تبلیغات
آینده روشن : همسفر سمیرا

آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 
قالب وبلاگ
چت باکس


به نام خدا

لژیون نوزدهم  همسفران شعبه‌ شیخ بهایی در روز دوشنبه 97/3/7  با استادی


 همسفر سمیرا وبا حضور  اعضای  لژیون و با دستور جلسه"سی دی احترام" 


رأس ساعت17:45  برگزارشد.

Image result for ‫احترام‬‎

به ادامه مطلب مراجعه کنید...

خدا را شکر که یک بار دیگر در جمع شما عزیزان هستم امیدوارم حالتان خوب باشد ونماز وروزه هایتان مورد قبول حق قرار بگیرد.از این ماه پر برکت برای تزکیه وپالایش استفاده کنید چون هم برای بدن مفید ،هم برای روح وروان عالی است. برای همدیگر دراین ماه پر خیر وبرکت بهترینها را بخواهید.

در ابتدای سی دی آقای مهندس فرمودند کنگره برای ما هدف نیست بلکه یک وسیله وابزار است تا به صلح وآرامش برسیم .چون ما با آموزشهای کنگره درست زندگی کردن ،درست دیدن ودر کل جهان بینی خود را تغییر می دهیم تا با کوچکترین موضوعی به هم نریزیم.

ما در این مکان هستیم که ضد ارزشهای خودمان را بشناسیم وفرامین الهی را اجرایی کنیم.ودر کنار این مسائل پایه های مالی خود راهم مستحکم کنیم وادامه تحصیل بدهیم.

استاد امین در ابتدا فرمودند : که نیاز ما در دل دیگران است ونیاز دیگران در دل ماست یعنی از یک فرد به جمع واز جمع به فرد می باشد مثل همین کنگره چون در کنا ر همدیگر هستیم وهمه روی یک نقطه مشترک کار می کنیم وبه اصطلاح همه برای یکی ویکی برای همه  کنگره پابرجا است واین قدر گسترش پیدا کرده همه ما در جمع به تکامل می رسیم.

مسئله بعدی که آقای امین عنوان کردند در مورد تکبر بود .وار تجربیات خود از دانشگاه رفتن وشرایط سخت واخراج شدنش توضیحاتی دادند. اقای امین هم به خاطر اینکه نیت وهدفش خوب نبود به خاطر همین موفق نبود

 

تکبر با کبر یا منیت فرق میکند .منیت یعنی جایگاه خود را بالتر از آنچه که هست می بیند

کبر یعنی فکر میکند که در ماهیت چیز دیگری هستی.یعنی الاغی که خود را اسب تصور می کن.

 منیت مثل اسب پیری که توان راه رفتن ندارد ولی فکر می کند اسب مسابقه است

کبر از صفات خداوند اسا یعنی خدا موجودی است که در ماهیت با ما فرق میکند واگر دچار این صفت شویم در کفش خدا پا کرده ایم.

یعنی همیشه فکر کنید من بهترین هستم وهیچ کس مثل من نیست بعضی از مواقع من همسفر ممکن است تکبر وغرور من را بگیرد که من در کنگره بیشتر از مسافرم میفهم همین یک اشتباه شما را از آموزش گرفتن دور میکند.

ببینید اگر می خواهید متوجه شوید حستان خوب است یا بد امتحان کنید من سمیرا اگر از پیشرفت دیگران ناراحت شدم  واز موفق نشدن دیگران خوشحال شدم بدانم که حسم وافکارم نادرست است وضد ارزش درون من است .واین رفتار مال فردی است که درونش تاریکی وجود دارد.

مثال دیگر میزنم اگر شما از خوشحالی دیگران خوشحال واز ناراحتی وشکست دیگرن ناراحت شدی معلوم میشود که آموزشهای کنگره که همان جهانبینی اشت را فرار گرفته اید وآنها را اجرایی کرده اید.

برای درست دیدن وتکبر ومنیت نداشتن راهی به جزءسوختن دل برای پاک شدن دل وجود ندارد یعنی هر انسانی دلش شفا پیدا کند وصاف شود آن زمان به او همه چیز داده میشود. اگر ضد ارزشهای خود را شناختی 50 درصد قضیه حل میشود.

بعضی وقتها باید خراب شویم تا آباد شویم . میکروب موقعی که کشف شد در آن زمان کار افراد شروع شده که چه کار بکنند مثل همین روش دی اس تی موقعی که صورت مسئله اعتیاد پیدا شد اعتیاد درمان پیدا کرد .

انسان هم موقعی پالایش برایش اتفاق می افتد که انسان بیماری یا ناخالصی وضد ارزش درون خودش را بشناسد وبعد با آن روبرو شود واین مرحله زمان میبرد .درمان در کنگره 11 ماه طول می کشد ودر این دوره با آموزش گرفتن هم جهان بینی خودش را درست می کند هم جسم وروان خود را تا به رهایی ودرمان برسد.

موقعی که متوجه شدیم آن موقع بازی در آگاهی است ومی فهمد که از کجا وبرای چه اتفاق افتاده وهوشیاری وتشخیص بالا میرود ان موقع اگر مشکلی وگرفتاری برایش پیش بیاید شروع به نق زدن  وناسزا نمی گوید وسعی می کند  برای مشکلش راه حلی پیدا کند.

همسفران باید مانند مکانیک باشند ودرون خودشان را بشناسند واگر مشکلی پیش آمددرست کنند وتغییر بدهندباید روی خودش کار کند وبه حساب خود برسند قبل از اینکه دیگران به حسابشان برسند.

مانند آینه باشیم ونور را منعکس کنیم  وضد ارزشهای خودمان را بشناسیم ودرصد بر طرف کردن آنها باشیم .پالایش موقعی اتفاق می افتد که ضد ارزشها وناخالصی های خودمان را بشناسیم وخیره خواه دیگران باشیم وبرای همه فکر مثبت کنیم واگر در حق دیگران بدی کردیم آوارش روی سر خودمان می آید.

اگر در کنگره بیاید وبخواهید خودی نشان بدهیدو در فکر این باشید که به بقیه ثابت کنید من کسی هستم  به آرامش وآسایشی که مد نظر کنگره است نمیرسید در کنگره باید آموزش بگیرید واگر می توانید این آموزشها را بدون چشم داشتی وتوقعی در اختیار دیگران قرار دهید.

این سی دی به من همسفر می خواست یاد بدهد که خیره خواه دیگران باشیم  اگر این طور باشد خیر به ما میرسد ولی اگر بر عکس باشد نمی توانیم حرکت کنیم .

ما با دادن اطلا عات درست به دیگران کمک کنیم ودر هر لحظه ودر هر مکان در صراط مستقیم باشیم  که اتفاق های خوب برایمان بیفتد.ما باید بدانیم نیروهای تاریکی به دنبال اطلاعات هستند ونیروهای مثبت به دنبال تبدیل اطلاعات به علم وخوب کردن حال دیگران ما نباید  روی کارهای دیگران تمرکز کنیم چون نه تنها زمان را از دست می دهیم بلکه اعصابمان را  به هم می ریزیم.

امیدوارم با کاربردی کردن این سی دیها درست زندگی کردن ودرست دیدن وکار به کار دیگران وقضاوتهای دیگران نداشته باشیم واگر این صفات ضد ارزشی درونمان است را اصلاح کنیم وبا رفتن در صراط مستقیم وتوجه به اینکه خوب سی دیها را گوش بدهیم وبا نوشتن آنها بیشتر به عمق مطالب پی ببریم.

سی دی هفته آینده :دل تنگ

 
طبقه بندی: برداشت و نوشتار سی دی ها، 
[ جمعه 25 خرداد 1397 ] [ 06:08 ب.ظ ] [ همسفر: سمیرا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :