم و با دست ریسندگی می‌کنم و شال می‌بافم و با فروش آن‌ها برای خودم و دخترانم غذا تهیه می‌کنم ولی امروز هنگام بردن شال به بازار پرنده‌ای آمد و شال‌ها را از دستم ربود و رفت. من نتوانستم برای دخترانم غذایی تهیه کنم. هنوز حرفش تمام نشده بود که در خانه حضرت داوود را زدند، تاجرهایی بودند که صد دینار به آن حضرت دادند و گفتند: این‌ها را به مستحق بدهید. آن حضرت علت را جویا شد گفتند: امروز ما در دریا دچار طوفان سختی شدیم و طوفان آسیب زیادی به کشتی ما زد و داشتیم غرق می‌شدیم در همان لحظه پرنده‌ای بسته‌ای پر از شال در کشتی ما انداخت و ما به‌وسیله آن شال‌ها و بستن جاهای آسیب‌دیده از غرق شدن نجات پیدا کردیم و به شکرانه‌ی نجات پیدا کردن این نیت را کردیم. حضرت داوود صد دینار را به زن داد و فرمود: پروردگار تو در دریا برای تو هدیه می‌فرستد ولی تو او را ظالم می‌خوانی. خداوند به حال و روزگار تو آگاه‌تر از دیگران است.

پس بیاییم ما همسفران هم یادمان باشد که هیچ موقع به عدالت خدا شک نکنیم. چون او می‌دانسته و آگاه بوده که به خاطر همان مسافران به بهشت و مکان امنی خواهیم آمد که با هیچ‌چیز دیگر در این دنیا عوض  نمی‌کنیم. هیچ کار خداوند بی‌حکمت نیست پس قدر داشته‌هایمان را داشته باشیم.

اما قسمت دوم دستور جلسه؛ آیا همه افراد در کنگره با هم برابرند؟ (قُل هَل یَستَوی الذَّین یَعلَمون وَ الَذَّین لا یَعلمون) بگو آیا کسانی که می‌دانند با کسانی که نمی‌دانند برابرند؟ آیا نابینایان با بینایان با هم برابرند؟ آیا کسانی که خدمت می‌کنند با آنانی که خیانت می‌کنند با هم برابرند؟ آیا کسانی که قوانین را رعایت می‌کنند باکسی که رعایت نمی‌کند با هم برابرند؟

بنابراین در کنگره 60 افراد با هم برابر نیستند و هر کس جایگاه خودش را دارد اگر چنین بود و همه با هم برابر بودند شال نارنجی، سفید و زرد مفهومی نداشت. درست است که همه در ابتدای ورود به کنگره ازلحاظ آموزش و عشق با هم برابرند اما در ادامه بر مبنای سعی و تلاش خود فرد تعیین می‌شود و نمی‌توان گفت همه با هم برابرند. اگر این‌گونه نبود محکوم به نابودی بودیم. در پیشگاه خداوند هم‌چنین است و انسان‌ها با هم برابر نیستند اگر چنین بود و همه با هم برابر بودند نه بهشت، نه دوزخ و نه جهنمی معنا و مفهومی داشت. پس نزدیک‌ترین افراد به خداوند پرهیزگارترین افراد هستند. چیزی که تعیین‌کننده ارزش انسان‌ها است میزان محبت و مردم‌دار بودن و خدمت آن‌ها به دیگران است. (لَیس لِلاِنسان اِلّا ما سَعی)  برای انسان چیزی نیست مگر آنچه تلاش می‌کند. امیدوارم همه‌ی ما با بالا بردن سطح دانایی و آگاهی خود به معنای واقعی عدالت پی ببریم و یقین داشته باشیم که دنیا بر اساس نظم و عدالت است. باید این را بدانیم که بدون آموزش گرفتن، خدمت کردن، عملی کردن آموزش‌ها و انتقال دادن به دیگران به حال خوش، آرامش و آسایش دست پیدا نمی‌کنیم.

 

با احترام؛ کمک راهنما هم‌سفر سمیرا

تایپ: هم‌سفر فاطمه ف

 
طبقه بندی: دستورجلسات هفتگی، 
برچسب ها: کنگره 60 درمان اعتیاد،  
[ چهارشنبه 14 شهریور 1397 ] [ 02:34 ب.ظ ] [ همسفر: سمیرا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :