تبلیغات
آینده روشن : همسفر سمیرا

آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 
قالب وبلاگ
چت باکس


به نام خدا

لژیون نوزدهم  همسفران شعبه‌ شیخ بهایی در روز دوشنبه 96/10/25   با استادی


 همسفر سمیرا وبا حضور  اعضای  لژیون و با دستور جلسه"سی دی غذای ما دوای ما دوای


 ما غذای ما " رأس ساعت16:45  برگزارشد.


به ادامه مطلب مراجعه کنید...


خدارا هزاران بار شکر که توانستم در کنگره حضور داشته باشم امیدوارم حالتان خوب باشد.

دوای ما غذای ما غذای ما دوای ما می شود گفت عامل مریضی هایغذاهای ما است وعامل بهبودی ما هم غذای ما است وخیلی مهم است که موادغذایی که مصرف می کنیم برای بدن ما مفید است یا ضرر دارد .

بیماریها را می توان به سه دسته تقسیم کرد.

1:کمبود مواد غذایی

به طور مثال کم خونی یا فقر آهن ویا کمبود کلسیم بر اساس کمبود مواد غذایی به وجود می آید چون ما از خاک هستیم پس تمام املاحی که در خاک  وجود دارد بدن ما هم نیازمند آنها است اگر دچار کمبود ویتامین سی هستیم باید پرتقال مصرف کنیم واگر این کمبودها را ما جبران کنیم بیمار نمی شویم.برای برطرف شدن کمخونی در سی دی کلسیم آقای مهندس فرمودند :

100 گرم جگر =1کیلو گوشت قرمز=5/2کیلوگوشت سفید=5کیلو لوبیا=یک خروار اسفناج

2:در اثر حادثه یا بیماری های واگیر دار

این بیماریها دست شخص نیست ویا کمبود مواد غذایی ممکن است در حادثه رانندگی دچار نقص عضو ومشکلی شده باشد.

3:بیماریهای که بر اثر کمبود موادی که خود بدن نمی توند بسازد

ما از طریق تغذیه موادی را وارد بدن می کنیم وبدن با این مواد یکسری دیگه مواد می سازد به طور مثال ما نفت خام را به پالا یشگاه می دهیم ودر آنجا تبدیل به بنزین وقیر ونفت سفید می کند بدن ما هم همین طور یکسری مواد اولیه را می گیرد به جاش سروتونین ،انکفالین ...که هر کدام کابرد مخصوص خود را دارد تولید می کند.

به طور مثال اوتیسم به خاطر کمبود سر وتونین است یا توهم به خاطر زیادی دوپامین است پس باید بدانیم از چه موادی استفاده کنیم که بدنمان سالمتر باشد وبه خاطر کمبودها دچار بیماری نشویم.

عامل 98 در صد بیماریها یا کمبود مواد بیرونی است یا کمبود مواد داخلی بدن مثلا گلبول سفید که در طبیعت پیدا نمی شود بدن باید بسازد پس غذای ما هم می تواند دوای ما یاشد ودوای ما می تواند غذای ما باشد.

ما به مصرف بی رویه قرص یا مواد مخدر یا الکل این کارخانه را خراب می کنیم در اثر استفاده مکرر از بعضی قرصها سیستم بدن را  از بین می بریم ونقطه تحمل بدن را بالا میرودمثلا یک نفر با یک قرص یک میلی گرمی اول خوابش می برد ولی کاری کرده که در حال حاضر باید 15 میلی گرم بخورد تا به خواب برود .همین تریاک که مصرف کنندگان مصرف می کردند در ابتدا ممکن است حتی کمتر از یک گرم بوده ولی برا اثر استفاده مکرر آمدند این نقطه تحملشان را بالا برده اند ومصرفشان هر روز بالاتر بردند ولی ممکن است نقطه تحمل بدنش را ثابت نگه داشت وهمان مقدار که بوده را افزایش نمیداد.

هر چیزی را به اندازه مصرف کنید پرتقال ویتامین سی دارد با یک پرتقال آن ویتامین به بدن می رسد نباید شش تا پرتقال یک دفعه بخورید در روش دی اس تی آقای مهندس می فرمایند بکش بعد بکش یعنی اندازه را مشخص می کند بعد مصرف می کند.

موادی که مابرای سوخت بدن استفاده می کنیم شامل سه قسمت است

1:آب

دو سوم بدن ما از آب تشکیل شده .وقتی می گوییم آب ومایعات منظور چای وقهوه نیست چون موقعی که چابی مصرف می کنیم تکر ر ادرا رمی گیریم تازه آب بدن هم دفع می شود هر کدام از ما هنگامی که صبح از خواب بیدار می شویم به اندازه سه مشت آب ولرم استفاده کنیم این کار بسیار برای بدن مفید است.

2:هوا

موقعی که هوا آلوده است بیرون نروید  از هوای سالم استفاده کنید ولی خوب بعضی افراد با سیگار کشیدن در منزل وبیرون هوا را کثیف می کنند افرادی که در اثر سیگار فوت می کنند 17 برابر مواد مخدر است باید به پارک وفضای سبز بروید .

 یک روز در هفته به پارک بروید در حال حاضر پارک شهدای شهرداری برای اعضای کنگره است ولی آیا ما از آن استفاده می کنیم تمام ورزشها تقریبا در آنجا اجرا می شود پس بیاید استفاده کنید وجسم خودتان را سالم نگه دارید.

3:مواد غذایی

که خود شامل سه قسمت است 1:میوه ها وسبزیجات2:غلات وحبوبات3:گوشت

میوه ها وسبزیجات حاوی انواع ویتامینها است وما باید در برنامه غذایی خودمان استفاده بکنیم واجب نیست که خیلی بخریم کم وهر میوه ی را در فصل خودش .نباید ما آنها را در فریز نگه بداریم چون خاصیت خودشون را از دست می دهند .

از غلات وحبوبات بیشتر استفاده کنید چون از فیبر بالایی برخوردار هستند هفته یک بار آبگوشت استفاده کنید ،خوراک لوبیا برای از بین بردن نفخش هم شب آنها را خیس کنید به نظر من قدیمی ها که این قدر سر حالتر ومقامتر از ما هستند چون آبگوشت یا گوشت لوبیا ...بیشتر استفاده می کردند برنامه غذایی ما بیشتر شامل برنج می شود

گوشت :ما باید از انواع گوشتها استفاده کنیم .ماهیها را فقط از یک نوع استفاده نکنید ما انواع ماهی داریم از گوشت سفید ،گوشت قرمز وماهی حتما در برنامه غذایی ما باشد.

آقای مهندس فرمودند 100 گرم شیر =30 گرم پنیر=300 گرم ماست =5تا 7 گرم کشک =2تا 3 گرم قره قورت

آیا ما کشک مصرف می کنیم در قدیم خوراک بچه ها بیشتر کشک بود والی حالا چی؟آقای مهندس روز چهار شنبه تاکید می کردند چرا از شلغم ،چغندر استفاده نمی کنید اگر ما به عنوان مادر وهمسر برنامه غذایی درستی داشته باشیم واز مواد غذایی به صورت تازه استفاده کنیم هم خودمان وهم اعضای خانواده افرادی سالم وسر حال خواهند بود .

در آخر سی دی آقای مهندس در مورد صور پنهان توضیحاتی دادند فرمودند در کنگره داریم کاری می کنیم که افراد را به تعادل برسانیم ودید گاه کنگره الهی است .ودیدگاه الهی می گوید انسان بقا دارد وبا مر گ ازر بین نمی رود .

انسان از دو قسمت است یکی صور پنهان ویکی صور آشکار یک قسمت جان ویک قسمت جسم.دیدگاه الهی می گوید که هر عملی که انسان انجام بدهد عکس العملش به او بر می گردد واگر نیکی بکنی پاداش می گیری واگر کار بدی بکنی مجازات می شوی .

صور پنهان جهان اکبر است حتی وجود انسان ه جهان اکبر است چون وسعت آن قابل تصور نیست پس یک حساب وکتابی بالای این قضیه است پس با تغذیه سالم ودرست کاری کنیم که بیماری به سراغ ما نیاید ما باید پیشگیری کنیم .

ما باید در کنار تغذیه سالم ومرتب ورزش کردن ویک کار مهم دیگر اینکه ذهنمان وافکارمان را از افکار منفی وضد ارزشها دور نگه داریم که زندگی توام با سلامتی وسرحالی در کنار خانوداه داشته باشیم.

سی دی هفته آینده سی دی خلق

 
طبقه بندی: برداشت و نوشتار سی دی ها، 
[ جمعه 6 بهمن 1396 ] [ 08:28 ق.ظ ] [ همسفر: سمیرا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :