تبلیغات
آینده روشن : همسفر سمیرا

آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 
قالب وبلاگ
چت باکس


به نام خدا

لژیون نوزدهم  همسفران شعبه‌ شیخ بهایی در روز دوشنبه 97/3/21  با استادی


 همسفر سمیرا وبا حضور  اعضای  لژیون و با دستور جلسه"سی دی دلتنگ" 


رأس ساعت17:45  برگزارشد.

Image result for ‫آقای مهندس دژاکام‬‎

به ادامه مطلب مراجعه کنید...

خدا را شکر که امروز هم در جمع شما عزیزان باشم امیدوارم حالتان خوب باشد ودر کنار یکدیگر علم ودانش خود را بالا ببریم.امروز آخرین دوشنبه ماه مبارک رمضان است امیدوارم توانسته باشیم با تزکیه وپالایش در این ماه به حال خوش وآرامش کاملی رسیده باشیم .
سی دی دلتنگ خیلی سی دی شیرین وپر از بار آموزشی فراوانی بود از شما تشکر میکنم به خاطر مشارکتهایتان به امید اجرایی کردن تمام سی دیها وکاربردی کردن .
خسته ودلتنگ نباش زیرا وقتش که رسید آنگاه اتفاق انجام می پذیرد.
به نکته مهمی در این سی دی اشاره شده وقتش که رسید بعضی از ما می خواهیم با عجله وشتاب به بعضی از خواسته های خود برسیم بدون در نظر گرفتن زمان وباهمین طرزتفکرمان در صورتی که نه به خواسته مان می رسیم تازه خرابتر وویرانش می کنیم .
زندگی را یک مثلث فرض کنید یک ضلعش خاص ماست یک ضلعش تقدیر ویک ضلعش فرمان الهی .
تقدیر نامه ای اعمال پیشین ماست یعنی آن چیزی که باید اتفاق بیفتد می افتد موقعی که زمانش برسد مثلا زندانی که در زندان است موقعی که محکومیتش تمام شد آزاد می شود اتوماتیک تقدیر کارش را انجام می دهد وتازه هر مشکل واتفاقی را به گردن تقدیر نیندارید بیشتر مشکلات ما این است که آن خواسته ی که داریم یا مشکلی که برای ما پیش می آید را بدون تفکر وبدون تلاش می خواهیم انجام بدهیم .
مثلا درکنگره یک همسفر بیاید وتلاشی نکند به دانایی نمیرسدو تلاش هم نمی کند با سی دی گوش دادن ونوشتن به حال خوش میرسد بیایدو مدام در کار مسافرش سرک بکشد وموقعی که خوب تمام کارها را خراب کرد می گوید تقدیر من بوده آیا تو تلاشی برای ارتباط صحیح وآرامش خانواده  کردی؟
همه ی ما در تمام شرایط ودر تمام زمان ها از روز الست تا روز موعود که همه چیز بوده وخواهد بود همه در گردش وچرخش هستند.
آقای مهندس ضرب مثل گهی پشت به زین ،گهی زین به پشت را فرمودند:.در زندگی همه چیز اتفاق می افتد خوب ،بد،خنده ،گریه ... وهزارن پیشامد مختلف که گاهی شیرین وگاهی تلخ است من چه طور برخورد کنم مهم است آیا مسافر ما از اول بد بوده ؟اآیا همین مسافر را با انتخاب وعشق انتخاب نکردیم؟
بله ممکن است همه چه مسافر چه همسفر در طول زندگی دچار اشتباه بشود ولی قابل جبران است اگر راه وروش درست را پیدا کنیم .همیشه همه چیز در حال تبیل وتغییر است .ما همیشه از طبیعت درس می گیریم فصلها هر کدام به حالتی هستند شکوفه می دهند ،میوه ،بعد برگهایشان زرد می شود وبعد هم زمستان می شود وبه خواب می روند انسان هم همیشه در حال تغییر است .آیا ما می توانیم همیشه نوزاد یا نوجوان بمانیم نه اگر این تغییرات وتبدیلات نبود هستی دچار مشکل میشود پس هستی هم در حال چرخش است.
یک مصرف کنند ه وارد کنگره می شود وبا رفتن روی برنامه ودر نظر گرفتن زمان وآموزش به انسان دیگر تبدیل میشود واین به خاطر روش صحیح درمان ومحبتی است که در کنگره وجود دارد واین محبت است که اعضای کنگره را مانند زنجیره های محکم به هم وصل کرده.
محبت هم براساس علم ودانایی می باشد محبت یک کلمه قرآنی است که ار محب ،یحب،یحبون گرفته شده محبت از معرفت سرچشمه می گیرد .شعری که در ی سی دی بیان شده ما حداقل یک بار در زندگی خود شنیده بودیم ولی امروز در کنگره واز زبان آقای مهندس دقیقا به ریشه ومفهوم آن پی می بریم .
یادمان باشد اگر به ماکسی محبتی کرد یا خدمتی برای ما انجام داد قدر دان زحماتش باشیم وبه آن شخص محبت کنیم با محبت کردن است که خیلی از مشکلات ما باز میشود می شود با محبت ببخشید ،کینه ونفرت کسی را به دل نگیریم .
چیزی که بین ما در کنگره وجود دارد وما را دور هم جمع کرده همین محبت است چون اندیشه وتفکر ما به هم نزدیک است ما در کنگره از خوشحالی دیگران خوشحال وازناراحتی دیگران ناراحت می شویم افرادی با عشق دارند خدمت می کنند وبا کلامشان با رفتارشان به ما محبت می کنند که ما به حال خوش ورهایی برسیم وبیشتر قدر یگدیگر را بدانیم ومحبتمان را از دیگران دریغ نکنیم.
وقتی زبان ها یکی شد مشکل حل میشود بعضی مواقع ما زبانمان وبیانمان یکی نیست یعنی چه ،مثلا من همسفر به مسافرم می گویم خیلی دوستت دارم ولی در باطن وصور پنهانم طور دیگر است شما به عنوان یک همسغر که دارد آموزش می گیرد باید درون وبیرونتان یکی باشد محبت کنید واعتماد داشته باشی وایمان کامل که مسافرم حتما به راهایی ودرمان میرسد در صورتی که من محبت کنم تلاش کنم تا به خواسته برسم.
دی که از تو گذشت هیچ از آن یاد مکن          فردا نرسیده است فریاد مکن
بعضی از ما همسفران هنوز دوره درمان مسافر تمام نشده وبدون توجه به اینکه ممکن است زمان سازگاری ورسیدن به آن تفکر مسافر برای درمانطول بکشد به دنبال بهانه وغر زدن هستند وشروع به گله وشکایت می کنند صبر کنید رها کنید وایمان وتوکل داشته باشید با طی کردن زمان به درمان میرسندباید در همه کارها صبر وبردباری را پیشه خود کنید.
محبت ومهربانی کنید به دیگران بون چشم داشتی وتئقعی مطوئن باشید که به آنچه خواسته دارید میرسید به مسافرتان محبت کنید بون اینکه توقع کاری یا هدیه ی از او داشته باشید اگر این کار را کردید محبت بین شما هزاران برابر میشود .
کنگره کارش نشان دادن درون انسانها است که خودشان را پیدا کنندوراهی را که سالها گم کرده اند را در کنگره پیدا کنند وراهی نیست جزءصراط مستقیم واجرای کردن فرامین الهی وان چیزی نیست جزءخودشناسی.
ما باید در هر کاری همیشه همان لحظه را در نظر نگیریم جنبه های بلند مدت را در نظر بگیریم در زندگی باید برنامه ریزی داشته باشیم ،همیشه آقای مهندس تاکید دارند پایه های مالی را مستحکم کنید با پس انداز کردن ودرست مصرف کردن ودوری از اسراف وهمیشه قدر داشته هایمان را داشته باشید.
نکته دیگر اینکه همیشه خوبی مسافرتان را ببینید هر موقع عصبانی شدید وخواستید با زبانتان مسافرتان را به هم بریزید کمی تفکر کنید وخوبیهای اورا در نظر بگیرید ویک لحظه به خوت بگو مسافرم یک بدی دارد واو اینکه مصرف کننده است آیا من هم یک بدی وضد ارزش دارم؟
امیدوارم با محبت کردن به جا وبه موقع وبه اندازه زندگی برای خودتان ومسافرتان وبچه هایتان درست کنید که با تمام کمبودها  وحتی بد سفر کردن مسافرتان آن حال خوش وآرامش در زندگیتان جاری باشد.
از محبت تلخ ها شیرین شود                        وز محبت مس ها زرین شود

از محبت خاره گل میشود                               وز محبت سرکه ها مل میشود


سی دی هفته آینده :بار دگر 
طبقه بندی: برداشت و نوشتار سی دی ها، 
برچسب ها: کنگره 60 درمان اعتیاد، سی دی دلتنگ،  
[ شنبه 26 خرداد 1397 ] [ 06:09 ق.ظ ] [ همسفر: سمیرا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :