تبلیغات
آینده روشن : همسفر سمیرا

آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 
قالب وبلاگ
چت باکس


به نام خدا


لژیون نوزدهم  همسفران شعبه‌ شیخ بهایی در روز دوشنبه29 /3 /96 با استادی همسفر 

سمیراوبا حضور  اعضای  لژیون و با دستور جلسه "سی دی پردازش " رأس ساعت17:45  

برگزارشد.


ما در کنگره جوهر وجود را ارزش بگذاریم ،جوهر وجود ما در صور پنهان ما است چون به اعتقاد ما جسم 
تن پوشی نیست لباسی هست وبعدش هم می گذاریم کنار ومیرویم به مرحله دیگر.

در ابتدا خدا را شکر که در خدمت شما عزیزان هستم طاعات وعبادات شما مورد قبول حق باشد امروز بیست وچهارم ماه مبارک رمضان است قدر تمام لحظه های زند گیتان را داشته باشید.

در ابتدا ی سی دی آقای مهندس می فرمایند:انسان با رباط فرق می کند به رباط برنامه می دهند که در برابر هر موقعیتی قرار می گیرد آن کار را انجام بدهد ومشخص است وتمام کارهایش برنامه ریزی شده ولی انسان اختیار دارد وآموزش می بیند .در کنگره آموزش مگیرد که اگر دچار مشکلاتی شد خودش بتواند تصمیم گیری کند وراه حل درست را انتخاب کند.ما حروف الفبا را یاد می گیریم که خودمان بتوانیم بنویسیم وبخوانیم.زندگی هم همین است زندگی خودمان را خودمان  برنامه ریزی کنیم.در کنگره 60 درمان به عهده خود فرد است وکسی نمی تواند به او کمک کند وراهنما راه را به او نشان می دهد مسئولیت درمان به عهده خودش است.

بارها گفتیم که در مقوله اعتیاد باید سه اصل جسم ،روان ،جهان بینی را باید مد نظر داشته باشیم واگر این سه اصل را اجرایی کردیم به درمان می رسیم.ودر تمام مسائل زندگی این مسائل مهم است .

روان :یعنی خلق وخوی انسان

یکی خلق وخوی دزدی دارد یکی افسردگی .....ونمی شود با یک قرص درست کرد .برای درست شدن خلق وخوی دو چیز را بدانیم.

1:ساختار جسم ،فیزلوژی شبه افیونی جسم،سیستم ایکس،مسائل سلامتی

2:جهان بینی

جهان بینی ما روی روان اثر می گذارد .تفکرات واندیشه ها ومعلومات ما روی روان تاثیر می گذارد .وقتی انسان آموزش دید خودش باید بداند چه کار بکند وچه کار نکند وخودش باید تصمیمات زندگی را بگیرد وخودش مصوب همه چیز است ومصوبش دیگرا نیستند .ما همسفران نیاید دیگران را مقصرکارهایمان بدانیم وبا این تفکر زندگی را به کام خودمان ودیگران تلخ کنیم وخودمان گلیم خودمان را را بیرون بکشیم اگر می خواهیم به حال خوش برسیم خودمان را مصوب همه کارها ومشکلات بدانیم.حتی روانشناسان هم صد در صد برای ما کاری انجام نمی دهند .ما اگر در زندگی به مشکلاتی برخورد کردیم تلاشی نکنیم وبرویم سراغ دعا نویس که او مشکل ما را حل کند انسانی که تفکر ندارد این کار را انجام می دهد انسان متفکر چنین کاری را انجام نمی دهد.این افراد اگر می توانستند کاری انجام دهند برای زندگی های خودشان انجام می دادند که به این نکبت نباشند.انسان اشرف مخلوقات است بااین کارسراغ دعا نویس رفتن به شیاطین کمک می کند.این کار مثل این است که می گویند ترک اعتیاد با تنفر آیا چنین چیزی امکان دارد البته که نه ،ما در هر کاری باید توکل داشته باشیم اگر توکل کنیم وتلاش وکوشش کنیم به نتیجه که می خواهیم می رسیم .هر کسی باید زندگی خودش را را خودش بسازد دیگران نقشی دارند فقط نقش راهنما رادارد ولی زندگیش را خودش باید بسازد.

ادیان الهی هم می خواستند روان وخلق وخوی انسانها را درست کنند ودر کنا ر هم زندگی کنند وکاملترین آن رسول خدا می باشد . آیه قران می فرماید: بعضی از انسانها پناه می بردند به مردانی از جن وشیا طین اینها طغیان می کنند بر علیه خداوند. وبدانید این کار از گناهان کبیره است وبه اعماق جهنم خواهند رفت .کسانی که از روان وجهان بینی کاملی برخوردار هستند خوش اخلاق هستند.

ما در کنگره جوهر وجود را ارزش بگذاریم ،جوهر وجود ما در صور پنهان ما است چون به اعتقاد ما جسم تن پوشی نیست لباسی هست وبعدش هم می گذاریم کنار ومیرویم به مرحله دیگر.

آموختن یک مسئله است مثل مثلث تفکر،تجربه ،آموزش .به طور مثال در قرآن می فرماید وای بر کم فروشان ،وای برنماز گزاران موقعی که ما روی این مسائل تفکر کردیم وپردازش کنیم که می خواهد به ما چه بگویید وچه کاری انجام دهیم ومنظور چه هست دیگر نباید آن کار راانجام دهیم ما در مورد هر چیزی اطلاع می گیریم وتمرکز می کنیم . یا همین اعتیاد که میگویند اعتیاد مسومیت مزمن است یا وابستگی دارویی است تمام حوضه ها اول معلومات را میگیریم رویش تفکر میکنیم وپردازش میکنیم که آیا قابل اجرا هست یا نه چون ما هر مطلبی میگیریم باید تفکر وتعقل کنیم که ان مفهوم درست است یا نه ،آیا حقیقت دارد یانه ،مرحله سوم باید وارد عمل شویم وعملیاتی کنیم .

مصرف کننده می آید کنگره خواسته درمان دارد وبا آموزش های که می گیرد می داند که چه بر جسم وروان خود آورده روی کارهای که انجا میدهد تفکر میکند وپردازش می کند وبا درست سفر کردن تمام آموزشهای را که گرفته اجرایی وعملیاتی می کند وقتی به درمان میرسد زندگی خود را ارتقاءمی دهد ومی داند از صراط مستقیم ممکن است دیر به مقصد برسد ولی برای همیشه می رسد از راهای مقطعی وحقه بازی وسر دیگران کلاه گذاشتن به جایی نمیرسد سیستم کائنات هوشمند است هر چه زرنگ باشیم از این سیستم زرنگتر که نیستیم..هیچ وقت عقل وشعور وآگاهی ما از این خلقت وطبیعت خدا بیشتر نیست.

عبور از مشکلات یعنی قدرتمند شدن وقوی شدن در برابر مشکلات زانو نزنید وانتظار نداشته باشید دیگران مشکلات راحل کنند وقتی می خواهی ازاین مشکلات عبور کنی تمام وجودت جنبشش شود وحرکت باشد ونباید بترسی از سد مشکلات عبور کنی وبه مرحله بعدی برسی پیه همه چیز را هم به تنت بزنی .یک همسفر به کنگره می آید باید بداند که مسافرش بیمار است ور طول سفر ممکن است مشکلاتی سر راهش قرار بگیرد ولی با تمام وجود تلاش کنی وبه خدا توکل داشته باشید که مشکلات رحمت خداوند است ودر هر شری خیری نهفته است وامیدوار باشی که هرمشکلی داری فقط خودت می توانی از سداین مشکلات عبور کنی.به قول معروف ازتو حرکت از خدا برکت.

اگر این کارها راانجام دادی وبا تمام وجود حرکت کردی به نتیجه دلخواه خواه می رسید ولی اگر نشستی یک گوشه وفقط فکر کردی به هیج جا نمی رسی وهر روزت بدتر از روز قبل است درست است که تفکر کنید ولی بعد ازتفکر وبرسی واطلاعات را گرفتن پردازش میکنی وبا عملیاتی کردن به نقطه لازم می رسی .

 در پایان سی دی آقای مهندس در مورد کرکس صحبت کردند که این کرکس می تواند اعتیاد ،رفتارهای بد ،توقعات ،انتظارات .... باشد انسان می تواند این کرکس را به پرنده سفید تبدیل کند مثل مسافرانی که با درست سفر کردن به رهایی ودرمان رسیده اند مسئله اعتیاد مسئله مهمی نیست وقابل حل است البته با تفکر وتعقل به عمل در آورید .

 لوح حک شده روی مر غوبترین سنگ هرگز متلاشی نمی شود وجاوید می ماند.

 در پایان جلسه با دعای اعضا به اتمام رسید.

سی دی هفته آینده  : کوه


برچسب ها: کنگره 60_درمان اعتیاد_سی دی پردازش_،  
[ یکشنبه 4 تیر 1396 ] [ 06:11 ب.ظ ] [ همسفر: سمیرا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :