آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 
مشارکت های مکتوب همسفران لژیون نوزدهم؛ کمک راهنما همسفرسمیرا

در باب دستور جلسه هفتگی؛ «وادی سوم و تأثیر آن روی من»


این وادی به من هم‌سفر می‌خواهد بگوید اول خودت را درست کن وقتی من کینه و نفرت نداشته باشم و دیگران را ببخشم و دوست داشته باشم دیگران هم با من همین رفتار را انجام می‌دهند...


سلام دوستان سمیرا هستم هم‌سفر (کمک راهنما)

 باید دانست هیچ موجودی به میزان خود انسان به خویشتن خویش فکر نمی‌کند. وادی سوم تنها وادی است که امری است. کلمه باید برای دیگران اثربخش نیست من به‌عنوان هم‌سفر نمی‌توانم باید را برای مسافرم به کار ببرم. مثلاً بگوییم باید سفر کنی، اگر خواسته قوی داشته باشد خودش سفر می‌کند و به درمان می‌رسد. این باید مال شخص شخیص خودم است باید افکار منفی، ناامیدی، منیت، حس طلبکاری، ترس و... را از خودم دور کنم. اصولاً هم‌سفر با این افکار و اندیشه‌ها یک زندان نامرئی برای خودش درست کرده و تمام توقعات او از دیگران است باید دیگران خوب، مهربان، باگذشت و... باشند. چون متوجه نیست اگر خودش برای خودش کاری انجام داد به آن آرامش می‌رسد به‌طور مثال اگر دندان‌درد بگیری اگر تمام افراد کمک کنند که دندانت بهتر شود جای شما نیستند. درد آن دندان را فقط خودت احساس می‌کنی و اذیت می‌شوی در این وادی می‌خواهد بگوید ما به این حیات می‌آییم مشکلات را بیاموزیم و راه‌حل آن را پیدا کنیم با تفکر و تدبیر و تعقل خودمان، نقش بر عهده من است حل مشکلات دست خودم است و ذره‌ذره آن را باید حل کنم امید را از دست ندهم و شروع به حرکت کنم. حواسمان باید به نیروهای تخریبی و بازدارنده باشد که همیشه با القا و الهام ما را از مسیری که در پیش داریم بازمی‌دارند.

 انسانی که مشکلات را بپذیرد و بداند این مشکل آمده که من آموزش ببینم و اعتقاد راسخ داشته باشد که ظرفیت آن را هم در وجود من دیده خداوند که این مشکل را سر راه من قرار داده با کمک عقل و با استفاده از مشورت دیگران و با تصمیم نهایی خود راه‌حل درست را پیدا می‌کند. این وادی به من هم‌سفر می‌خواهد بگوید اول خودت را درست کن وقتی من کینه و نفرت نداشته باشم و دیگران را ببخشم و دوست داشته باشم دیگران هم با من همین رفتار را انجام می‌دهند. ما باید صور پنهان و صور آشکارمان یکی باشد. ما در کنگره یاد گرفتیم که باید آن‌قدر زمین بخوریم تا برخاستن را بیاموزیم با عقاب‌ها بپرید که عقاب‌ها شمارا به بلندای آسمان می‌برند با مگس‌ها نپرید که شمارا به زباله‌دانی می‌برند. هم‌نشین خوب و بد روی انسان تأثیر می‌گذارد. هیچ عقابی تو را روی دوش خود نمی‌گیرد و بالا نمی‌برد و این تو هستی که باید تلاش کنی.

 

سلام دوستان عفت هستم هم‌سفر

وادی سوم باید دانست هیچ موجودی به میزان خود انسان به خویشتن خویش فکر نمی‌کند. تمام مطالب در همین جمله نهفته است که اگر ما در زندگی و کارمان به خاطر تفکرات غلط اشتباهات و مشکلاتی برایمان به وجود آمده باید بدانیم و بپذیریم که این مشکلات را خودمان به وجود آورده‌ایم و دیگران را مقصر ندانیم. اگر فکر کنیم که دیگران در به وجود آمدن مشکلات ما سهمی داشتند، کاملاً اشتباه است. چون با این تفکر نه‌تنها هیچ‌کدام از مشکلات ما حل نخواهد شد بلکه هرروز هم به مشکلات اضافه می‌شود باید بپذیریم و یاد بگیرم که چگونه و با چه راهی می‌توانیم مسائل را حل کنیم و اگر در این راه سختی هم پیش آمد آن را با تمام وجود بپذیریم و تمام تلاش و کوشش خود را برای از بین بردن مشکلات به کار بگیریم و امید داشته باشیم که با تفکر درست صبر و امیدواری مشکلاتمان حل خواهد شد البته می‌توانیم از انسان‌های آگاه و صالح هم کمک بگیریم ولی باز نقش اصلی و نهایی به عهده خود ما هست و امید داشته باشیم که پایان شب سیه سفید است.

 

سلام دوستان زهرا هستم هم‌سفر

 باید دانست هیچ موجودی به میزان خود انسان به خویشتن خویش فکر نمی‌کند. باید در شروع این جمله نشانه تأکید زیاد است و اهمیت موضوع را می‌رساند که ما بایستی آگاه باشیم به تفکر کردن در اصل خودمان آفرینشمان و هدفی که برای آن خلق‌شده‌ایم. بنابراین باید در اینکه از کجا آمده‌ایم؟ برای چه آمده‌ایم؟ به کجا خواهیم رفت؟ فکر کنم. چگونه این مسیر را طی کنم باید تفکر کنیم و این مسئولیت فقط به عهده خودم ماست و نباید از کس دیگر انتظار داشت. ما در این وادی برای خود آغازی تازه داریم آغازی که ما را به‌سلامتی صلح و آرامش و آسایش می‌رساند. اگر این وادی را بفهمیم و در زندگی خود بکار ببریم یک شروع نو و تازه در زندگی ما اتفاق خواهد افتاد. شروعی که ما را به صراط مستقیم هدایت می‌کند. شکایت کردن و ناامید شدن و دست روی دست گذاشتن هیچ کمکی به ما نخواهد کرد تنها سعی و تلاش همراه با تفکر و تدبیر و ما را از این مشکلات خارج می‌کند.

 

سلام دوستان سکینه هستم هم‌سفر

در ابتدا خدا را شاکرم که بهترین مسیر را بر سر راه زندگی من قرارداد. من قبل از این‌که به کنگره بیایم اعتمادبه‌نفس خیلی پائینی داشتم و خیلی ناامید بودم وقتی‌که کاری به من واگذار می‌شد من با استرس مواجه می‌شدم و همیشه با خودم جدال داشتم. ولی وقتی وارد کنگره شدم و با خواندن وادی سوم یاد گرفتم که اول برای یافتن خود باید فکر کنم و بعد خود را بپذیرم تا بتوانم مسئولیت کارهای خودم را قبول کنم تا بتوانم توانایی خودم را بالا ببرم. و از یک وضعیت بد به وضعیت عالی انتقال داده بشوم. در این وادی دانستیم که هیچ‌وقت مسئولیت کارها و مشکلات را به عهده کسی نگذارم و ناامید نباشم و نیازمند دیگران نباشم و با آموزش گرفتن در کنگره و راهنمایی راهنمای عزیزم یاد گرفتم که اعتمادبه‌نفس خود را ذره‌ذره بالا ببرم ما می‌دانیم که به دنیا آمدیم که آموزش ببینیم و مشکلات را حل کنیم. با تفکر صحیح و تلاش خودمان کلید حل مشکلات را پیدا کنیم. می‌دانیم مشکلاتی که امروزه دچار آن هستیم چیزی است که درگذشته درست عمل‌نکرده‌ایم چه دانسته چه ندانسته .پس ما درگذشته بذر تلخ کاشته‌ایم وزندگی پر از تخریب نتیجه همان بذر تلخ درگذشته است. و باید به‌آرامی گره مشکلات خودمان را بازکنیم و هرگز ناامید نشویم و تحت نیروهای بازدارنده قرار نگیریم. ما انسان‌ها اگر بدانیم که نباید به دیگران تکیه کنیم همیشه در زندگی سربلند خواهیم ماند و ناامیدی غیر از اندوه و سیاه نگری چیز دیگری نیست پس باید مثبت اندیش باشیم. پس باید باجان و دل مشکلاتمان را بپذیریم و برای برطرف کردن مشکلات خودمان پله‌پله حرکت کنیم و به خداوند توکل کنیم. یک تشکر ویژه از آقای مهندس دژاکام و خانواده محترم ایشان دارم که این بستر عظیم  پر آموزش را برای ما فراهم کردند و از خداوند برای ایشان بهترین‌ها را خواستارم.

 

سلام دوستان لیلا هستم هم‌سفر

ما از این وادی نتیجه می‌گیریم که در حل مشکلاتمان بالاترین نقش بر عهده خودمان است. مشکلی که در زندگی داریم یا داشته‌ایم آن‌ها را گردن دیگران نیندازیم و خودمان بافکر و اندیشه درست و صبر آن را حل کنیم و اگر نتوانستیم آن مشکل را حل کنیم به زمین و زمان ناسزا نگوییم. مثل بعضی از بیماری‌هایی که ژنتیک هستند و ما در به وجود آمدن آن نقشی نداشته‌ایم. ما در این حیات آمده‌ایم تا روش حل مشکلات را بیاموزیم. مثل کنگره که اولش با چه سخت‌هایی روبه‌رو بوده ولی الآن با تفکر درست آقای مهندس روی پای خودش ایستاده و درآمد مالی خوبی هم دارد و به هیچ ارگانی وابسته نیست و ما نباید ناامید بشویم چون ناامیدی از القائات شیطان است ما باید شکر خدا را به‌جا بیاوریم که با کنگره آشنا شدیم و یاد گرفته‌ایم که چگونه با تفکر و توکل مشکلاتی را که درگذشته خودمان به وجود آورده‌ایم مسئولیتش را بپذیریم و درصدد حل آن‌ها باشیم.

 

سلام دوستان نرگس هستم هم‌سفر

 در حل مشکل خودمان بالاترین نقش بر عهده خودمان باشد و خودمان بایستی بیشترین تفکر و کوشش را برای حل آن بنماییم. با آگاهی کامل از این‌که نقش اول در حل مشکلات بر عهده خود ماست و با تکیه‌بر نیروهای درونی خود و شناخت کامل این نیروها و نیروهای بازدارنده و شیطانی، با استواری و به‌آرامی و به‌صورت تدریجی و بدون هرگونه منفی‌بافی کلید حل مشکلات را پیدا کنیم. کاملاً واضح است که اگر ما در مسیر زندگی تلاش و تحقیق نکنیم به هیچ موضوع و هدفی نخواهیم رسد و ما برای همین به این جهان آمده‌ایم  که روش حل مشکلات و مسائل غیرقابل‌حل را بیاموزیم.

 

سلام دوستان سلاله هستم هم‌سفر

 درباره وادی سوم اگر بخواهم صحبت کنم و همچنین اگر درباره خودم بخواهم بگوییم، در حال حاضر اگر یکسری مشکلات در زندگی من وجود دارد به خاطر اعمال گذشته من هست که با سطح پایین دانایی که داشتم باعث فضای مضطرب در خانه و در وجود خودم و خانواده‌ام می‌شدم ولی الآن به‌خصوص درباره مسافرم به این نتیجه رسیده‌ام که حتی اگر من خودم مواد مصرف نکرده‌ام ولی به کمک آموزش‌های کنگره توانستم به سطح بالایی از درک و معرفت برسم و با تمام وجود مسافرم را درک کنم که اگر کمک مالی یا معنوی می‌خواهد اصلاً دریغ نکنم و با خودم بگویم خداوند هرگاه خودش صلاح بداند پدر من یک سفر عالی را شروع کرده و رها می‌شود. گاهی اوقات که مشکلات به من فشار می‌آورد با خودم می‌گویم آخه چرا من؟ ولی هرگاه که این اتفاق برای من می‌افتد با خودم می‌گویم من چنین زندگی را در روز الست خودم انتخاب کرده‌ام و همین باعث می‌شود تا حدی آرامش قلب پیدا کنم ولی راهنمای خوبم خانم سمیرا به من همیشه می‌گویند که این مشکلات در زندگی به وجود آمده تا من پخته‌تر شوم و راه و روش زندگی کردن را پیدا کنم و یاد بگیرم و همین حرف باعث می‌شود که هرگاه یاد مشکلاتم می‌افتم دیگر خیلی برایم سخت نباشد و راه‌حلی برای آن‌ها پیدا کنم. من با استفاده از آموزش‌های و کمک‌های آموزشی کنگره و راهنمای عزیزم در این دو سال فهمیدم و به این نتیجه رسیدم که بیشترین مقصر در زندگی من به خاطر به وجود آمدن مشکلات خودم بوده‌ام و طلبکار کسی نباشم و انگشت اشاره‌ام را سمت خودم بگیرم به همین اندازه حلال این مشکلات هم خودم هستم و اصلاً از کسی توقع نداشته باشم چون دیگران وظیفه خدمت‌رسانی به من را ندارند. 

با احترام؛ اعضای لژیون نوزدهم هم‌سفران، لژیون کمک راهنما هم‌سفر سمیرا

تایپ: هم‌سفر الهه
طبقه بندی: دستورجلسات هفتگی، 
برچسب ها: کنگره 60 درمان اعتیاد،  
[ دوشنبه 4 آذر 1398 ] [ 11:41 ق.ظ ] [ همسفر: سمیرا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic