آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 

به نام خالق یکتا

مقاله‌ای در باب دستور جلسه هفتگی (بنیان)

به قلم کمک راهنما؛ هم‌سفر سمیرا

آری بنیان کنگره 60 مانند فرشته‌ای هستند در زمین که با ابداع این روش خانواده‌ای زیادی را از قعر تاریکی‌ها به‌طرف روشنایی‌ها هدایت کرد و دل‌های زیادی را به هم نزدیک کرد درست است که کار کنگره درمان اعتیاد است ولی کنگره کاری می‌کند که خانواده‌های زیادی در صلح و آرامش به سر ببرند و از بودن در کنار یکدیگر لذت ببرند.


بنیان: بنیاد، شالوده، پی، بنای

بنیان: بنیاد: آنچه باعث ماندن و پایداری چیزی است، اساس، پایه

بنیان کنگره 60: آقای مهندس دژاکام بنیان جمعیت احیای انسانی کنگره 60 فارغ‌التحصیل سال 1356 رشته مهندسی الکترونیک از دانشگاه علم و صنعت، محقق درزمینهٔ تولید چشم‌های الکترونیک، نویسنده آثار بنیادی درزمینهٔ صورت‌مسئله اعتیاد، روش درمان، مقوله انسان وجهان بینی، کاشف روش درمان تدریجی، پله‌ای اعتیاد (dst) متولد 25 آبان 1328 در شهر کرمان می‌باشند

در محله قدیمی ارگ بم (میدان باغ) در خانواده متوسط و پرجمعیت متولد شد. سومین فرزند خانواده از ده فرزند (6 پسر و 4 دختر) می‌باشد. پدرشان ایوب کارشناس موسیقی، ورزشکار در رشته کشتی، دوچرخه‌سواری، افسر نظامی از مشاهیر کرمان می‌باشد. در سال 1354 باخانم زهرا (خانم آنی) ازدواج کرد و صاحب سه فرزند می‌باشد.

مصرف دائمی مواد مخدر از نوع تریاک و شیره از سال 58 بود که به‌صورت کشیدن و در ادامه به‌صورت خوراکی و کشیدنی ادامه داشت.

اقدام برای ترک و رهایی از مواد دو بار بوده که اولی در سال 63 به‌صورت سقوط آزاد و بار دوم در سال 66 توسط پزشک متخصص به‌صورت دارویی، قطع مواد و روان‌درمانی که این بارده ماه به طول انجامید که علت برگشت را احیا نشدن سیستم‌های تخریب‌شده در اثر مصرف مواد، به کار نیفتادن غدد شبه افیونی جسم، از تعادل خارج شدن سیستم‌های بسیاری از جسم می‌باشد. نتیجه این دو ترک اضافه شدن الکل به‌صورت هر شب و بالا رفتن میزان مصرف مواد بود.

ولی روش درمان در بهمن‌ماه 75 طی یک آزمایش ساده ولی بسیار مهم با الهام از ماه رمضان کشف گردید و درمان قطعی در 15/9/76 صورت گرفت. و دو سال تحقیق و بررسی می‌کردند و جمعیت احیای انسانی کنگره 60 در 31 شهریورماه 1378 تأسیس شد.

چرا گفته می‌شود بنیان کنگره و بنیان گزار گفته نمی‌شود؟

طبق صحبت‌های آقای مهندس کنگره 60 بنیانی متفاوت داشت. مانند به دنیا آمدن نوزاد بود. مرحله اول مرحله جنین کنگره 60 بود؛ یعنی دورانی که سفر اول آغاز شد در آن زمان حجم مواد بالابود و سپس ذره‌ذره کاهش یافت تا تاریخ 15/9/76 به نقطه صفر رسید در آن زمان گویی از مادر متولد شد. بعد از دوران جنینی اولین بنیان و اولین بذر آن به وجود آمد. بذر اول بود که تکثیر شد و امروز بیش از هزاران نفر به رهایی رسیده‌اند و 50 شعبه در سراسر ایران وجود دارد.

بنیان کنگره 60 صورت‌مسئله اعتیاد را حل کرد. مبدأ، مقصد و هدف را برای مصرف‌کنندگان مشخص کرد و مثلث درمان را ترسیم کرد (جسم، روان، جهان‌بینی) و این سه ضلع باید باهم به درمان و تعادل برسد.

در این راه سختی‌ها و مشکلات زیادی را متحمل شدند. ولی با تمام وجود وتوان و قدرت و با امید و پشتکار به همه ثابت کردند که اعتیاد درمان دارد حتی مصرف‌کنندگان شیشه و نمونه بارز آن تیم راگبی است.

روش (dst) بسیار بزرگ می‌باشد و بزرگی آن را ما نمی‌توانیم ببینیم مانند اینکه ما نمی‌توانیم کره زمین را ببینیم. باید به کره ماه رفت تا کره زمین را مشاهده نماییم.

آقای مهندس مثل بقیه افراد جامعه و متخصصین معتادها را افرادی بی‌خاصیت و انگل جامعه نمی‌دانند. اعتقاد دارد بالاترین علم‌ها، بالاترین سرمایه‌ها، بالاترین تخصص‌ها در بین معتادین است و تک‌تک ما به‌واسطه علم و دانش‌بنیان کنگره 60 در کنار یکدیگر هستیم به دور از این‌که به این فکر کنیم که ما چه کسی هستیم، چه مقامی داریم، چه تحصیلاتی داریم، چه سنی و در چه خانواده‌ای بزرگ‌شده‌ایم، از چه نژاد و از چه دینی هستیم. تنها چیزی که هست محبت و عشقی است که در بین اعضای کنگره وجود دارد.

کار کنگره درمان معتادین نیست بلکه پرورش استاد و معلم است.

بنیان کنگره 60 مشخص کرد مواد مخدر به چه موادی گفته می‌شود؟ معتاد کیست؟ مشخص کرد اعتیاد مسمومیت مزمن نیست. اعتیاد جایگزینی مزمن است. چون مواد مخدر خارجی جایگزین مواد داخلی یا جسم گردیده است و معتاد بیمار است واو روانی نیست.

باید حداقل 10 الی 11 ماه طول درمان باشد. بهترین دارو هم شربت تریاک یا ot است و عکس‌العمل‌های آشکار که طول درمان یک یا دو هفته و عکس‌العمل‌های پنهان طول درمانش ده ماه است.

سم‌زدایی باعث ایجاد شوک در فرد معتاد می‌شود و فرمودند: که مار آن‌ها را نگزیده که سم‌زدایی شوند. نباید داروهای خواب‌آور یا مسکن‌های قوی استفاده کرد.

مشخص کرد معتادان به سه دسته تقسیم می‌شوند.

1: نامزدهای اعتیاد

2: معتادان دوست دار اعتیاد

3: معتادان خواستار رهایی

که شایسته است پیشگیری، مهار و درمان شوند. روش تدریجی یا پله‌ای را ابداع کردند و فرمودند: اعتیاد موضوعی فقط رفتاری نیست که آن را ترک نماییم. اعتیاد بیماری است بیماری ترک ندارد وبایستی درمان شود.

درمان فوق ترک اعتیاد است و رسیدن به تعادل فوق درمان است؛ و کسی می‌تواند به این افراد کمک کند که آگاهی داشته باشد و اعتیاد را کامل بشناسد وجودش هم مصرف‌کننده بوده باشد.

بنیان کنگره 60 کار بزرگی انجام داده‌اند و به‌عنوان بهترین سمن (سازمان مردم‌نهاد) در کشور شناخته‌شده و به همه ثابت کرد که مصرف‌کننده قبل از اینکه یک مجرم باشد یک بیمار است.

آری بنیان کنگره 60 مانند فرشته‌ای هستند در زمین که با ابداع این روش خانواده‌ای زیادی را از قعر تاریکی‌ها به‌طرف روشنایی‌ها هدایت کرد و دل‌های زیادی را به هم نزدیک کرد درست است که کار کنگره درمان اعتیاد است ولی کنگره کاری می‌کند که خانواده‌های زیادی در صلح و آرامش به سر ببرند و از بودن در کنار یکدیگر لذت ببرند.

 امیدوارم همه ما بتوانیم با کمک همدیگر کنگره 60 را جهانی کنیم.

با احترام کمک راهنما هم‌سفر سمیرا




طبقه بندی: دستورجلسات هفتگی، 
[ شنبه 18 آذر 1396 ] [ 06:34 ب.ظ ] [ همسفر: سمیرا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic