تبلیغات
آینده روشن : همسفر سمیرا

آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 
قالب وبلاگ
چت باکس


به نام قدرت مطلق

مشارکتهای مکتوب همسفران لژیون نوزدهم؛ لژیون کمک راهنما همسفر سمیرا

در باب دستور جلسه هفتگی: در کنگره 60 چگونه قدردانی می کنیم؟
 قدردان بودن یعنی درحالی‌که به دنبال آنچه می‌خواهیم هستیم باید برای آنچه هم‌اکنون داریم هم قدردان باشیم.

سلام دوستان سمیرا هستم هم‌سفر (کمک راهنما):

روزی مردی خواب عجیبی دید؛ خواب دید که پیش فرشته‌هاست و به کارهای آن‌ها نگاه می‌کند. در هنگام ورود دسته‌ای از فرشتگان را دید که سخت مشغول به کارند و تند تند نامه‌هایی را که توسط پیک‌ها از زمین می‌رسند را باز می‌کنند و داخل جعبه‌ای می‌گذارند، مرد از فرشته پرسید: شما چه‌کار می‌کنید؟ فرشته گفت اینجا بخش دریافت است و ما دعاها و تقاضاهای مردم از خداوند را تحویل می‌گیریم. مرد کمی جلوتر رفت دید که فرشته‌ها کاغذهایی را داخل پاکت می‌گذارند و آن‌ها را توسط پیک‌ها به زمین می‌فرستند؛ مرد از آن فرشته هم پرسید شما چه‌کار می‌کنید؟ یکی از فرشتگان باعجله گفت: اینجا بخش ارسال است؛ ما الطاف و رحمت‌های خداوند را برای بندگان به زمین می‌فرستیم. مرد کمی جلوتر رفت دید فرشته‌ای بی‌کار نشسته است با تعجب از فرشته پرسید: شما چرا بیکارید؟ فرشته پاسخ داد اینجا بخش تصدیق جواب‌ها است؛ مردمی که دعاهایشان به استجابت رسیده باید جواب بفرستند ولی فقط عده بسیار کمی جواب می‌فرستند؛ مرد پرسید مردم چگونه باید جواب بفرستند؟ فرشته جواب داد بسیار ساده فقط کافی است بگویند: خدایا شکرت!

شکرگزارترین شما در پیشگاه خداوند کسی است که از نعمت‌ها و زحمات مردم بیشترین قدردانی و شکرگزاری را به عمل آورد.

ما در کنگره با آموزش‌هایی که می‌گیریم باید قدر زحمات کسانی که دارند بدون منت خدمت می‌کنند را بدانیم و اگر من تشکر و قدردانی کنم در وهله اول حال خودم خوب می‌شود. ولی اگر ناسپاس باشم باید در خود جستجو کنم تا ناخالصی‌های خودم را بشناسم.

شکرگزاری و قدردانی فقط با کلام کافی نیست و باید با عمل باشد. همان‌طور که آقای مهندس در سی دی نقطه مشترک تأکید کردند که هدیه باید تمیز و نو باشد حتی با خطی زیبا و کلامی زیبا.

آقای مهندس درست هست که فرمودند حساب کنگره با همه صفر است و کنگره نه به کسی بدهکار است و نه به کسی طلب کار ولی من سمیرا باید یادم باشد که زندگی که امروز دارم و در آن آرامش و آسایش هست، همه به خاطر زحماتی بوده که راهنمایان عزیز انجام داده‌اند. با آموزش‌های آن‌ها ما دیدمان، نگرشمان نسبت به زندگی عوض شد که باعث شد که دنیا را بهتر ببینیم و هرروز اطلاعات جدید را دریافت کنیم. ما باید برای چیزهایی که دریافت می‌کنیم شکرگزار و قدردان باشیم با قدردانی بیشتر احساس خوشبختی می‌کنیم و از زندگی لذت می‌بریم.

قدردان بودن یعنی درحالی‌که به دنبال آنچه می‌خواهیم هستیم باید برای آنچه هم‌اکنون داریم هم قدردان باشیم. من سمیرا باید یادم نرود لذت سقوط و صعود را و اینکه از کجا به کجا رسیدم. ما باید در هفته راهنما و جشن‌های دیگر قدردان زحمات این عزیزان باشیم به هر طریق که می‌توانیم.

شکر نعمت نعمتت افزون کند    کفر نعمت از کفت بیرون کند

باید بدانیم که اگر قدردان و شکرگزار نباشیم سقوط می‌کنیم. قدردانی باید با کرم  یا درم  باشد، با حمایت از سبد پول؛ کمک به زمین کنگره و در روزهای جشن قدردان زحمات تمام عزیزانی که در کنگره خدمت می‌کنند باشیم.

 

سلام دوستان مریم هستم هم‌سفر:

آن نگاه‌های مهربان، آن دست‌های پرمهر و محبت، آن اشک‌های از سر شوق و آن دعاهایی که همگی با دست در دست هم دادن می‌خوانند همه حاکی از آن است که به چه جایی واردشده‌ایم؛ ما باید قدر لحظات طلایی بودن در کنگره را بدانیم، سی دی گوش کردن، خدمت کردن، به حرف راهنما گوش دادن و در انجام حرمت‌ها و فر آمین کنگره کوتاهی نکردن، حالا چه به‌عنوان یک هم‌سفر یا مسافر به این باور برسیم که اینجا منزلگاه و مقصد آرزوهاست. همیشه یادمان باشد که زندگی دوباره خود را مدیون بنیان کنگره هستیم. نمی‌دانم که این جمله را برای توصیف محبت‌هایت بنویسم؟ نمی‌دانم چگونه تو را توصیف کنم؟ در سرزمین خاطره‌ها آنان که خوب‌اند همیشه ‌سبزند و آنان که محبت‌ها و دوستی‌ها را در قلبشان برافراشتند همیشه به یاد می‌مانند.

تشکر کردن نشانه محبت است، محبت به کسی که برایت معرفت خرج کرده است. پس شایسته است به‌پاس تلاش و زحمات تمام خدمتگزاران کنگره مخصوصاً بنیان کنگره سپاسگزار و قدردان باشیم و همین‌طور شکرگزار خالق و خدمتگزاران این بستر باشیم و در حد امکان از این عزیزان تشکر و قدردانی کنیم و سپاس‌گزار خالق هستی باشیم که ما هم جز کوچکی از این بستر هستیم.

 

سلام دوستان سلاله هستم هم‌سفر:

با سلام و خسته نباشید خدمت آقای مهندس و خانواده‌ی گرامی‌شان و تمامی اعضای کنگره 60؛

من به‌نوبه‌ی خودم اول‌ازهمه می‌خواستم تشکر و سپاسگزاری کنم از جناب آقای مهندس که این مکان مقدس را برای همه ما مسافران و هم‌سفران فراهم کردند تا بتوانیم این جهل و ناآگاهی خودمان را اصلاح کنیم و انسان تازه‌ای از خودمان بسازیم. من هم از طرف خودم اگر هم بخواهم از کنگره 60 قدردانی بکنم می‌توانم بگویم ما به دلیل  این‌که هیچ جایی بهتر از کنگره 60 را نتوانسته‌ایم برای مسافرانمان پیدا کنیم باید حداقل وارد این مکان مقدس که می‌شویم اول‌ازهمه سعی و تلاش خود را هم برای دیگران و هم برای خودمان بکنیم و اگر واقعاً قصد درمان و انسان واقعی شدن را داریم حالا فرقی  نمی‌کند چه مسافر و چه هم‌سفر این‌قدر راهنمایان و تمام عزیزانی که در این مکان برای ما زحمت می‌کشند را اذیت نکنیم و شکرگزار خداوند باشیم که ما را لایق این دانسته که اذن ورود به کنگره را به ما داده است و ما می‌توانیم حتی با کمترین خدمت شکرگزار و قدردان خداوند و آقای مهندس و تمام اعضا محترم کنگره باشیم.

 

سلام دوستان فاطمه هستم یک هم‌سفر:

انسان اگر درراه مثبت قدم بردارد مورد یاری قرار می‌گیرد. کنگره 60 خدا را شکر وضعیت مناسبی دارد و به کار خودش ادامه می‌دهد. ما باید در کنگره ارزش خدمت‌هایی که به ما می‌شود را بدانیم و نباید به‌راحتی از خدمت‌ها درگذریم. ما باید این‌قدر دانا باشیم که هفته راهنما تشکر کنیم حتی اگر ازنظر مالی فقیر هم باشیم باید برای این روزها ارزش قائل باشیم حتی اگر مطلبی زیبا و قشنگ باشد. راهنماها در رهایی ما نقش بسیار مهمی را داشتند و اگر کمک این عزیزان نبود شاید الآن ما در این موقعیت نبودیم. ما باید در جشن‌ها مثلاً جشن دیده‌بان قدردان این عزیزان باشیم چون آن‌ها از راه دورهم ما را کنترل می‌کنند. در جشن گل‌ریزان شرکت کنیم، سبد کنگره را یاری کنیم، کنگره باید روی دوش ما باشد نه اینکه ما روی دوش کنگره ما باید از آقای مهندس و خانواده‌شان، راهنماها؛ مرزبانان؛ اسیستانت و حتی مسافرمان تشکر کنیم اگر ما مسافر نداشتیم نمی‌توانستیم در این مکان قدم بگذاریم. من با سی دی نوشتن و احترام گذاشتن و خدمت کردن و مشارکت کردن و یاری‌کردن از سبد کنگره  می‌توانم قدردانی  کنم.

با احترام؛ اعضای لژیون نوزدهم

تایپ: هم‌سفر شهلا
طبقه بندی: دستورجلسات هفتگی، 
[ شنبه 8 اردیبهشت 1397 ] [ 07:17 ب.ظ ] [ همسفر: سمیرا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :