آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 

به نام خدا


لژیون نوزدهم  همسفران شعبه‌ شیخ بهایی در روز دوشنبه 96/8/13   با استادی

 همسفر سمیراوبا حضور  اعضای  لژیون و با دستور جلسه "وادی پنجم(قسمت اول)"

 رأس ساعت16:45  برگزارشد.


به ادامه مطلب مراجعه کنید..

خداوند را بسیار شاکرم که امروز هم اجازه نفس کشیدن را به من داد واجازه خدمت در کنگره امیدوارم حالتان خوب باشد الحمد الله حال من هم خوب است.

در جهان تفکر ،قدرت مطلق حل نیست ،بلکه توام با رفتن ورسیدن ،آن را کامل می نماید.

ما چهار وادی قبل را پشت سر گذاشتیم وهر کدام راهی را برای ما مشخص کرددر وادی اول یاد گرفتیم چگونه تفکر کنیم .

در وادی دوم یاد گرفتیم که نباید نا امید باشیم چون بیهوده آفریده نشدیم .

در وادی سوم یاد گرفتیم که نباید از دیگران توقع داشته باشیم وباید فقط روی خودمان حساب کنیم.

در وادی چهارم یاد گرفتیم باید مسئولیتهای کارهای خودمان را بپذیریم.

وادی پنجم می گوید تفکر هم اندازه دارد تا ابد نمی شوددر جهان ذهنی باقی ماند .تا حرکت نکنیم هیچ اتفاقی نمی افتد.پس مهم است که روی خودمان حساب کنیم وتا وقتی این کا را نکنیم به هیچ جا نمی توانیم برسیم.

اگر وارد عمل نشویم یک ارزن نمی ارزد تفکری که به عمل نیاید هیچ ارزشی نداردآقای مهندس ضرب المثل زیبای زدند (برای نهادن چه سنگ وچه زر)وقتی که شما یک پولی یا ثروتی ویا حتی علمی داشته باشید واز آن استفاده نکنید چه فرقی می کند که چی پنهان کرده باشید.

بلد بودن زمانی ارزشمند است که ما بتوانیم آنرا بکار بگیریم واز آن استفاده کنیم اگرنتوانیم استفاده کنیم هیچ ارزشی ندارد به طور مثال من همسفر تمام وادیها را حفظ باشم ولی نتوانم آنها را کاربردی کنم آیا فایده ی داردیا من تمام فنون جودو را بلد باشم ولی نتوان از خودم دفاع کنم به هیچ دردی نمی خورد.

ما سه جهان داریم:

1:جهان خاکی که ما در آن زندگی می کنیم.

2:جهان خواب است وقتی می خوابیم در یک بعد وجهان دیگر هستیم وخواب ها را می بینیم که یک مقدار یادمان می ماند وبقیه یادمان نمی آید .آنچه که یادمان می ماند پنج حس بیرون منتقل می کنند وبه پنج حس درون یا حیوانی که یادمان می ماند.

3:جهان ذهنی ماست جهان ذهنی جهان فوق العاده پیچیده ومهمی می باشد وجهان ذهنی شگفت انگیز است ویکی از شاهکارهای خلقت همین جهان ذهنی است .

جهان ذهنی ،مقدمه برنامه ریزی ویا مقدمه عمل تمرین برای چگونه زیستن در جهان خاکی وسایر جهانها می باشد.

در جهان ذهنی هر چه بگویید موجود می شود مثلا هر چه بگوییم در جهان ذهنی بلا فاصله ساخته می شود مثلا زرافه ویا هر چیز دیگرپس هر چه بگویید شو پس می شود .

 برای هر ساختاری دو نکته لازم وضروری است.

1: تفکر وتشکیل ساختار مناسب

2: به اجرا در آوردن ساختار ذهنی

ماباید در این وادی ساختار ذهنی وساختار تفکر خود را تبدیل به ساختار عملیاتی نماییم وگرنه به نتیجه نمی رسیم .اگر من همسفر در جهان ذهنی خودم رهایی مسافرم نقش می بندد باید تلاش کنم تا این ساختار به حقیقت بپیوندد با زود آمدن به جلسات ،مشارکت کردن ،خدمت کردن ،رها کردن مسافر ،کاربردی کردن آموزشها آن موقع است که ساختار ذهنی ما عملیاتی می شود.

پس ما در این وادی تمرین می کنیم تا ساختارها ی تفکرات خود را از قوه به فعل در آوریم وبه آن دسته افکارمان که منطقی است اجازه دهیم تا وارد مرحله اجرایی وعملیاتی گردد تا ساختارهای عملی جدید را به وجود آوریم.البته بایستی از حالت اضطراب ،ترس ،عدم اعتماد به نفس ،نا امیدی وسایر نکات منفی خارج شویم.

من می خواهم مشارکت کنم مطلب هم آماده کرده ام ولی به علت ترس یا عدم اعتماد به نفس مشارکت نمی کنم وآن آرامشی که باید در کنگره بگیرم را نمی گیرم . برای رسیدن به آرامش باید پاکسازی و سازندگی رااز خودمان آغاز کنیم .

باید سه اصل پندار سالم ،گفتار سالم وکردار سالم را همیشه در نظر داشته باشیم.وقتی که اندیشه ویا تفکرات ما سالم باشد به صورت خودکار ،گفتار ما هم سالم خواهد شد وبه طرف عمل صالح وصلح آمیز راهی می شویم .دانستن تنها بدون اینکه دانسته های ما مورد استفاده عملی قرار بگیرند ،هیچ ارزشی ندارد .

من همسفر وقتی می آیم به کنگره ایمان پیدا می کنم ومتوجه می شوم که درمان واقعی در این مکا ن اسنت همین باعث می شود گفتار وورفتار من با مسافرم تغییر کند وبه چشم یک بیمار با اورفتار می کنم وهمین کار باعث می شود که به طرف صلح وآرامش قدم بر می دارم.

برعکس این موضوع هم می شود ومانند آن فردی می شوم که هزاران هزار سکه طلا دارد ولی دارد از گرسنگی می میرد.

برای تبدیل یک آب الوده وکثیف به آب سالم یک راه وجود دارد آن هم تصفیه آب است برای تبدیل یک انسانی بی تعادل وکاملا به هم ریخته ،به انسانی با تعادل یک راه وجود دارد آن هم تزکیه وپالایش است. دوری از ضد ارزشها ورفتن به طرف ارزش ها.

هفت پله در این وادی وجود دارد که اگر هر کدام از ما این پله ها را اجرایی کنیم در صلح وآرامش وآسایش به سر می بریم.

1:برگشت از ضد ارزشها

مهم ترین پله است دیدن تاریکی ها وبرگشت از آنها یعنی توبه وبرگشت .اگر هر کس به درون خود برود وکمی فکر کند متوجه می شود که چه عملی ارزش وکدام ضد ارزش .البته اگر  از دانایی بالایی برخوردار باشیم چون به من توان می دهد که از مسیری که رفتم برگردم. پذیرش وبپذیرم اشتباهات خودم را ذره ذره کم کنم ودیگر انجام ندهم.

در هر کشوری بر اساس قوانین فرهنگی ودینی ومدنی خود حد ومرزی دارد مثلا در یک کشوری شراب خوردن حرام نیست ولی در کشور دیگر حرام .

ولی ضد ارزشهای وجود دارد که در سراسر دنیا انها را به عنوان ضدارزش می دانند وآن را انجام نمی دهند.مانند دروغ گفتن،دزدی کردن ،رشوه گرفتن،غیبت کردن،پیمان شکنی ،مصرف موادمخدر ،به حریم دیگران تجاوز کردن ......

2: خوداری

خودم واختیارم در دست خودم باشد .گاهی برای انجام دادن کاری هر چه فکر میکنیم به نتیجه که درست ومنطقی باشد نمی رسیم ومتوجه نمی شویم که این کاری که می خواهیم انجام بدهیم به نفع ما است یا به ضرر ما ؟

حکم عقل این است که نبایستی این کا ررا انجام دهیم مانند اینکه یک نفر به خواستگاری فرزند ما بیاید بعد از تحقیق وغیره نمی دانیم این کار به صلاح ما است یا نه .یا بخواهیم به یک کشور خارجی برویم ولی نمی دانیم به نفع ما یا به ضرر ما است ما نباید آن کار را انجام دهیم .پس اگر در کاری دچار تردید ودودلی شدید که انجام بدهید یا نه بهتر انجام ندهید.

بقیه وادی پنجم در جلیسه آینده 


[ جمعه 17 آذر 1396 ] [ 09:46 ب.ظ ] [ همسفر: سمیرا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic