تبلیغات
آینده روشن : همسفر سمیرا

آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 
قالب وبلاگ
چت باکس


به نام خالق هستی
عملكرد لژیون نوزدهم همسفران؛ كمك راهنما همسفر سمیرا جعفری

موضوع : وادی اول (تفکر)وادی ها برای خروج از تاریکی ها ، مشکلات و بن بست ها می باشد . اگر تک تک وادی ها را در زندگی ، کار ، تحصیل و حتی تجارت کاربردی کنیم به موفقیت ، حال خوش و آرامش می رسیم .

امروز می خواهیم اولین وادی را شروع کنیم . کتاب عشق چهارده وادی دارد که وادی اول با تفکر شروع می شود و به وادی چهارده که عشق و محبت است می رسد . وادی ها مثل آبادی هستند برای طی کردن مسیر و رسیدن به هدف و مقصد ، باید یکی یکی آبادی ها را پشت سر گذاشت تا به مقصد رسید . سی دی وادی ها را باید با دقت فراوان گوش داد و متن وادی ها را چندین بار بخوانیم و آن ها را کاربردی کنیم . وادی ها برای خروج از تاریکی ها ، مشکلات و بن بست ها می باشد . اگر تک تک وادی ها را در زندگی ، کار ، تحصیل و حتی تجارت کاربردی کنیم به موفقیت ، حال خوش و آرامش می رسیم .

تفکر یعنی حرکت ذهنی و درونی از یک نقطه به نقطه دیگر ، از یک معلوم به مجهول ، از مجهول به معلوم پس به هر عنوان هر کاری بخواهیم انجام دهیم این حرکت ذهنی انجام می گیرد . ساختار ، چیزی که بخواهیم به وجود آوریم مثلا از آمدن به کنگره ، از غذا درست کردن ، به دانشگاه رفتن و غیره همیشه با فکر کردن به وجود می آید . همه چیز با فکر کردن درست می شود . هر چیزی که خداوند بخواهد به مرحله شو شود برسد روی آن تفکر صورت گرفته ، بدون تفکر هیچ چیزی را خلق نکرده است . همه انسان ها برای پیدا شدن موضوعات هر عملی لازم است تفکر کنند . زمانی که فکر کردند نیروهایی به نام القا ، احیا و تحرک به آن ها کمک می کند .

نیروی القا مثل کلام خداوند (و نفس و ماسواها فالهمها فجورها و تقواها)( وقتی نفس به مرحله انسانی رسید مطالب به او الهام می شود ، چه خوب و چه بد) . القا یعنی موضوعی یا چیزی از چیزی دیگر انتقال می یابد . به طور مثال شخص حال خرابی که با انرژی منفی خود از کنگره بدگویی می کند و به بقیه انرژی منفی و حال خرابش را منتقل می کند یا برعکس فردی که به کنگره ایمان دارد و از انرژی بالایی برخوردار است و به حال خوش رسیده همین که دیگران در کنار او قرار بگیرند انرژی مثبت و حال خوش او را دریافت می کنند ، بدون اینکه حرفی بزند .

نیروی احیا : احیا از حی می آید . یعنی زنده شدن ، ساخته شدن ، می سازد ، زندگی می دهد ، حیات می دهد . مانند همین مسافرانی که می آیند ، با روش کنگره به درمان می رسند و احیا می شوند . ما همسفران که مانند مردگان متحرکی بودیم ، افسرده ، ناامید ، دلسرد ، بی روح با چهره های به هم ریخته ولی با آموزش های کنگره جان تازه ای گرفتیم و به آرامش رسیدیم .

نیروی تحرک : حرکت کردن که در همه ی موجودات هست . اگر مسافر و همسفری حرکت نکنند به درمان و رهایی نمی رسند . وقتی ساختاری به وجود می آید در ابتدا هیچ چیز نیست مانند صفحه سفید نقاشی . استاد نقاش زمانی که شروع به کشیدن نقاشی می کند تصویر پدیدار می شود و اگر تصویر زیبا و دلنشین یا تصویر زشت و سیاه خلق شود این بستگی به استاد نقاش دارد. در اصل هر تصویری در تفکراتمان بسازیم همان اتفاق می افتد پس یادمان باشد همیشه در ذهنمان تصاویر خوب را بسازیم . همسفر به کنگره آمده از همان روز اول میگوید مسافر من رها نمیشه ، این جا هم درست شدنی نیست، من بدبختم ، بیچاره ام ، اینا همه دروغ است و هزاران تفکرات منفی . اینقدر این ها را در ذهنش مرورمی کند که عین همین ها برایش اتفاق می افتد . حال به هر دلیلی دچار مشکل شده ایم میگوییم چرا من ؟ و تمام فکر و ذهنمان مشکلاتمان است . به جای این ها حالا که فرزندت ، شوهرت مصرف کننده شده باید یک راه حل درست پیدا کنی . الان که به کنگره آمدی فقط به فکردرمان باش ؛ خودت را تغییر بده تا مسافرت هم تغییر کند نه این که فقط بنالی و غر بزنی که چرا من؟؟

باید بدانیم در چه شرایط و نقطه ای هستیم ، دست روی دست نگذاریم و بگوییم توکل به خدا . درست است که در هر کاری باید توکل به خدا کرد ولی خداوند هم می گوید از تو حرکت از من برکت . توقع نداشته باشید مشکلات انقلابی و سریع حل شود . درمان در کنگره ده الی یازده ماه زمان لازم دارد . چند بار انقلابی تصمیم گرفتیم درمانشان کنیم ؟ خوب که نشدند هیچ ، تازه بدتر شدند . تفکرات و مسائلی که ذهنمان را پر کرده دور بریزیم ، چرا که وقت و انرژی خود را برای دیگران صرف می کنیم که چرا فلانی وضعش خوب ، چرا شوهرش این طور ، چرا بچه دارد من ندارم ، چرا آن خوشگل است و هزاران فکر بیهوده دیگر. این حرف های هفت من یک غاز را بیرون بریزید . باید به چیزهایی فکر کنیم که به درد ما می خورد . برای مشکلی که پیش آمده نقشه ای بکشیم که درست و دقیق باشد و باید دانست اگر می خواهید به نتیجه برسید باید زمان بدهید تا به آرامی مشکل حل شود . (مثل روش DST ) این را بدانید که از سنگ سخت تر و از آب نرمتر نداریم ؛ چطور آب با آن نرمی و لطافت سنگ سخت را متلاشی می کند . واقع بینانه به مشکلات نگاه کنید و بدانید با اراده تنها نمی شود مشکلات را حل کرد . برای درمان باید کلاس ها را به موقع بیاییم ، سی دی بنویسیم ، مشارکت کنیم ، ایمان و هدف داشته باشیم و تمرین کنیم تا تغییر کنیم . در این مسیر اگر به مشکلی برخورد کردید با افرادی که تجربه دارند مشورت کنید ولی تصمیم نهایی را خودتان بگیرید که اعتماد به نفستان بالا برود . کسی که اعتقاد دارد دیگران باید مشکلاتش را حل کنند همانند کسی است که برای گذر از رودخانه منتظر است تا آب خشک شود .

خلقت سازمان و تشکیلاتی است که با دقت کار خود را انجام می دهد و سیستم خلقت طوری طراحی شده که اگربه طرف ارزش ها یا ضد ارزش ها بروید شما را حمایت می کند . برایش فرقی نمی کند که کدام راه را انتخاب کرده اید . خداوند هم می فرماید : بهترین انسان ها خدمت گزارترین و پرهیزگارترین آن ها هستند . یادمان باشد کسانی موفق هستند وکمتر دچار مشکل می شوند که عقلشان قبل از زبانشان است . یک چیزی که بخواهند بگویند درون عقلشان بررسی می کنند بعد مطرح می کنند . به قول قدیمی ها اگر می خواهی حرفی بزنی  چند بار دور دهانت بچرخان بعد بگو . ممکن است با یک تفکر نادرست هزاران مشکل و مسئله برایمان پیش بیاید که همه مسافران و همسفران چنین تجربه هایی را دارند . باید کاری کنیم که به فرمان عقل برسیم همان مرحله شو شود . ما آن چیزی هستیم که فکر می کنیم و تفاوت انسان با سایر موجودات همین تفکر و اختیار داشتن است پس در هر کاری تفکر کنیم حتی خوردن یک لیوان آب .

همه ما باید بدانیم که تمام موفقیت کنگره به خاطر تفکرات درست و صحیح بوده و هست. از چهارده ثانیه سکوت اول جلسه تا دعای آخر جلسه .

با احترام ؛ کمک راهنما همسفر سمیرا جعفریبرچسب ها: کنگره 60 درمان اعتیاد،  
[ شنبه 16 اردیبهشت 1396 ] [ 07:47 ب.ظ ] [ همسفر: سمیرا ]
نظرات
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :