تبلیغات
آینده روشن : همسفر سمیرا

آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 
قالب وبلاگ
چت باکس


به نام قدرت مطلق

روز دوشنبه ۱۲/۰۴/۹۶ جلسه سیزدهم از دور دوازدهم کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران شعبه شیخ بهایی با نگهبانی همسفر مهین، استادی همسفر سمیرا و دبیری همسفر مریم با دستور جلسه: شیشه و تخریب های آن روی من رآس ساعت 16 آغاز به کار نمود.

از دیدگاه کنگره 60 هر ماده مصنوعی در هر شرایط سنی وشرایط بیماری قابل درمان است،مصرف شیشه نیز در کنگره 60 برای ما قابل درمان است.

سخنان استاد:

شکل ظاهری شیشه٬ شبیه خرده شیشه یا تکه های کوچک یخ اما بیشتر شبیه دانه های ریز است. این ماده در اروپا و آمریکا بیشتر بنام آیس شناخته می شود. شابو که در آسیای جنوب شرقی وخاور دور رواج دارد نیز شباهت هایی به این ماده دارد.

مهمترین ترکیب این ماده مخدر آمفتامین است که در سال 1893 در ژاپن ساخته شده و در جنگ جهانی دوم بعنوان یک داروی مؤثر در رفع افسردگی سربازانی که مشغول جنگ بودند و به صورت پیوسته به نبرد مشغول  باشند و فرصت استراحت نداشتند برای بالا بردن  سطح انرژی آنان استفاده میشد با گذشت زمان و مشخص شدن عوارض خطرناک این ماده و اعتیاد آن کنار گذاشته شد.

اما سوداگران و تولیدکنندگان مواد مخدر استفاده از این ماده را در تهیه ی موادمخدر جدید در دستور کار خود قرار دادند.

اولین و مهمترین  ماده مخدری که از آمفتامین بدست آمد قرص اکستازی بود، آمفتامین باعث آزادسازی مقادیر زیادی از دوپامین و ایجاد حس سرخوشی شدید می کند ولی به سرعت هم گیرنده های عصبی «دوپامین»را از بین میبرد.قرص اکستازی را در مهمانی ها و پارتی ها استفاده می کردند و بعنوان یک ماده انرژی زا نام میبردند. با مصرف اکستازی می توانستند ساعت ها بدون استراحت بیدار بمانند و از انرژی نهفته یا ذخیره شده در چسم خود در میزان بالایی بهره برداری نمایند. این ماده هیچگونه انرژی و شادی ندارد و انرژیهای ذخیره شده جسم را به یکباره آزاد میکند و بعد از تمام شدن احساس رکود و خستگی میکند و این آغازی است برای مصرف دوباره و دوباره تا اعتیاد کامل.

از سال 1383 شیشه وارد ایران شد در سال 1386 آقای مهندس برای اولین بار در کشور اعلام کرد سونامی شیشه در راه است و همین اتفاق هم افتاد.

مصرف شیشه بیش از هر نوع ماده مخدر دیگر در مغز تخریب ایجاد میکند، تخریب بیش از حد سیستم های دوپامین و سروتونین در بخش هایی از مغز از جمله هیپوتالاموس که مرکز کنترل احساسات  ونیروی جنسی است ،محرک اعصاب است.

شیشه بصورت تدخینی یا کشیدنی است. برای مصرف شیشه ابزار مخصوصی دارد که به آن پایپ گفته میشود و شبیه یک چپق شیشه ای است، نشئگی حاصل از مصرف این ماده تقریبا شبیه هیچ ماده مخدر دیگری نیست عوارض مصرف این ماده بسیار خطرناک و سنگین است، بعضی افراد هم شیشه را برای لاغر شدن استفاده می کنند در صورتی که از عوارض آن آگاهی ندارند.

در دفعات اولیه مصرف شیشه گاهی تا 72 ساعت نمی خوابند در این مدت سطح انرژی بسیار بالا، توهم شدید و خیره شدن به یک نقطه خاص برای چندین ساعت و همینطور رفتارهای بی پروا از حالات نشئگی این ماده محسوب میشود. پس از٬ از بین رفتن اثر این ماده شخص مصرف کننده طوری احساس خستگی و کوفتگی میکند که ممکن است حدود 48 ساعت یا 2 شبانه روز بصورت پیوسته خواب باشد و پس از بیداری سردردهای شدید، بیقراری، لرزش و حرکات غیرعادی اعضای بدن شل مثل دست و سر از حالات آن است.

عوارض مصرف شیشه در طی چند ماه خود را نشان میدهد. و این افراد در حالات خماری دست به حرکات جنون آمیزی که از دیوانگان زنجیری بر نمی آید میزنند. عوارضی مثل اختلال شدید در عملکرد دریچه پروستات ایجاد میشود که ادرار واسپرم تؤام دفع میشود و همچنین عوارض شدید کبد و جوش های صورت، ایجاد عفونت در دستگاه گوارش مخصوصا روده ها ،کوچک شدن بیضه ها به همراه درد شدید، تضعیف قوای جنسی، خشکی دهان، بزرگ شدن مردمک چشم، لاغر شدن، ازبین رفتن دندان، پرخاشگری و توهمات و بدبینی از عوارض خطرناک مصرف شیشه است.

از دیدگاه کنگره 60 هر ماده مصنوعی در هر شرایط سنی وشرایط بیماری قابل درمان است،مصرف شیشه نیز در کنگره 60 برای ما قابل درمان است.

30 درصد از اعضای کنگره 60 مصرف کنندگان شیشه هستند و به درمان رسیدند و نمونه ی بارز تیم راگبی کنگره 60 است.

گزیده ای از مشارکتهای همسفران:

عده ای از همسفران در مورد خاطرات تلخشان که در کنار یک مصرف کننده شیشه داشتند مشارکت نمودند همسفر عزیزی اینطور گفت:روزی در حالی که هندزفری در گوشم بود و مطالعه می کردم مسافرم بهم گفت داخل هندزفری دوربین کار گذاشتند و از تو فیلم می گیرند من درحالیکه مسخره اش می کردم خندیدم ولی مسافرم با رفتار خشونت آمیزی تمام کتابهایم را پرت کرد چون نمی دانستم با یک مصرف کننده شیشه چگونه برخورد کنم.

ما در کنگره یاد می گیریم علم پیچیده نیست و هر چیزی کلیدی دارد در کنار مصرف کننده شیشه آه و ناله و گریه جواب نمی دهد باید علم اعتیاد را بشناسیم و آگاهی پیدا کنیم تا بتوانیم آنها را بپذیریم و اینقدر بهش نزدیک شویم و تاییدش کنیم تا باورمان کند و حس کند که ما او را دوست داریم چون توهمات او برای ما غیر واقعی است ولی برای خودش واقعی است و ما باید این را بفهمیم که شیشه، مالک جسم او شده و به او فرمان می دهد که به دیگران اعتماد نکند و یا رفتارهای بدی با دیگران داشته باشد.و در انتها ما باید به خودمان ببالیم در روزگاری که همه می گویند شیشه درمان ندارد بزرگی (جناب مهندس دژاکام) می آید و این امید را به همه دنیا می دهد که نه تنها شیشه بلکه هر گونه مواد مخدری که تا روز قیامت هم بیاید در کنگره 60 و به روش دی اس تی درمان می شود.

نویسنده: همسفر الهه

تصویرگر:همسفر فهیمه 
طبقه بندی: گزارش جلسه خصوصی همسفران، 
برچسب ها: کنگره 60 درمان اعتیاد،  
[ سه شنبه 13 تیر 1396 ] [ 03:06 ب.ظ ] [ همسفر: سمیرا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :