آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 
به نام خدا


لژیون نوزدهم  همسفران شعبه‌ شیخ بهایی در روز دوشنبه    7/10 /96 با استادی همسفر 

سمیراوبا حضور  اعضای  لژیون و با دستور جلسه "وادی چهارم " رأس 

ساعت16:45  برگزارشد.
به ادامه مطلب مراجعه کنید...

هزاران بار شکر که خداوند امروز هم به من لیاقت داد که در کنگره ودر کنار شما عزیزان باشم

در مسائل حیاتی به خداوند مسئولیت دادن،یعنی سلب مسئولیت از خویشتن

مسئولیت از سئله ،سوال کردن ،هر کاری که انجام می دهیم پاسخگو باشیم.هیچ چیزی در هستی وجود ندارد حتی در بین جمادات،گیاهان ،نباتات،وانسان که مسئولیت دو طرفه است.هیچ وقت مسئولیت یک طرفه نیست.مسولیت پدر نسبت به خانواده وبالعکس ،دوتا دوست ،مسافر در مقابل همسفر وهمسفر در مقابل مسافر ،استاد در مقابل شاگرد،حتی خداوند در مقابل بنده وبنده در مقابل خداوند .پس هر کدام ما در مقابل یکدیگر مسئولیتهای داریم ومسئولیتها یک طرفه نیست .مسافر در کنگره درمان شود وبه رهایی برسد ولی من همسفر هیچ کاری انجام ندهم ومسئولیتی به عهده نگیرم.

نکته مهم خط وخط کشی این مسئولیتها کجاست ،حوزه اش چه قدر است کدام مال همسفر ،کدام مال مسافر ،کدام مال شاگرد ،کدام استاد ،خدا وبنده ،هر کس مسئول کارهای خود است ونباید مسئولیت کارهای خود را به گردن دیگران بیندازد لیس انسان ما لا سعی انسان چیزی را بدست نمی آورد مگر سعی وتلاش خود بیشترین بار مسئولیت حیات ما ،به عهده خودمان است.

همیشه برای فرار از مسئولیتهای خودمان دنبال یک گریزگاه یا جای فرار می گردیم وزیربار مسئولیت خودمان شانه خالی کنیم.تازه صورت حق به جانب می گیریم وشروع می کنیم به اینکه تو قدرت مطلقی ،تورا خیلی دوست دارم وتازه منت سر خدا می گذاریم که راضیم به رضایت ومی خواهیم مسئولیت کارهای خود را به گردن خداوند بیندازیم.مثل اینکه کت شما پاره شده واز خداوند بخواهی برای شما وصلش کند نه خدا به شما دست ،پا وقدرت داده بلند شو حرکت کن وکت خود را بدوز.

بیشتر مواقع ما خدا را با غول چراغ جادو اشتباه می گیریم از صبح که بلند می شویم خواسته های فراوانی داریم ومی خواهیم خداوند همه آنها را انجام دهد ما باید روی وجود خودمان ،تفکر خودمان ،اندیشه خودمان ،تلاش خودمان وآموزش خودمان حساب کنیم واگروظایف ومسئولیتهای خودمان را انجام دهیم خداوند هم به ما کمک می کند.

نکته که مهم است این است که خداوند فقط  القاءافکار را انجام میدهد بقیه کارها به عهده خودم هست ونفس وما سواها فلهما ها فجورها وتقواها هر کس می تواند به طرف خوبیها یا فسق وبدیها برود این بستگی به خودما دارد که کدام راه را انتخاب کنیم.

خداوند انسان را بر سر دو راهی قرار داد.

1:پندار وگفتار وکردار راستین وسالم وصلح آمیز وتقوا

2:فسق وفجور وردوغ کزی وزشتی وپلیدی

وبرای ما مشخص کرده هر دو راه را ونشانه گذاری کرده وپایان هرراه را مشخص ونتیجه هر کاری را بیان کرده ودر کتاب آسمانی هم فرموده انسان هر کاری انجام می دهد مسئولیتش با خود اوست.

جه موقع دعا وراز نیاز ما مورد قبول خداوند قرار می گیرد؟

در مسیر ارزشها وصراط مستقیم حرکت کنیم واز فرامین خداوند پیروی کنیم ومسئولیت زندگی خودمان را بپذیریم واز تلاش وکوشش فرو گذار نکنیم.خداوند همیشه می فرماید صدا بزنید من را تا اجابت کنم شما را شما به عنوان یک همسفر وارد کنگره وارد می شوی نه روی ضد ارزشهای خود کار نکنی مسئولیت پذیر نباش اصلا تلاشی نمی کنی که مسافرت درمان بشود فقط بگویی خداند کمک می کند خودش درست می کند البته خداوند مهربان است ولی موقعی که می بیند من همسفر قدمی بر نمی دارم صد البته که به درمان نمی رسد باید حرکت کنی که خدا هم کمک کند.

اگر قرت مطلق را بشناسیم ودرک کنیم در صلح وآرامش بر خوردار می شویم هنوز قردت مطلق را نشناخته ایم اگر می شناختیم افسرده نمی شودیم ،بی خوایب نمی کشیدیم وهزاران بیماریهای دیگر باید تلاش کنیم تا به آرامش برسیم .اگر خدا رابشناسیم تازه خودمان را شناخته ایم ایمان واقعی وتوکل واقعی داشته باشیم .تنها چیزی که انسان را به بالاها میرساند تزکیه وپالایش است .

آب آلوده را ققط با تزکیه وپالایش می شود تبدیل با آب زلال کرد وگرنه اگر هزاران سال هم بنشینی ودعا وثنا بگویی آب زلال وپاکیزه نمی شود.

دستور جلسه آینده ادامه وادی چهارم


[ سه شنبه 18 مهر 1396 ] [ 08:13 ب.ظ ] [ همسفر: سمیرا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic