تبلیغات
آینده روشن : همسفر سمیرا

آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 
قالب وبلاگ
چت باکس


به نام خدا


لژیون نوزدهم  همسفران شعبه‌ شیخ بهایی در روز دوشنبه 96/10/4   با استادی

 همسفر سمیرا وبا حضور  اعضای  لژیون و با دستور جلسه"سی دی لحظه دشواری"


 رأس ساعت16:45  برگزارشد.به ادامه مطلب مراجعه کنید..

 

خدا را هزاران بار شکر که یک بار دیگر اجازه داد در کنگره ودر خدمت شما عزیزان باشم امیدوارم حالتان خوب باشد وجلسه خوبی را در کنار یکدیگر داشته باشیم.

سر در مدرسه فیثاغورث نوشته شده هر کس هندسه نداند وارد نشود او یک استاد معنوی بود وبه شاگردانش آموزش می داد اول ریاضیات را کار کنند .

ذهن انسان به چند طریق می رود یا به طریق استدلال یا ریاضی یا اینکه به علوم انسانی.کلمه مهندس از هندسه گرفته شده مهندس خیلی چیزها می سازد وهمه کارهایش روی حساب وکتاب است .

ما هم در زندگی خود در حال ساختن زندگی ودر حال برنامه ریزی هستیم .اگر ساختمانی خراب می شود می آیند بررسی می کنند که این ساختمان ستون هایش نازک بوده ،سقف نا میزان بوده .......وتمام این مطالب را در ساختمان های دیگر رعایت می کنند .ما انسانها هم مرتب یکسری ساختمان می سازیم در فکر واندیشه وزندگی مان وبعد این ساختمان ها خراب می شود وباز دوباره از نو به همان طریق می سازیم.

ما باید اگر در ذهن خود ودر زندگی کاری را انجام دادیم ودیدیم به نتیجه مطلوب نمی رسیم وباعث خرابی وویرانی می شود آن را تکرار نکنیم وبیایم آن بنا را در جای محکم با برنامه ریزی ودقت لازم دوباره آن کار را انجام دهیم تا به نتیجه دلخواه برسیم وساختمانی بسازیم که با هیچ چیز ویران وخراب نشود.

بایددر یک زمانی مسائل را مورد ارزیابی قرار بدهی که مشکلات ما فقط با تفکر واندیشه قابل حل است اگر تفکر واندیشه کردیم در آن موقع دعا هم بکنیم به نتیجه می رسیم یا راه را به ما نشان می دهد وقتی ما به تمام جلسات کنگره می آییم نقاط تفکر ما ذره ذره بیدار می شودواز خواب بیدار می شویم.

در سی دی درباره امید ونا امیدی آقای مهندس صحبت کردند که امید به انسان نشاط وشادابی می دهد وقتی یک همسفر امید به رهایی ودرمان مسافرش داشه باشد با تمام مشکلات تمام جلسات کنگر ه را به موقع می آید ولی فرد ناامید همیشه خسته بی انرژی است که برا ی چه به کنگره بروم اوکه خوب نمی شود باید حتی اگر شده الکی امیدوار باشید همین الکی امیدوار بودن سیستم بدن را پر از انرژی میکند.

از آنچه دارید استفاده کنید ودر دوران قبل سیر نکنید که چی داشتم وحالا ندارم داشتم داشتم درست نیست دارم دارم را حساب کنید.وهمیشه سپاسگزار رب ومربی خود باشیدونظم واحترام را سر لوحه کارهایتان قرار بدهید.

لحظه دشواری برای همه موجودات هست هیچ موجودی نمی توان پیدا کرد که دشواری نداشته باشد لحظه دشواری وسختی در آن لحظه احساس نمی شود چیزی که دشوار وسخت است یادآوری دشواری است.

ما یکسری دشواری داریم ولی اینکه در ذهن خود این دشواری ها را بزرگ می کنیم وبررسی می کنیم این یاد آوری برای ما سخت است.به طور مثال به مسافر می گویند سه روز سقوط آزاد از موقعی که به او می گویند هزار فکر می آید سراغش وممکن است به هم بریزد این یاد آوری مشکل است همه ما در گیر یکسری فراز ونشیب هایی هستیم وفقط در مورد مواد نیست.

همیشه هر حرکتی را انجام می دهیم باید حرکت قبلی آماده باشیدمثال همان نردبان باید پا را روی پله قبلی گذاشته باشیم که حرکت بعد را انجام دهیم در جسم مواد حداکثر شش ساعت قدرت دارد وبه و باطی کردن زمان به دوازده ساعت می رسد بعضی از سفر اولیها می خواهند زود برسند ممکن است هم مسافر باشدهم همسفر که در ذهن خود بگویید ده الی یازده ماه صبر کنم ومانند همان لحظه دشواری در ذهن خود تصویرهای را می سازد که نباید باشد .

 یک دانه گندم برای این که به باربنشیند هشت ،نه ماه طول می کشد .آیا یک مرتبه ما عالم می شویم؟آیا یک مرتبه با ورود به کنگره استاد ودبیر ونگهبان می شویم؟معلوم است که نه باید در هر کاری زمان را در نظر بگیریم.

برای تغییر ساختارهای انسان در تمام سطوح مختلف به زمان احتیاج داریم.یک مصرف کننده که درتمام سلولهای بدنش تخریب به وجود آورده زمان لازم است که خود بدن دوباره شروع  به تولید مواد شبه افیونی کند.اگر در سفرمان سرعت زیادی داشته باشیم وبا سرعت حرکت کنیم از برنامه خارج می شویم .

حرکت اول وشروع یک کار دشواری است بعضی ها می توانند صفحه اول را بنویسند ،بعضی ها خط خطی وبعضی ها اصلا نمی نویسند .مانند همسفرانی که از همان روز اول به طور مرتب ومنظم به جلسه می آیندوخدمت می کنند ونتیجه آن را هم می بینند وبه آن حال خوش وآرامش که مد نظر کنگره است میرسند .

در ادامه سی دی آقای مهندس می فرمایند خداوند هر چیزی که خلق کرده که نباید که از آنها استفاده کرد چون خداوند حاکمی چون عقل به ما داده وباید به آگاهی ودانایی برسم که از چه چیزهای استفاده کنیم واز چه چیزهای استفاده نکنیم .

چند نکته که در این سی دی بود یکی اینکه من همسفر متوجه باشم که تمام کار کنگره این است که ما مهندس شویم یعنی بتوانیم کارهایمان را روی حساب وکتاب انجام دهیم وبرنامه ریزی داشته باشیم راهنما ی عزیزم خانم زهره همیشه تاکید می کردند اگر حالم بد است علتش را پیدا کنم .

در زندگیتان همیشه صبر واستقامت وامید داشته باشید وساختار خالص بنا کنید حتی محبتتان به مسافرتان خالص باشد.آقای مهندس می فرمایند کسی که نتواند در این دنیا زندگی شادی برای خودش درست کند در آن دنیا هم نمی تواند باید تعادل را برقرار کنیم وبدانیم فرصت کم است.

سی دی هفته آینده سی دی ازدواج
طبقه بندی: برداشت و نوشتار سی دی ها، 
برچسب ها: کنگره 60، سی دی لحظه دشواری، نوشتار،  
[ سه شنبه 12 دی 1396 ] [ 01:28 ب.ظ ] [ همسفر: سمیرا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :