آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 
به نام خدا


لژیون نوزدهم  همسفران شعبه‌ شیخ بهایی در روز دوشنبه    6/6 /96 با استادی همسفر 

سمیراوبا حضور  اعضای  لژیون و با دستور جلسه " سی دی هفت" رأس 

ساعت17:45  برگزارشد.


Image result for ‫سی دی هفت خوان کنگره60‬‎

هر انسانی باید مشکلات یک خوان را رد کند تا وارد خوان بعد ی شود ووارد جهش ومرحله بالاتر
 شود ومشکلاتمان را باید خودمان حل کنیم.

امیدوارم حال شما خوب باشد من هم خوب هستم وخدارا شکر که یکبار دیگر اجازه خدمت را به من داد.

همانطور که شما عزیزان مشارکت کردید در ابتدای سی دی آقای مهندس  ضرب المثلی را بیان کردند که آش کشک خالته بخوری پاته نخوری پاته منظور این است اگر مشکلی داری هر گونه مشکلی مصرف کننده ،مشکل اقتصادی ،بچه مریض.......این مشکل حالا هست باید بتوانی راه حل درست را پیدا کنی ویکی یکی مشکلات را از سر راهت برداری .انسان برای  رسیدن به یک موضوع باید شخصا از یکسری مسائل عبور کند بقیه ممکن است کمک کنند اما بقیه در حاشیه هستند.

آقای مهندس دو موضوع را عنوان کردند یکی هفت خوان رستم که عبارت بود از:

1:کشتن دو گرگ 

 2:کشتن شیر  

 3:کشتن اژدها   

4:درگیر شدن با زن جادوگر    

5:مبارزه با سیمرغ   

6:گذشتن از برف وسرما  

7:عبور از رودخانه وکشتن گرگ سان

هفت خوان رستم:

1:جنگ باشیر

2:یافتن چشمه آب   

3:جنگ با اژدها   

4:درگیری با زن جادوگر    

5:گرفتار شدن اولان به دست رستم   

6:جنگ بااژدها دیو    

7:جنگ با دیو سفید

این دو رامثال زد که انسان تا یک مشکل را حل نکند وارد مرحله بعدی نمی شود این یکی از قوانین لا تغییر هستی وخلقت است باید خودمان بتوانیم از عهده مشکلات بر آییم چون به یک توانایی وقدرت برسیم نباید انتظار داشته باشیم دیگران مشکل ما را حل کنند.

روزی میرسد که هیچ نفسی بار نفس دیگر را نمی تواند بردارد.

گذر نکرده است از گذر گاه سخت توچه می دانی که گذرگاه سخت چیست یعنی آزاد شدن یک انسان .

پیام این سی دی این است که پایان هر مشکلی آغاز مشکل دیگر است .مشکلات است طریقه برخورد ما با آن مشکل مهم است وقتی مشکلی پیش می آید یک جهش وپیشرفت برای ما است واین راهم بدانید موقعی جهش می کنی که مسائل را حل کرده باشی.

مثالی برای شما می زنم مسافر شما آمده کنگره در ابتدا باید سه جلسه مشاوره می شود راهنما انتخاب کند روی برنامه باشد پله ها را یکی یکی طی کند جلسات را به موقع بیاید سی دی بنویسد مشارکت کند .... تا به رهایی ودرمان برسد پس یکی یکی مراحل را طی می کند تا به نتیجه برسددر طی سفر هم مشکلاتی سر راهش قرار می گیرد خودش باید با تفکر وتعمق را ه درست را پیدا کند وتازه این نیست که دیگر مشکل ندارد همیشه ودر هر موقعیتی که باشد مشکل وجود دارد ولی دیگر دید ما نسبت به قبل فرق کرده واین را مدنظر داشته یاشید که برای انجام هر کاری سه تا موضوع هست .

1:خواست انسان   2:تقدیر الهی   3: فرمان الهی

چه برای صلح وچه برای جنگ باز با تمام اینها واختیار انسان واینکه سرنوشت ها با خداست افراد رقم زده می شود ولی مطالب دیگری هست که نقش سازندهای دارند ومطالبی پشت پرده است وهمه چیز روی پرده نیست. این را هم مدنظر داشته باشید هر کاری را باید در زمان مناسب انجام دهیم زمان برای ما بی نهایت نیست موقعی که خرما رسیده باید از درخت بچینیم اگر زیاد روی درخت بماند ترش می شود وازبین می رود زمان رهایی مسافر هم باید ده ماه یا یازده ماه باشد.

ما در کنگره آموزش می گیریم که بزر گترین مشکلات را می توانیم ذره ذره وتدریجی حل کنیم وبرای قوی شدن ما موثر است .ما خودمان را باهستی مقایسه کنیم تشکیلات هستی بسیار دقیق و منظم است ما نمی توانیم سر هستی کلاه بگذاریم واز طریق دروغ وفریب به جای نمیرسیم وباید در صراط مستقیم وکارهای ارزشی پیش برویم. کسی می تواند سکان کشتی را بدست بگیرد که ناخدا باشد وبلد راه یک همسفر ویا مسافر باید مطیع راهنماش باشد .

ما باید در زندگی در کار در کسب تحصیل.....برنامه ریزی داشته باشیم وعمل کنیم تا جلوی تخریبها را بتوانیم بگیریم واز قوانین پیروی کنیم .اگر عمل سالم بخواهیم انجام دهید مشکلی پیش نمی آید این را هم می گوید آقای مهندس اگر همه را باعشق ومحبت هدایت کنید باز هم مشکل به وجود می آید چون همه انسانها خوب نیستند وهمه انسانها بد نیستند از هر دو داریم.فقط با رافت ومهربانی تا یک جایی جواب میدهد اگر همسفر یا مسافر کار خود را انجام می هد وحرف گوش نمی دهد باید اخم کرد وجذبه پدرانه را پیش گرفت.تا بتواند درست سفر کند.

نتیجه ی که ازاین سی دی می گیریم هر انسانی باید مشکلات یک خوان را رد کند تا وارد خوان بعد ی شود ووارد جهش ومرحله بالاتر شود ومشکلاتمان را باید خودمان حل کنیم.

سی دی هفته آینده امواج باز دارنده ذهن


برچسب ها: کنگره 60 درمان اعتیاد،  
[ دوشنبه 20 شهریور 1396 ] [ 11:05 ق.ظ ] [ همسفر: سمیرا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic