آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 
درباب دستور جلسه هفتگی از کجا به کجا 

به قلم هم‌سفر سمیرا جعفریآری خورشید بر ما هم تابید ویاد حق شد نگهبان ما...

به نام خالق زیبایی ها

موقعی که این دستور جلسه را آقای مهندس عنوان کرد نمی‌دانم چرا بغض گلویم را فشار می‌داد البته اشک شوق که از کجا به کجا رسیدی سمیرا به فکر فرورفتم امواج ذهنم رفت به سال‌های نه‌چندان دور آن موقعی که مسافرم در حصار مثلث اعتیاد گرفتار بود.یا توجیه می‌کرد،یا انکار می کرد ،یا دروغ می‌گفت و من هم درون مثلث او گرفتار بودم .

مشکل او فقط اعتیاد بود ولی من غیرازاینکه در این مثلث که مانند زندان بود دیوار دیگری دور این مثلث کشیده بودم وآن مثلث جهالت بود که تشکیل‌شده بود از منیت،ترس،ناامیدی،تازه اطراف هرکدام از این سه ضلع ضد ارزش‌های مانند حسادت ،کینه،نفرت ،انتقام،خشم مانند زندان نامرئی در اطراف من بود.

در جاده‌ای حرکت می‌کردم که همه‌جا تاریک وسیاه بود و روشنایی و نوری وجود نداشت و مدام به گاردریل های اطراف برخوردمی کردم و پرت می‌شدم و مدام بر سر هر مسئله‌ای جنگ و مشاجره بود و مدام بین فرمان‌های جن وروح ،جن موفق می‌شود که او خوب نمی‌شود ،همیشه سیاهی است،بد باش ،مهربان نباش ،تو استحقاق بهترین‌ها راداری ،طلاق بگیر خودت را راحت کن .

خشم و کینه در وجود من ریشه کرده بود کسی را دوست نداشتم .جراتم را ازدست‌داده بودم .توان حرکت نداشتم مانند باتلاقی شده بودم که نه خودم را نجات می‌دادم تازه دیگران را هم ناامید می‌کردم که خدای کی،خدا که ما را دوست ندارد ،خدا که صدای ما را نمی‌شنود ولی او خوب است چون فقط گوش می داد و نظاره گربود .

از کجا به کجا آمدم .کنگره 60 را سر راهم قرارداد وبه من فهماند که خدا هیچ‌وقت بندگانش را فراموش نمی‌کند وکسی از جنس فرشته‌ها را سر راهم قرارداد .آری متوجه شدم که هر چه سر راه من قرار داده بود یا برای آموزش من بود یا تقدیر وفرمان الهی یانتیجه اعمال خودم .

آری خورشید بر ما هم تابید ویاد حق شد نگهبان ما،دیو بد که جسم وروح ما را ویران کرده بود به‌وسیله نور ایمان از دل‌وجان ما بیرون رفت وآن همه ویرانی آباد شد ویاد گرفتم اگر خوردم زمین غیر از خودم هیچ‌کس نمی‌تواند کمک کند باید تلاش کنم .موقعی که انسان روی خودش حساب می کند آن موقع وقت شکوفایی انسان است .اگر مشکلی هم هست دوربینم را روی خودم زوم کنم .دیگران را قضاوت نکنم ،غیبت نکنم ، تجسس نکنم،سرزنش نکنم ،بدبین نباشم و..

مثلث آرامش را سرلوحه کارهایم قراردادم : بخشش،گذشت و احقاق حق  با بخشش است که هر چیز به سمت آرامش حرکت می‌کند ، یاد گرفتم  اگر در جهت خشم فرمان ببرم و حرکت کنم  تخریب ایجاد می‌کند و وقتی خشم را کنترل  کنم خیلی چیزها به دست می‌آورم.

اگر به نفس به خشم  نه گفتم آسیب کمتری می‌بینم،یاد گرفتم  مدیریت یک سیستم به‌هم‌ریخته هنر است ، در حال زندگی کنم، مشکلات همیشه است تفکر درست ما را از مشکلات بیرون می‌کند. حس ،خواست و حرکت باید باشد تا به نتیجه برسم موقعی جهش  می‌کنم که مسائل را حل کنم تا نبخشم نمی‌توانم رها کنم. خدایا یاریم کن تا همه‌جا بذر عشق و محبت بفشانم و یادم نرود که تپه‌ای وجود ندارد  که دارای سراشیبی نباشد.

به امید بهترین‌ها برای بنیان  کنگره  که ما را از اعماق تاریکی‌ها به‌طرف روشنایی‌ها هدایت کرد و مسیر  درست و صراط مستقیم را نشان ما داد تا لذت ببریم ازآنچه داریم.

مرده بودم زنده شدم                              دولت عشق آمد من                                    دولت پاینده شدم

ما مسافران کشتی‌شکسته‌ایم که به ساحل رسیده و رقص و پایکوبی می‌کنیم مردمان به خیالشان ما دیوانه‌ایم حق‌دارند چون ندیده‌اند آن طوفانی که با دیده‌ایم.

با احترام هم‌سفر سمیرا جعفری
طبقه بندی: دستورجلسات هفتگی، 
[ سه شنبه 28 شهریور 1396 ] [ 02:41 ب.ظ ] [ همسفر: سمیرا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic