آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 
به نام خدا


لژیون نوزدهم  همسفران شعبه‌ شیخ بهایی در روز دوشنبه 96/8/29   با استادی

 همسفر سمیراوبا حضور  اعضای  لژیون و با دستور جلسه "سی دی دیپلماسی"

 رأس ساعت16:45  برگزارشد.

Image result for ‫سی دی دیپلماسی‬‎

به ادامه مطلب مراجعه کنید...

خدا را شکر که امروز هم خداوند اجازه داد در جمع شما عزیزان باشم امیدوارم جلسه خوب وپر از انرژی داشته باشیم ودر کنار هم آموزش های لازم را بگیریم وکاربردی کنیم.

دیپلماسی یعنی صحبت کردن در مجامع .اشخاصی که متعلق به کشور دیگر هستند ودر کشور دیگری در سفارتخانه یا کارهای سیاسی وحکومتی سایر کشورهارا انجام می دهند به اصطلاح دیپلمات می گویند .

دیپلماسی یعنی انتخاب بهترین ،کم خطر ترین وکم آسیب ترین بیان در رابطه

انسانها هم باید یک دیپلماسی داشته باشند اگر نداشته باشند به تباهی کشیده می شوند .نمی توانیم بگوییم که انسانی پیدا می شود که از نظر دیپلماسی آزاد ورها باشد .اگر بخواهد آزاد ورها باشد به مشکل بر می خورد.به این معنی هر انسانی باید به شدت مواظب رفتار وگفتار وکردار وروابط خود باشد اگر نباشد آسیب می بیند یا دچار مشکل وبحران خواهد شد .

به طور مثال در کنگره همسفر باید تابع قوانین وحرمتها باشد اگر هر جلسه به متن حرمت گوش بدهید متوجه می شوید که باید در کنگره از یکسری اصول وقوانین پیروی کنید کسی که تابع این حرمتها باشد نه برای خودش ونه برای دیگران مشکل ایجاد میکند.

مثال دیگر برخورد شماونوع رفتار وکردار شما با مسافرتان می تواند سفر خیلی خوب برای او فراهم کند می توانید با رفتار وگفتار وکردار بد  سفر او را خراب کنید.قانون دیپلماسی بین خواهر وبرادر ،مادر وپدر ،راهنما ورهجو .....وجود دارد.

باید یک همسفر بداند کی وکجا حرف بزند .آیا وقتی مسافر خسته به خانه می آید شروع به شکایت وگله کنیم اگر من همسفر توانستم در موقع بد خلقی وبد اخلاقی مسافرم آرام باشم  ومراقب گفتار باشم این یعنی هنر.

به علت عدم مراقبت خیلی از دوستی ها تبدیل به کینه ونفرت می شواگر از حریم خود تجاوز کردیم وبه حریم خصوصی افراد وارد بشویم مشکل شروع می شود وذره ذره دوستی ومحبت جایش را به کینه ونفرت می دهد .

در این سی دی نکات خیلی مهمی وجود دارد .که من فهرست وار در مورد انها توضیح می دهم .

باید برای شخصیت خودمان ارزش قائل باشیم وبا دیگران با غرور وتکبر رفتار نکنیم که من بهتر از مسافرم هستم .

در روابط بین انسانها باید حد وحدود  را نگه داشت مانند ستونهای معبد یا ساختمان که نباید نزدیک ویا دور از هم باشد.

به عشق رسیدن گاهی بسیار ساده است ولی حفظ آن مهم است به قله رسیدن کاری سخت است ولی در قله ماندن کار مشکل تری است.

نباید افراط یا تفریط در کار باشد افراط به خرج دهی دل زده می شوی خیلی دور باشی رابطه خیلی سرد می شود مانندیک همسفر که بیاید بیش از حد مراقب مسافرش باش وبگویید چون من اورا دوست دارم این کارها را می کنم یک جای مسافر خسته میشو ویا برعکس مانند خورشید اگر نزدیک باشد همه را می سوزاند اگر هم دور باشد همه چیز یخ می زند.

باید مواظب گفتار وکردار ورفتارمان باشیم در این صورت است که همیشه پایدار خواهیم بود.پس باید برای روابط خودمان وانسانها یاید یکسری قوانین بازی را رعایت کنیم اگر رعایت نشود دچار بحران ومشکل خواهیم شد.

دو دقیقه می نشینم کنار یک نفر مثلا در اتوبوس کل شرایط زندگیمان وهر چه وجود دارد را می گوییم وقتی خودمان قادر نیستیم این حرفها را نگه داریم چه طور انتظار داریم دیگران حرفهای ما را نگه دارند.

اگر ارتباطی باآسایش وآرامش نباشد پایدار نخواهد بود اگر در زندگی عشقمان را از دست دادیم تقصیر را گردن این وآن نیندازیم چون به دست آوردن یک قضیه است ونگهداری از آن طرف دیگر قضیه .چیزی که بیشترین ضربه را به ما می زند زبا ن است .

زبان انسان از قلب انسان نشات می گیرد وقلب انسان از افکار او اگر قلب سیاه باشد زبان منفی می شود قلبی شفاف وروشن باشد زبان به بدگویی نمی چرخد قلبی که زلال باشد زبانش سمت منفی چرخش ندارد

مانند همسفری که بیاید کنگره وهمیشه آیه یاس وناامیدی بخواند وهمیشه منفی نگر باشد که مسافرم خوب نمی شد سفرش خراب می شود ،او آدم نمی شود وهزارن افکار منفی دیگر این همسفر نه خود به حال خوش می رسد ونمی گزارد مسافرش به درمان برسد.

هنر عشق ورزیدن مانند بند بازی است که باید یاد بگیریم وقوانینش را یاد بگیریم .کالای ارزش دارد که کم باشد مانند طلا والماس که در دسترس همه نیست در عشق همه چیز را نگوییم قدم به قدم وذره ذره جلو بروی.

از دیگران بد گویی نکنید کسی که عیب دیگران را می گوید عیب من راهم به دیگران می زند حرف خودت را کجا می فهمی همان جا که حرف دیگران را شنیدی نباید از بدبختی ها وناکا می ها  حرفی زد نباید ترحم جلب کنید هر چه از ضعف خود صحبت کنید مثال همان توفه سر بالا می شود ودیگران از شما به عنوان یک آدم ضعیف وترسو یاد می کنند.

امید وآرزو خیلی مهم است سیاه دیدن عشق را خراب می کند بد بینی عشق را خراب می کند غیبت از نقاط ضعف ونکات منفی عشق را خراب می کند برای دیگران خوب بخواهید که برای خودتان اتفاق بیفتد .

اگر همسفر با تمام بدیهای مسافرش او را دوست داشته باشد و از درون باید مسافرش را دوست داشته باشدهمیشه لیوان پر را در نظر بگیرد ونکات مثبت ونقاط مشترک هم دیگر را ببینید آن وقت خیلی راحت با مسئله اعتیاد برخورد می کنید و همسفر قبول داشته باشد اگر کنگره می آید به خاطر آموزش گرفتن است وکار کردن روی ضد ارزشهای خودش وبه چشم یک بیمار به او نگاه می کند ومسافرش هم موقعی که تغییرات را در همسفرش می بیند انشاالله سفرش به خوبی به پایان می رسد.

باید سختی ها را تحمل کنیم وسعی کنیم در رفتار وگفتار وکردارمان انسانهای خوبی باشیم تا خوبی ها به سمت ما بیاید.

سی دی هفته آینده :وادی پنجم
طبقه بندی: برداشت و نوشتار سی دی ها، 
[ چهارشنبه 15 آذر 1396 ] [ 06:09 ب.ظ ] [ همسفر: سمیرا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic