تبلیغات
آینده روشن : همسفر سمیرا

آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 
قالب وبلاگ
چت باکس


به نام خدا

لژیون نوزدهم  همسفران شعبه‌ شیخ بهایی در روز دوشنبه 97/2/31  با استادی


 همسفر سمیرا وبا حضور  اعضای  لژیون و با دستور جلسه" راه رخ" 


رأس ساعت17:45  برگزارشد.


Image result for ‫رخ سی دی کنگره60‬‎

به ادامه مطلب مراجعه کنید....


بنمای رخ که باغ وگلستانم آرزوست                    بگشای لب که قند فراوانم آرزوست
ای آفتاب حسن برون آی دمی زابر                   کان چهره مشعشع تابانم آرزوست
به این معنی که صورتت را نشان بده ومی شود راجع به هر موضوعی  برداشت کرد این ابیات را می شود برای همسفری مثال زد که امید به رهایی مسافرش دارد یا به نظر من می شود این طور بیان کرد که ما همسفران موقعی که  برای رهایی می رویم وچهره با انرژی آقای مهندس را می بینیم واشک از چشمانمان جاری می شود .می توان بیان کرد.
دی شیخ  با چراغ همی گشت گرد شهر           کز دیو ودد ملولم انسانم آرزوست 
گتند یافت نمی شود جسته ایم ما                  گفت آن که یافت نمی شود آنم آرزوست 
انسان هم خصلتهای خوبی دارد هم بدی  ولی با این حال اختیار دارد که کدام را انتخاب کند خوبی را یا بدی ؟انسان هم می تواند ناشکر ،نا سپاس ،کفر بورزد،....وتمام صفتهای ضد ارزشی در وجودش باشد ولی هم می تواند همان طور هم که در قرآن کریم آمده انسانی با عمل سالم وصلح آمیز باشد وکارهای ضد ارزشی انجام ندهد.وحتی دیگران را به صبر ومحبت هدایت کند .
ولی ما انسانها می توانیم از دیو (سنبل کارهای بد)هم بدتر باشیم .کسی که درصراط مستقیم باشد وفرامین الهی را اجرایی کند در زمره انسان بودن هست .تمام ادیان وپیامبران گفته اند دروغ نگویید،دزدی نکنید،فساد نکنید،با ضعفا مهربان باشید،کم فروشی وگران فروشی نکنید...ولی ما ادعا می کنیم انسان هستیم وایمان داریم ولی به محض اینکه اتفاقی می افتد مانند زلزله پتوی 20 هزار تومانی را 70 هزار تومان می فروشیم.
در کنگره هر کدام از ما اگر بخواهیم قوانین وحرمتها را نگه نداریم سنگ روی سنگ بند نمی شود . چون هر چیزی روی برنامه وقوانین خودش است .همیشه ودر هر زمانی انسانهای که درستکار نبوده اند وجود داشته حتی موقعی که مولا نا این اشعار را گفته وپیدا کردن یک انسانرا آرزو کرده است.
بیت شعری که آقای مهندس خواندن
 که زین همرهان سست عناصر دلم گرفت    شیر خدا وورستم دستانم آرزوست
زین خلق پر شکایت گریان شدم ملول      آن های وهوی ونعره مستانم آرزوست
حکایت ما هست که قدر چیزهای که داریم را نداریم ومدام نق وغر می زنیم واز عالم وآدم شکایت می کنیم که چرا من ،چرا زندگی من ،چرا این مسافر ،چرا معتاد،چرا این بچه ....وهمیشه گله وشکایت وتقصیر را گردن این وآن انداختن.دوربین ما همیشه روی دیگران است.
باید شکر گزار وسپاسگزار باشیم اگر تا دیروز شاکی بودید که چرا این شوهر معتاد را خدا به شما داده روزی میرسد مانند من که افتخار می کنم به واسطه همین مسافر به کنگره وآموزشهای که می بینم دید ونگرشم عوض شده وکلی مطالب یاد گرفتم که در هیچ دانشگاهی یاد نمی دهند.
درست است که زندگی سخت شده وپول باید داشته باشیم .پول هم است ولی همان چیزهای را که داریم قدرش را بدانیم ولذت ببریم از کنار هم بودن ممکن است کسی از هر لحاضی مرفه باشد ولی دلش خوش نباشد پس همه چیز در پول نیست.
کاری که ما با این آموزشها می گیریم باید افکار واندیشه خودمان را درست کنیم .ما انسانها طوری داریم برخورد می کنیم که لذت نمی بریم از داشتهایمان بچه داشته باشیم یا نداشته باشیم،خانه داشته باشیم یا نه ،مسافرمان سفر خوبی داشته باشد یا نه ...مدام غر می زنیم آقای مهندس در سی دی گغتند فضول بردند جهنم گفت هیزمش تر است انجا هم دست بر نمی داریم وفضولی می کنیم وشکایت .با این کارها داریم لحظه های را که می توانیم بهترین استفادها را بکنیم از بین می بریم.
ما در هر مسیری که قرار می گیریم مشکلات خودش را دارد وخداوند صلاح بنده خود را بهتر از ما می داند پس مثل ما همسفران که در کنگره هستیم اگر مشکل اقتصادی ،مشکل خانوادگی ریا قرض ،بیماری ..سر راهمان قرار گفت تفکر واندیشه کنیم تا بتوانیم راه حل درست را پیدا کنیم نه اینکه دست روی دست بگذاریم وگله وشکایت کنیم.
در قسمتی از سی دی در مورد خمر آقای مهندس صحبت می کنند .
خمر :حجاب،پرده وپوشش آن چیزی که روی افکار انسان واندیشه انسان ،شخصیت وبیداری انسان پرده وپوشش می کشد.می تواند انواع مواد مخدر ومشروبات الکلی باشد وحتی می تواند افکار مسموم وبد ما باشد.
تریاک  و هر نوع ماده مخدر روی افکار انسان پرده می کشد وعمل شیطانی محسوب می شودووارد اقیانوس شیطان شده است چه بخواهد وچه نخواهد..
ما دو نوع جهاد داریم :
جهاد اصغر: که در راه خدا کشته می شوند .
جنگ اکبر:جهاد با خود،تزکیه وپالایش خودت با نفست وخواسته های غیر معقول خودت وبا القاهای منفی وضد ارزشی
اگر هر کدام از ما همسفرا بتوانیم ضد ارزشها وخواسته های خودمان را بشناسیم ودر صد درست کردن آنها باشیم از هر چه داریم حتی از آن مسافری که بد سفر می کند ....می توانیم لذت ببریم ودر صلح وآرامش زندگی می کنیم.
اقای مهندس مثاال زیبای زد گفت کبوتر هم که پرواز می کند هر لحظه ممکن است شکار پرندگان دیگر شود پس شما هم که به عنوان همسفر وارد کنگره شده اید با هزار مشکل مواجه می شوید اول باید قبول کنید ومشکلاتتان را با تفکر وصبر ودر کمال آرامش حل کنید.
موقعی که وقتش برسد مشکلات به را حتی حل می شود مانند همان که در سی دی فرمودند دفین هادر زیز زمین هستند به وقتش خودش باز می شود بدون اینکه کاری کنید .پس قدر مسافرتان وخودتان وکنگره را بیشتر بدانید ومطمئن باشید که هر کسی وارد کنگره نمی شود پس شاکر خداوند باشید که با این مکان مقدس آشنا شده اید ودید ونگرشتان با جهان اطراف وانسانها تغییر دهید .
ویادتان باشد حرص چیزهای را که نداریند نخورید وقدر چیزهای که داریم را بیشتر بدانیم.اصولا ما انسانها وقتی چیزی را از دست می دهیم تازه قدرش را پیدا می کنیم.

سی دی هفته آینده احترام 
طبقه بندی: برداشت و نوشتار سی دی ها، 
[ یکشنبه 6 خرداد 1397 ] [ 08:33 ب.ظ ] [ همسفر: سمیرا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :