آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 
به نام خدا


لژیون نوزدهم  همسفران شعبه‌ شیخ بهایی در روز دوشنبه    7/3 /96 با استادی همسفر 

سمیراوبا حضور  اعضای  لژیون و با دستور جلسه "سی دی هزاران لباس" رأس 

ساعت16:45  برگزارشد.


Related image

به ادامه مطلب مراجعه کنید...

خدا راشکر که امروز هم در جمع شما دوستان هستم که در کنار هم آموزش ببینیم.
در ابتدای سی دی آقای مهندس اشاره به طبیعت می کنند که لباس نوپوشیده وما هم باید لباس نو از نظر افکار واندیشه بپوشیم همانطور که طبیعت زیبا می شود ودرختها وگیاهان زیبا ودلنشین می شود ما همن از نظر معنوی ،تفکر واندیشه تغییر کنیم اگر چنین نباشد ما تغییری نکرده ایم.
محبت چیست ؟محبت به معنی حب یعنی دوست داشتن است به معنی این که انسان خوشش می آید یا از آن موجود لذت می برد وبه شادی وشعف می رسد.اینها همه محبت است وزمانی که محبت به اوج خودش میرسد می شود عشق پس ما چیزی را که فوق العاده دوست داشته باشیم وخوشمان بیاید واحساس لذت بکنیم به آن می گوییم محبت ونقطه ی مقابل آن نفرت است .
ما با موضوعاتی که برایمان پیش می آید سه گونه بر خورد می کنیم.
1:نسبت به آن موضوع بی تفاوتیم برایمان فرقی نمی کند .مثل افرادی که در خیابان یا بازار می بینیم .
2:نسبت به موضوعی ما جاذبه داشته باشیم .وقتی نسبت به موضوعی جاذبه داشته باشیم دوست داشتن می شود .
3:نسبت به موضوعی دافعه داشته باشیم از آن نفرت داشته باشیم واز آن فرار کنیم.
پس هر موضوعی شامل سه نوع برخورد است :جاذبه ،دافعه ،بی تفاوت.وقتی یک گل مثل گل محمدی یا یاس بوی خیلی خوبی دارد همه به طرف آن جذب می شوند واز بوی آن لذت می برند .حالا بوی توالت که بوی گند دارد هر کسی که رد می شود بینی اش را می گیرد واز آنجا فرار می کند این می شود دافعه .ما تعیین کنده هستیم یک موقعی با یک کلمه حرف می توانیم مسافرمان را جذب کنیم یا دافعه ایجاد کنیم واورا از خانه فراری دهیم .این که دیگران ما را دوست داشته باشند وبه ما محبت واحترام بگذارند بستگی به اسانس ما دارد که اسانس ما چگونه است .
ایا محبت ودوست داشتن ما واقعی است یا فقط برای منافع خودمان آن شخص  را دوست داریم ؟
ما تعیین می کنیم وتعیین کننده هستیم که این محبت چگونه برقرار باشد این پیوند دوستی وجاذبه ومحبت یا دشمنی تحت دو تا مکانیزم دیگر هم هست وآن منافع انسانهاست منافع به هر حال باید باشد اگر نباشد دوستی ومحبت برای انسان فایده ای ندارد همان که تو از بوی گل لذت می بری این همان منافع است از این که با او هستی وآرامش می گیری . این می شود منافع معنوی یعنی مفتی نیست معنوی به معنای این است که معنا دارد این کا ر کار معنا داری است به ما آرامش ،آسایش ،صلح می دهد .
در مسائل معنوی دوشت داشتن معنا دارد ودر مسائل مادی دوست داشتن ماده است تا موقعی که برای ما کادو می خرد اورا دوست داریم اگر کادو نخرد دیگر دوستش نداریم محبت واقعی به پول نیست به قرار داد نیست ،محبت به سخن گفتن نیست ،به صحبت نیست به طور مثال من او را دوست دارم به شرط اینکه تو هم من رادوست داشته باشی دوست داشتن باید خودش به وجود بیاید ساده اگر بخواهم بگوییم این است که وقتی با او هستی خوشت بیاید وقتی هم جدا شوید ناراحت ودلتنگ باشی .
یک همسفر تا وقتی که مسافرش خوب سفر می کند تمام دنیا را می خواهد به او بدهد چون او دارد درست سفر می کند به محض لغزش وگریز تمام آن حرفهای را که زده فرامومش می کند وشروع می کند به فحش وناسزا ولی اگر محبت واقعی باشد اگر هم گریزی زد وسفرش خراب شد کمکش کنیم که دوباره سفر کند .
اگر دوست داشتن از روی معنوی باشدمعنا دار باشد خیلی پا بر جاوخوب است اگر برمعنای مادی باشد از بین میرود .حالا این که دیگران مارا دوست دارندیا دوست ندارند از ما خوششان می آید یا نه این را ما تعیین می کنیم که مثل بوی گل باشیم با بوی توالت.
آن چیزی که به دوست داشتن ختم می شود ما رابه آرامش وصلح وشادی وشعف می رساند وآن چه که به نفرت ختم می شود ما را دچار رنج وبد بختی ودرد وحسرت وکینه می کند وهیچ چیزی برای ما به ارمغان نمی آورد وما دچار غمباد وغده های سرطانی وانواع واقسام بیماریهای جسمی می شویم.کینه وتنفر برای انسان بیماری وصلح وآرمش برای ما سلامتی ونیکی می آورد.
پس ما که در این سیستم هستیم باید افراد را دوست داشته باشیم وخودمان را اصلاح کنیم تا به همه جابرسیم .در کنگره پیوند محبت وجود دارد وبه تجربه عمل شده دیگران خدمت کردند تا ما به رهایی رسیدیم وآموزش دیدیم حالا نوبت ما است که به دیگران محبت کنیم وآموزش دهیم .
ما در کنگره داریم یاد می گیریم ووقتی یاد گرفتیم قشنگ به دیگران یاد می دهیم چون انسان کمال جو است همه انسانها صلح وآرامش را دوست دارندوقتی بداند زشتی زشت است آن را انجام نمی دهند.
حسین بن علی هم جزءعشق خالق وعشق مخلوق چیز دیگری نداشت ومی خواست آنها را بیان کند ولی آنها نفهمیدند.
عشق به خدا یعنی چه؟
خدا را دوست دارم نماز می خوانم ،ستایش می کنم همه این کارها را انجام می دهم ولی آیا منی که خدا را دوست دارم وبه قول معروف عشق ومحبتم به خدا زیاد است در حق انسانها ظلم می کنم؟هستی را خراب می کنم ؟درختان را می برم ؟آشغال در خیابان می ریزم؟از صبح تا شب بنشینم وعبادت خداوند را به جا بیاورم وصبح تا شب مردم آزاری کنم باید عشق خداوند در خدمت بندگا ن او متجلی شود ومخلوقات خداوند هم فقط انسانها نیستد که ما به آنها خدمت کنیم.
عشق به خداوند زمانی است که تمام قوانین را رعایت کنی باید از عشق مخلوق عبور کنی تا به عشق خدا برسی من به خدا ایمان دارم و او را ستایش می کنم اما باور عشق به او کار سختی نیست عشق دانسته نیست.الله یحب المحسنین خداوند نیکو کاران را دوست دارد من چون کلام خداست این کا ررا انجام می دهم چون می دانم وعده ی او دروغ نیست حرف وسخن او دروغ نیست این کا را انجام می دهم .
امیدوارم من وهمه شما بتوانیم محبت وعشق واقعی را داشته باشیم وازخطاهای یکدیگر بگذریم چون تا هستیم اگر محبتمان وعشقان واقعی باشد وقدر یکدیگر را بدانیم مفید است موقعی که از دست رفت سودی نخواهد داشت به جزءشرمندگی وحسرت خوردن . از محبت خارها گل میشود.

دستور جلسه هفته آینده وای چهارم[ چهارشنبه 12 مهر 1396 ] [ 02:59 ب.ظ ] [ همسفر: سمیرا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic