تبلیغات
آینده روشن : همسفر سمیرا

آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 
قالب وبلاگ
چت باکس


به نام خدا

لژیون نوزدهم  همسفران شعبه‌ شیخ بهایی در روز دوشنبه 97/2/3  با استادی


 همسفر سمیرا وبا حضور  اعضای  لژیون و با دستور جلسه" راه درست و نقطه مشترک


رأس ساعت17:45  برگزارشد.


به ادامه مطلب مراجعه کنید...
راه درست  3/2/97
خدا را شکر که امروز هم توفیق پیدا کردم در کنگره باشم وآموزش ببینم.از خانم فاطمه به خاطر کنفرانس سی دی راه راست تشکر می کنم.
حالا دوباره یکسری نکات سی دی  راه راست را  من باز تکرار می کنم.در ابتدا در مورد اینکه زندگی کنیم وبگذاریم دیگران هم زندگی کنند وانسان باید مثل یک عبد زندگی کند .عبد یعنی موجودی که خدمتگزار جامعه است یعنی بنده بودن وبنده کسی است که کار وخدمت میکند.
ما باید در هر جایگاه وپست ومقامی که هستیم فقط به ظاهر آدم خوبی به نظر برسیم ولی از درون کارهای ضد ارزش انجام بدهیم.مثلا من همسفر موقعی که دیگران هستند مسافرم را با احترام صدا بزنم ولی به محض تنها شدن شروع کنم به بد وبیراه گفتن .ما اگر در کنگره آموزش می بینیم برای این است که به صلح وآرامش برسیم.
پس برای رسیدن به صلح وآرامش باید جهان بینی خودمان را بالا ببریم وقوانین زندگی را بلد باشیم به طور مثال من حق ندارم تجسس کنم در کارهای دیگران یا به خودم اجازه بدهم سر گوشی مسافرم بروم اگر من همسفر ارتباط خوب ودوستانه با مسافرم داشته باشم چیزی برای مخفی کردن ندارد.
ما هرکاری می خواهیم انجام دهیم باید مبداء،هدف ومقصد خود را بدانیم و در حین حرکت قوانین الهی را بدانیم ودرست اجرا کنیم یک مسافر که وارد کنگره می شود اگر همه این موارد را رعایت کند به هدف اصلی که رهایی وآرامش وحال خوش است میرسد.
ما برای رسیدن به مقصد بایدراستی،درستی،صداقت وامانت داری داشته باشیم واین یعنی در صراط مستقیم بودن .صراط مستقیم راهی است که هم خرد جهانی وهم عقل ودین که باید طبق قانون مثل عقل باشد برآن فتوا ونظر بدهد.
اگر من همسفر یا مسافر از صراط مستقیم خارج شویم به راه فسق وفجور کشیده می شویم یعنی نه می توانم درست سفر کنم ونه به حال خوش برسم .
نکته بعدی در مورد اینکه در هر کاری باید تحقیق کرد وبدون تحقیق کاری را انجام ندهیم چون سرانجام خوبی ندارد .وقتی کسی می آید ومی گوید فلانی چه حرفهای پشت سر شما می زد زود به هم نریزید وعصبانی شوید وتصمیم بگیرید وکمی صبر کنید برسی کنید ببینید  راست هست یا نه ممکن است به خاطر زود خشمگین شدند بلای سر خودتان یا آن شخص بیاورید.

هر سخن جای وهر نکته مکانی دارد ایا درست است که من حالا این حرف را بزنم یا نه اگر همیشه ما در صراط مستقیم باشی به مشکل حادی برخورد نمی کنیم.
مهم این نیست که حق را می گوی یا نه مهم این است که چگونه بگویید ،کی وکجا بگویید .کلام مناسب ،زمان مناسب،مکان مناسب  اگر من همسفر دقت نکنم به این سه موضوع ممکن است مسافرم را به هم بریزم باید دانا به کار خود باشید که ایا حالا وقت مناسبی است که من این حرف را بزنم یا نه ،اگر می خواهید زندگی با آرامش وآسایش داشته باشید به قول قدیمی ها هر حرفی که می خواهید بزنید را چند بار دور دهان خود بگردانید وبعد بزنید.
تمام سی دیهای آقای مهندس می خواهد درس درست زندگی کردن به من را بیاموزد پس باید تمام این حرفها را آویزه گوشمان قرار بدهیم وآنها را اجرایی کنیم.
اما سی دی دوم که امروز با هم آموزش می گیریم سی دی نقطه مشترک است . یک کسی که تازه وارد کنگره می شودبا خودش می گوید ما آمد ه ایم که تریاک را ترک کنیم این حرفها به ما چه ولی من به عنوان یک همسفر با جهان بینی آشنا نباشم چه طور می توانم منین ،نا امیدی وترس را از خودم دور کنم ،تا وقتی که من صورت مسئله اعتیاد را نشناسم چه طور می توانم به چشم یک بیمار به او نگاه کنم پس تمام این آموزشها برای این است که دید ونگرش من عوض شود.
اولین مسئله وقتی که من خودم را بشناسم می توانم به دیگران کمک کنم وبتوانم ان چیزهای که باید تغییر بدهم را انجام دهم اگر تغییری ایجاد نشود تبدیلی به سرانجام نمی رسد همان طور که در کتاب عشق امده صفت گذشته در انسان صادق نیست باید یک مسافر تغییراتی انجام بدهد واز شرایط عبور کندتا تبدیل به یک انسان رها شود.
اگر من همسفر دست روی دست بگذارم وشبانه روز دعا کنم کاری از پیش نمی برم  قوانین الهی هم تذکر داده است از تو حرکت از من برکت پس تا تلاش وکوشش نکنی به هیچ جا نمی رسی.
چرا ما باید بدانیم ؟ما اگر به همه چیز شناخت وآگاهی داشته باشیم بهتر با آن روبرو می شویم ما ازنفس واحده تشکیل شده ایم وروح داریم پس می توانیم خوب را از بد تشخیص دهیم وراه راست ومستقیم را انتخایب کنیم یا راه فسق وفجور ر این بستگی به سطح آگاهی ما دارد ما مختاریم انتخاب کنیم.
یادمان باشد فسق وفجور ظاهر زیبایی دارد ولی باطنش ویرانی است پس بشناسیم خودمان باید تغییر کنیم وتبدیل شویم اختیار در دست ما است تحت القائات منفی قرار نگیریم وباید کاوش انجام دهیم تا به صلح وآرامش برسیم خودمون به خودمون کمک کنیم.
ما چرا در کنگره در کنار هم با صلح ودوستی ومحبت هستیم چون هم یک نقطه مشترک داریم وآن هم اینکه مصرف کننده هستیم وکاری نداریم چه دین ومذهبی داریم این قدر به هم نزدیک شده ایم که از فامیل نزدیکتر هستیم ودر هم ادغام شده ایم چون همه در اعماق تاریکیها بوده ایم وبعد از تغییر وتبدیل ترخیص شده ایم .
یادمان باشد اگر تلاش کردیم به ما الهام میشود در را ه مثبت اگر قدم برداریم مورد یاری قرار می گیریم از مبدا ء ما را یاری میکند.
در آخر سی دی آقای مهندس فرمودند برای این که یک نفر به رهایی برسد بیست میلیون خرج او می شود .ولی پولی از کسی گرفته نمی شود ما باید قدردان وشاکر باشیم که خداوند اذن داد که ما هم جزءکوچکی از کنگره60 باشیم .
اگر کمی به گذشته برگردیم هر کدام از ما همیشه از خدا می خواستیم دیگر مواد نکشد وفلان نذر را انجام می دهیم چه قدر هزینه می کردیم برای ترکهای بی نتیجه حالا که در کنگره این قدر خوب یک نفر به رهایی می رسد وچقدر مطالب وآموزش می گیریم قدر دان نباشیم .
آیا سزاوار است سبد پول را حمایت نکنم .من باید شکر گزار  وقدردان باشم ویاد بگیرم تشکر کردن را اگر شاکر باشی خالق بیشتر هوایت را دارد چون او بخشنده ومهربان است .
ما در کنگره چهار جشن داریم باید به بهترین شکل ممکن مراتب قدردانی وتشکر را انجام دهیم ..تمام کسانی که دارند در کنگره خدمت می کنند هیچ چشم داشتی به تشکر من ندارند چون آنها از روی عشق ومحبت وعاشقی خدمت می کنند.
پس من به هر طریقی می توانم به کنگره کمک کنم از لحاظ مالی ،علمی ،تخصصی به خدا اگر دقت کنیددر این دنیا جایی را پیدا نمی کنید بدون مزد وپاداشی برای دل خوشان ومحبت خودشان دارند خدمت می کنند ما باید بفهمیم ویاد بگیریم وارزش را بدانیم وشاکر باشیم .
اگر من سمیرا در این جشنها قدردانی کردم آموزش می گیریم اول از همه از خالق  ،مسافرمان ،فرزندم ،پدر ومادر......همه تشکر کنیم. همیشه یادتان باشد از کجا به کجا رسیدیم.

سی دی هفته آینده:وادی هفتم
طبقه بندی: برداشت و نوشتار سی دی ها، 
[ شنبه 8 اردیبهشت 1397 ] [ 07:14 ب.ظ ] [ همسفر: سمیرا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :