تبلیغات
آینده روشن : همسفر سمیرا

آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 
قالب وبلاگ
چت باکس


به نام خدا

لژیون نوزدهم  همسفران شعبه‌ شیخ بهایی در روز دوشنبه 96/11/2   با استادی


 همسفر سمیرا وبا حضور  اعضای  لژیون و با دستور جلسه"وادی پنجم 


رأس ساعت16:45  برگزارشد.


به ادامه مطلب مراجعه کنید...
خدا را شکر که در کنار هم هستیم وخداوند اذن ورود به ما را در این مکان مقدس را داد .امیدوارم حالتان  خوب باشد.
امروز تجلیل از خانم نسیم وخانم فخری عزیز بود برای همین جلسه خیلی طول کشید ونمی توانیم سی دی خلق را تمام کنیم برای همین امروز  با وقت کمی که داریم  در مورد وادی پنجم صحبت می کنیم..
ما قبلا وادی پنجم را کار کردیم پس هر کدام از شما در مورد وادی پنجم هر چه می دانید بیان کنید.

همسفر فاطمه:

در وادی پنجم آموختیم آنچه که در فکر خودمان داریم را عملیاتی کنیم وحرکت کنیم .یاد گرفتیم صبر کنیم واز مولفه های ضروری زندگی صبر است وبعد از صبر نوبت پیروزی می باشد.
 حالا که وادی پنجم را یاد گرفتیم به سراغ درون خودمان برویم ببینیم آیا غیبت می کنیم؟تجسس،قضاوت،ورشوه دادن ... را انجام می دهیم .نکته بعدی باید پس انداز داشته باشیم پس انداز یکی از ضروریات است وتا به آن دست نیافته ایم متوجه برکت آن نمی شویم.
ودر تمام مراحل زندگی به خداوند توکل کنیم واو را وکیل خود قرار دهیم .باید حواسمان باشد که در مورد دیگران قضاوت بی جا نکنیم.

همسفر افسانه:

در وادی پنجم یاد گرفتیم که طبیعت حکم مام ما را دارد وباید از طبیعت درس بگیریم که از ساده ترین چیزها مثل کود ،خاک ،آب شور چه محصولات خوشمزه وخوبی به ما می دهد .ما هم باید از حداقل چیزها بهترین استفاده را بکنیم وباید در زندگیمان برنامه ریزی داشته باشیم تا بتوانیم پایه های مالی خودمان را مستحکم کنیم.

همسفر مریم:

یاد گرفتم که در هر کاری باید صبر داشته باشم .نقطه تحملم را بالا ببرم وبا صبر واندیشه درست سختی ها ومشکلات را حل کنم .قناعت داشته باشم .نکته مهمی که در کارم هم دارم آن را اجرایی می کنم سرم به کارم باشم ودیگران را قضاوت نکنم ودر کارشان تجسس نکنم.وفهمیدم اگر غیبت کسی را بکنم دیگران هم پشت سر من غیبت می کنند.

همسفر سلاله:

من همیشه فکر می کردم که افرادی که از نظر مالی خوب هستند وثروت زیاد دارند پس انداز می کنند ولی با گوش دادن وخواندن وادی پنچم متوجه شدم که پس انداز بیشتر مال کسانی هست که وضع مالی خوبی ندارند.در سی دی آقای مهندس فرمودند :زنان قدیمی با پس اندازشان طلا می خریدند ودر مواقعی که می خواستند خانه ی بخرند از آن استفاده می کردند .من هم دارم سعی می کنم که برای خودم پس اندازی داشته باشم.

همسفر مهری:

وادی پنجم به ما یاد داد که تجسس ،غیبت وقضاوت نکنیم کسی تجسس می کند که کارش است ودر برابر این کار حقوق دریافت می کند باید حواسمان به خودمان وزندگی خودمان باشد سرک در کار مسافرمان نکنیم .اگر قضاوت وغیبت کسی را کردیم اولین کسی که حالش بد می شود خود ما هستیم.وجزءاینکه حالمان خراب می شود سود وفایده ی ندارد.

همسفر زهرا :

در این وادی بیان شد ما سه جهان داریم جهان خاکی که در آن زندگی می کنیم..جهان خواب که به طور نا خودآگاه در آن زندگی می کنیم .جهان ذهن که خیلی مهم است که چه افکار ی را درون ذهن خود راه دهم وتمام افکار ذهن ما باید خوب وبدون ضد ارزشی باشد.


وادی پنجم می خواهد به من همسفر بگویید تفکرکردی اندیشه کردی حالا باید حرکت کنی فقط دانستن تنها سود وفایده ای ندارد وقت عمل است و برای اینکه از ضد ارزشها دور شوی باید روی خودت تزکیه وپالایش انجام دهی .

هفت تا پله در این وادی مطرح شده که هر کدام از آنها را عملی کنید یعنی آموزشها را گرفته اید واز نا امیدی ،افسردگی وترس .....بیرون آمده اید . من امروز پله ها را برای شما همسفران این طور بیان می کنم .
شما به عنوان یک همسفر در کنگره حضور داری پس باید از ضد ارزشهای که در وجودت است دوری کنی مثلا به مسافرت بی احترامی می کنی ادب ونزاکت را رعایت نمی کنی به خاطر مصرف کنند ه بودن او از او سوءاستفاده می کنی .پس همه اینها را کات می کنی ودیگر ضد ارزشی انجام نمی دهی .

دوم از کارهای که می دونی مسافرت ناراحت می شد وممکن است سفرش را خراب کند خوداری می کنی. از کارها وحرفهای که آرامش خانه را به هم میریزد خوداری می کنی از خرجهای زیادی وتوقعات زیادی خوداری میکنی .

سوم قناعت در سفر اول اگر مشکلاتی هست از نظر اقتصادی ومالی باید قناعت داشته باشید اگر درمان مسافرت برایت مهم است از اندک چیزهای که داری بهترین لذت را برای خودت ومسافرت فراهم کن.

چهارم صبر عجله نداشته باشی که کی سفرت تمام می شود .مسافر یازده ما باید سفر کند تا به درمان وتعادل برسد وصبر توام با آرامش داشته باشید مشکلات هم یکی یکی حل می شود آقای مهندس فرمودند من بعد از هفت سال جک هایم را پاس کردم. پس صبر کنید ذره ذره مسافرت تغییر می کند .

پنجم در کار مسافرت حق تجسس نداری که کی میرد،شربتش را می خورد یا نه ،کلاس ها را میرد یانه به من همسفر ارتباطی ندارد.حق نداریم مسافرتان را قضاوت کنید که نه او که نمی تواندسفرش را تمام کند وهزار قضاوت دیگر.شما به عنوان یک همسفر حقی نداری در مقابل دیگران پشت سر مسافرتان غیبت کنید چون موقعی که به امید خدا وخواسته خودش به درمان می رسد هر چه در مورد خوبیهای او بگویید دیگران باور نمی کنند.

ششم پس انداز باید هم شما وهم مسافرتان پس انداز داشته باشید اگر پولی دارید ومی خواهید مانتو یا چیز دیگری بخرید ولی می دانید که می شود امسال هم باآن مانتو سال را طی کرد لزومی ندارد که الکی پول خرج کنید ولی به قول آقای مهندس گدا بازی در نیاورید.

هفتم توکل ،رضا وتسلیم است همیشه غیر از خدا به هیچ کس دیگر توکل نکند که باید بدانید هر چه سر راه ما قرار داده حکمتی درونش است که ما خبر نداریم راضی باشید به رضای خداوند وخدای نکرده ناشکری نکنید که چرا خدا این مسافر را سر راه من قرار داد. یک روزی مثل من افتخار می کنید که خدا را شکر که معتاد شد وآمد اینجا تا من با ضد ارزشهای خودم پی ببرم ودیدم را وروش زندگیم را درست کنم .مرحله بعدی تسلیم است سخت است ولی می شود .ما در کنگره یاد می گیریم که کار نشد ندارد.
امیدوارم با اجرایی کردن وادی پنجم به صلح وآرامش وآسایش تک تک ما دست پیدا کنیم.
سی دی هفته آینده :خلق


[ یکشنبه 8 بهمن 1396 ] [ 05:40 ب.ظ ] [ همسفر: سمیرا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :