آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 
به نام خدا


لژیون نوزدهم  همسفران شعبه‌ شیخ بهایی در روز دوشنبه 96/8/20   با استادی

 همسفر سمیرا وبا حضور  اعضای  لژیون و با دستور جلسه "وادی پنجم(قسمت دوم)"

 رأس ساعت16:45  برگزارشد.


به ادامه مطلب مراجعه کنید...

خدا را هزاران بار شکر که امروز هم اجازه خدمت به من را داد که در کنار شما باشم.

امروز انرژی من زیاد است چون چهار شنبه اولین رهایی لژیون بود ودقیقا پارسال 15 آذر 95 روز تولد آقای مهندس شال گرفتم وامسال هم در تولد آقای مهندس اولین تجربه رهایی در جایگاه کمک راهنمایی را تجربه کردم روز خیلی خوبی بود امیدوارم همه شما لذت رهایی را بچشیند.وبه خانم زینت وپسرشان باز هم تبریک عرض می کنم وامیدوارم در سفر دوم خدمتگزار عاشق وصادق کنگره باشند.

خانم زینت:خیلی خوشحالم نمی توانم احساسم را بیان کنم وروز خیلی خوبی بود وخوشحالم که پسرم به رهایی رسید وروز رهایی یاد صحرای عرفات افتادم ونمی توان آن را بیان کنم باید بروید وخود لذت وطعم آن را بچشید واز نزدیک آقای مهندس را ببینید که چه قدر مهربان وخوش برخورد هستند از روز چهارشنبه به طور مداوم خدا را شکر می کنم وبرای سلامتی آقای مهندس دعا می کنم.

هفته قبل وادی پنجم را کار کردیم تا خوداری گفتیم در این وادی بعد از تفکر وتعقل باید حرکت کنیم .ما سه جهان داریم جهان خاکی،جهان خواب،جهان ذهنی ووگفتیم دانستن تنها بدون اینکه دانسته های ما مورد استفاده عملی قرار بگیرند هیچ ارزشی ندارد.

هفت پله در این وادی وجود دارد که  اگر همسفر ومسافر در زندگی خود کاربردی کنند در آسایش وصلح به سر می برند.دوپله قبل را جلسه قبل گفتیم مروری کوتاه می کنیم و پله ها ی دیگر را توضیح می دهیم.

1:برگشت از ضد ارزش ها،

برگشت یعنی توبه به درون خود برویم وبدانیم که کدام کارها ارزش وکدام ضد ارزش است اگر در مسیر دانایی باشیم ودر صراظ مستقیم خیلی با انرژی بدون ضد ارزشی حرکت می کنیم.وبپذیریم اشتباهات خودمان را وذره ذره درست کنیم

2:خوداری

گاهی نمی دانیم کاری که انجام می خواهیم بدهیم درست است یا نادرست ،ارزش یا ضد ارزش، بهتر است انجام ندهیم عقل سالم چنین حکمی می دهد.

3:قناعت

ما باید ازطبیعت الگو بر داریم که با کمترین امکانات چه محصول خوبی به ما می دهد .ما هم به عنوان همسفر باید بتوانیم از کمترین امکانات ،بهترین استفاده را بکنیم.ما اگر در سفر اول هستیم باید حواسمان باشد که به مسافر گیر ندهیم که این را وآن را نداریم باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که مسافر دغد غه مالی را احساس نکند ما باید اسراف نکنیم ریخت وپاش نکنیم چون اولویت یک سفر اولی درمان مسافرش است اگر می شود امسال هم این مانتو را بپوشی اشکالی ندارد .

در مورد قناعت در کتاب عشق آمده که ما قصد نداریم افرادی فقیر باشیم ما می خواهیم پایه های مالی را محکم کنیم وفردی می تواند بخشنده باشد وبه دیگران کمک کند که چیزی داشته باشد.ما ممکن است قناعت کردن را بلد نباشیم ما نباید اسراف کنیم وقناعت کردن در همه چیز می باشد حتی در عشق ،تربیت فرزندانمان .....

4:صبر

پشت سر گذاشتن ویا طی کردن ویا تحمل زمان همراه با تلاش وکوشش لازم ،برای رسیدن به اهداف تعیین شده.

همیشه در تمام مراحل زندگی صبر پیشه کنید همین طبیعت چهار فصل دارد که باید به ترتیب وبا صبر بیایند .در کنگره اگر مسافر وهمسفری صبر نداشته باشند به نتیجه مطلوب نمی رسند باید ده الی یازده ماه سفر کنند تا به رهایی برسند.

صبر جزءابزار زندگی است باید صبر کنیم زمان می خواهد  صبر هم نام یک گیاه بسیار تلخ است پس باید برای انجام هر کاری سعی وتلاش لازم را انجام دهید تا به نتیجه برسید.بعضی مواقع خواست خدا نیست که شما به آن چیزی که مد نظر شماست برسید پس عجله نکید خیری پشت آن نهفته که من وشما اطلاعی از آن نداریم . فردا نرسیده فریاد مکن.

5:تجسس ،قضاوت،غیبت

اول که بعضی افراد در اداره آگاهی کارشان تجسس کردن است ودر برابر این کار مزد دریافت می کنند قضیه آن افراد با ما فرق می کند.من همسفر آیا در کار مسافرم تجسس می کنم یه نه ؟من نباید در سفر کردنش که چه قدر دارو مصرف می کند یانه سرک بکشم واین را هم پای دلسوزی ومحبت بگذارم تجسس کردن در کار مسافر وبقیه کاری ضد ارزش است.

هیچ فسادی انجام نمی گیرد مگر لباس ارزشی وتقوا به آن بپوشیم همه ما می دانیم که غیبت کردن مانند این است که گوشت برادر مرده خود را بخوریم اگر من همسفر به کنگره می آیم باید این را در نظر داشته باشم که حق اینکه پشت سر دیگران غیبت بکنم که چرا این لباس را پوشیده؟مسافرش خوب سفر می کند یانه ؟.....غیبت نکنید چون زیر دیوار پوسیده غیبت می نشینید وهمان دیوار روی سر شما خراب می شود.

از روی ظاهر افراد قضاوت نکنیم قضاوت هم ار ذهن شروع می شود ما این قدر آموزش بگیریم که نگذاریم وارد ذهن ما شود.به من چه که فلانی این ماشین را از کجا وچه طور خریده ؟به من چه که هم لژیونیم را مورد قضاوت قرار بدهم که چه لباسی پوشیده؟به من چه که شوهر فلانی چه شکلی دارد ومدام دیگران را مورد قضاوت قرار می دهیم.

کسانی این ضد ارزشها را انجام می دهند که بیکار هستند اگر من همسفر در مجلسی بودم که دارند غیبت می کنند با احترام بیان کنم که به ما ربطی ندارد وسریع موضوع را عوض کنیم ویا بلند شویم از آن مکان برویم.اگر مشکلی با هر کسی دارید بدون واسطه ودور زدن حرفتان را بزنید.

6:پس انداز

دانه دانه است غله در انبار یک انبار هم دانه دانه گندم در آن جمع می شود یا ضرب امثلی هست که می گوید قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود..

پس انداز هم می تواند معنوی باشد هم مادی. حکمت پس انداز را موقعی متوجه می شوید که مشکلی در زندگی پیدا شود وشما از آن استفاده کنید . پس انداز کردن را همه ما باید بلد باشیم .پس انداز مال کسی است که هیچ چیزی ندارد .

در کنگره همیشه در سی دیها آقای مهندس تاکید می کند پایه های مالی خود را مستحکم کنید .من همسفر این قدر ریخت وپاش نکنم اگر من اسراف نکردم می توانم پولم را پس انداز کنم .ما همسفران باید برای خود پس انداز داشته باشیم.

آقای مهندس در سی دی هم گفتند اگر پولی پس انداز کردید بروید طلا بخرید از اسراف کردن بپرهیزید .

7:توکل ،رضا،تسلیم

همیشه ما باید با تفکر وتلاش وکوشش حرکت کنیم وهمیشه به خداوند توکل کنیم نه اینکه تلاشی نکنم وبگوییم توکل به خدا نه،من همسفر تلاشی برای آموزش وتغییر خودم نکنم ولی بگویم خدا به تو توکل می کنم مسافرم رها شود. توکل باید با قلب وزبان باشد وهر چه از دوست رسد نیکوست.

همیشه باید راضی باشیم به رضای خدا او بهتر از من وشما می دانسته که مصرف کننده سر راهمان قرار داد پس نا شکری وگله نکنید .

مرحله تسلیم فوق العاده دشوار وسخت است .کسی که وارد مرحله تسایم شد برایش سخت نیست  تمام آنچه در مسیر ش قرار می گیرد می پذیرد وتمام تلاش خود را می کند که در مسیر وصراط مستقیم به آرامش برسد.

در وادی پنجم باید ساختارهای فکری خود را به ساختارهای عملی واجرایی تبدیل کنیم.

سی دی هفته آینده :لحظه دشواری


[ جمعه 24 آذر 1396 ] [ 08:03 ب.ظ ] [ همسفر: سمیرا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic