آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 
به نام خدا


لژیون نوزدهم  همسفران شعبه‌ شیخ بهایی در روز دوشنبه    6/20 /96 با استادی همسفر 

سمیراوبا حضور  اعضای  لژیون و با دستور جلسه "سی دی شن های صحرا" رأس 

ساعت17:45  برگزارشد.


به بقیه ادامه مراجعه کنید...

امیدوارم حالتان خوب باشد حال من هم خوب است وخدا را شکر که امروز هم توانستم در شعبه حضور پیدا بکنم .

در ابتدای سی دی آقای مهندس در مورد اینکه در هر مسابقه یا جایگاهی که شرکت میکنیم یا می بریم یا می آموزیم .موقعی که می بازیم آموزش می گیریم که در دفعات بعد تلاش کنیم که بهتر نتیجه بگیریم واشکالات را بر طرف کرده ودیگران را مقصر نکنیم.

ما همیشه در حال آموزش گرفتن هستیم وهیچ موقع نمی توانیم بگوییم ما همه چیز را می دانیم .از من راهنما گرفته تا سفر اولی ،سفر دومی ....راهنما فقط راه را نشان می دهد بستگی به خودش دارد که راه را درست برود یا به بیراه برود.همه ما کنگره می آییم تا حالمان خوب شود نه اینکه حالمان خراب بشود.آقای مهندس حرف زیبای زدند فرمودند:ما نشسته ایم تا به مردم کمک کنیم هدفی غیر از این نداریم وگرنه به نا کجا آباد می رویم.

شنهای صحرا،دریاها ،اقیانوس ها همیشه ثابت نیستند گاهی طوفانی گاهی امواج آرام ،گاهی امواج زیاد ....پس ما چیزی به نام ثابت بودن نداریم .انسان هم همینطور گاهی آرام ،گاهی خشمگین ،گاهی قهر ،گاهی آشتی ........زندگی وحیات هم به همین صورت است .اگر من همسفر تاریکیها را تجربه نکرده بودم امروز قدر روشنایها را نمی دانستم .

بعضی مواقع در برابر مشکلات باید سکوت کرد وحرکتی انجام نداد ..مسافر ممکن است گریز بزند وسفرش را خراب کند اگر من شروع کنم به نق زدن وغر زدن وتشنج در خانواده پیش آورم ممکن است مسافر برود وبا تخریب بیشتر برگردد .آقای مهندس مثال کویر را زدند آنکه بلد راه بود که چطور با طوفان شن برخورد کند با صحت وسلامتی به سفر خود ادامه داد ولی آنکه بلد راه نبود ودچار سرگردانی شد هم خودش ازبین رفت هم شتر هایش پس ما هم بدانیم در مواقعی که اوضاع وشرایط خوب نیست بدانیم که چطور پیش برویم که نه به خودمان نه به مسافرمان ضرر وزیان برسد.

بنابراین در جایی انسان نباید حرکتی انجام دهد یا با ارتباط برقرار کردن با دیگران وانجام حرکات ناشایست کاری که یک ،دو سر دارد تبد یل به کاری صد سر می شود .

کنگره  60 موفق است چون صور پنهان انسان را شناخت و با درمان انسانها را به تعادل رساند یعنی باید تغییرات وتبدیلات اساسی انجام بگیرد .عقل انسان درهر حیاتی وجود دارد  اولین چیزی که خلق شد عقل است در جهان ملکوت عقل کار میکند  پس من همسفر باید با فرمانبرداری از عقل راه درست را تشخیص بدهم وبه صلح وآرامش برسم.

حس اولین نیروی است که قوه عقل را به کار می اندازد حس گیرنده است واطلاعات ووقایع را به عقل بدهد وعقل آن را بشکافد وتصمیم گیری کند .همسفر هم باید اطلاعات اشتباه را نگیردکه ممکن است از این قبیل باشد که مسافرت رها نمی شود ،دوباره برگشت می خورد ..... همیشه من همسفر فکرهای را به عقل بفرستم که به درمان ورهایی می رسم وگل رهایی را دریافت می کنم فقط افکار خوب به عقل بفر ستیم والبته آنها را اجرایی کنم.

آنچه که در انسان بسیار مهم است تفکر واندیشه است وما را به حق وحقیقت پیش می برد پس از چیزهای که در اختیار ما هست درست استفاده کنیم پول مال کسی است که بتواندآن را خرج کند واگر نتواند مال اونیست صد میلیون داشته باشی ولی خرج نمی کنی اگر استفاده کردی مال توست.

اگر انسان با محبت ومثبت نگر وخیر خواه هم باشد باز هم هیچ تضمینی وجود ندارد که همه چیز بر وفق مرداد باشد چون همشه در تقاطع راه خطر در کمین است.پس من همسفر می آیم کنگره مسافر هم خوب سفر می کند توقع داشته باشم که تمام مشکلات حل شود مشکل دیگر هم نداشته باشم نه مشکلات همیشه هست اگر من دارم آموزش می گیرم باید بتوانم مشکلاتم را به صبر وگذزر زمان حل کنم .واین تغییرات که در زندگی ما هست جزء بافت زندگی است واین یک قانون است .

انسان باید صبر کند ودر برخی موارد سکوت نماید ایرادی هم در کسی دیدید نباید آن را بزرگ کنید فرق اولیای خدا با انسانهای معمولی در این است که آنها عیبهای انسانهارا می بیند وبه رو نمی آورند .بنابراین باید بردبار باشید وبا نوک شمشیر حرف نزنید با آرامش به همدیگر کمک کنید.اگر در مسیری که می روید با بعضی افراد مشکل دارید ونمی توانید آنها را اصلاح کنید کاری نداشته باشید اولویت شما خودتان ودر مرحله بعدی رهایی مسافرتان است که آن هم بستگی به خواسته خودش دارد .

خدا را شکر امروز کنگره به درخت تنومندی تبدیل شده که شاخه های آن از باغ بیرون زده وهمه شاهد شکوفایی هر چه بیشتر آن هستند .من همسفر باید قدر دان کسانی باشم که کمک کردن که در اینجا هم شعبه باشد وما بتوانیم در آرامش کامل آموزش بگیریم .زندگی را سخت نگیرید .زندگی محل گذر است ومی گذرد چه بهتر با خوبی وخوشی بگذرد به سرعت عمر می گذرد چه چهر های زیبا که ذره ذره تبدیل به چین وچروک می شود تا زنده هستیم شاد باشیم وقدر با هم بودن ودر کنار هم زندگی کردن را بیشتر بدانیم .

سی دی هفته آینده سی دی خدا


[ چهارشنبه 29 شهریور 1396 ] [ 03:30 ب.ظ ] [ همسفر: سمیرا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic