آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 
به نام خدا

لژیون نوزدهم  همسفران شعبه‌ شیخ بهایی در روز پنجشنبه 98/7/25  با استادی

 همسفر سمیرا وبا حضور  اعضای  لژیون و با دستور جلسه" سی دی اضافه وزن (1)

برگزارشد.

Image result for ‫سی دی اضافه وزن 1‬‎
به ادامه مطلب مراجعه کنید...

در این سی دی دوباره بحث می رود روی ساختمان جسم،ودر مورد ساختمان جسم خیلی چیزها معلوم شده است و خیلی از چیزها را نمی دانیم،اگه روزی تمام اطلاعات را در مورد ساختمان جسم فهمیدیم دیگر کسی از بیماری نمی میرد مگر به کهولت سن.
بزرگترین معلم ما طبیعت است و بهترین الگو ما طبیعت است؛اگر ساختمان جسم را خوب نگاه کنیم مثل اتم هست که ساختمان یک اتم مثل ساختمان منظومه می ماند؛تمام الگوها در طبیعت مثل هم است؛وقتی درخت انرژیهای خودش را برای تکثیر از بیرون می گیرد،جهان هستی لمووقتی می خواهد شکل بگیرد از آن هسته اول از آن ذره انرژی هایش ونیروهای را قطعا از یک چیز دیگه ای دریافت کرده است،اصلا دریافت نکند نمی شود چون از هیچی نمی شود چیزی بوجود آید.ما اگه بخواهیم جسم را نگه داریش کنیم باید بشناسیمس دقیقا مثل اینکه هر مسئله ای بخواهد حل بشود اول باید صورت مسئله اس حل بشود،اگر صورت مسئله اس حل شد آن مسئله حل می شود؛ما برای سلامتیمون برای لاغری و چاقیمون باید اول صورت مسئله اس را بشناسیم.
ساختمان جسم مانند یک اتم است کا اصلا به فکر نمی آید که چقدر پیچیده است،بیش از50یا100میلیارد فقط نورون توی مغز است؛که 20/درصد از انرژیمون صرف مغز می شود؛همین جا هست،که وقتی مغز انسان کار می کند سوختش می رود بالا وقتی فکر کار می کند سوخت می رود بالا پس تفکر روی چاقی ولاغری اثر می گذارد مثال وقتی سی دی می نویسیم سوخت مصرف می شود چون حافظه دارد کار می کند و خیلی از فواید خوب دیگر.
امروزه برای سنجش هر چیزی واحدی وجود دارد بدون سنجش ما هیچ کاری نمی توانیم بکنیم مثال(وزن واحد اندازه گیریش》کیلوگرم           واحد اندازه گیری طول》متر        واحد اندازه گیری سوخت اتومبیل》لیتر هست)
ما هر چیزی را بخواهیم باید برویم روی واحدش اگر واحدهای اندازه گیری نباسد همه چیز به هم می خورد.
مثال:وقتی اتومبیل ما 45لیتر ظرفیت بنزین دارد ولی ما بیایم 70 لیتر بنزین بذاریم در ماشین  و روی صندوق عقب و روی صندلی ه و یقف اتومبیل را با گالن های بنزین پر کنیم مثل این است که در بدن ما این گالن ها چربی های اضافه هستن که در جاهای مختلف بدن ذخیره شدند ودر اطراف کمر؛ران و.... مثل گالن ها ی اضافه بنزین در اتومبیل است.
سوال؛واحد اندازه گیری خوراکی ها و آشامیدنی ها چیست؟کالری 
کالری> 1 کالری مقدار انرژی مصرفی است که ما 1گرم آب را 1درجه سانتی گردا با حرارت ببریم بالا،بدن ما وقتی کار می کند انرژی سوخت می خواهد برای بالا رفتن دستخایمان و راه رفتن و کار کردن قلب و..... انرژی و سوخت می خواهد و هر قسمت بدن که می خواهد کار کند؛مصرف دارد و انرژی و سوخت می خواهد.مقدار کالری مورد نیاز برای ثابت نگه داشتن وزن انسان طبق برنامه ریزی کشور انگلستان برای آقایان روزانه 2500کیلو کالری است وبرای خانم ها 2000 کالری است.و به این دلیل که جسم آقایان بیشتر عضلانی  است به این دلیل کالری مصرف خانم ها کمتدر از آقایان است،جسم خانم ها چربیس بیشتر است.
برای اندازه گیری وزن ما باید قد را اندازه بگیریم اگر مثال قد شد 160 ما آن عدد 100 را ازش کم می کنیم وآن عددی که می ماند میشه وزن که وزن فردی که 160 هست اگر 100را ازش کنیم می شود 60کیلو که حالا 2یا4گیلو پایین و بالا اشکالی ندارد.چاقی خیلی ذره ذره و کم کم بالا می رود که فرد متوجه نمی شود و جون ذره ذره می رود بالا نقطه تحمل پیدا می کند.
شخصی که اضافه وزن دارد  به طور مثال اگر 10کیلو اضافه وزن داشته باشد مثل این است که همیشه یک کیسه 10کیلویی برنج همیشه همراهش است برای راه رفتنش برای خوابیدنش و حمام کردن و..... ولی اصلا متوجه نمی شود  زیرا نقطه تحملش بر اضافه وزنش ذره ذره بالا رفته و متوجه نشده است.حال این سوال پیش می آید زنی روزانه این شخص چگونه سپری می شود؟او دائما تحت فشار اضافه وزن می باشد و روی تمام قسمت های بدن او از قبیل پاه،زانو،ستون فقرات و......و فشار مضاعفی روی قلب،رودها و... وارد می گرددودر نتیجه باعث کوتاهی عمر وایجاد زمینه ها،زمینه برای انواع واقسام بیماری ها می گردد؛بنابراین اولین گام برای کنترل وزن گرفتن{یک ترازوی دیجیتال} می باشد و بایستی برای شروع روزانه 3بار خودمان را وزن کنیم تا دقیقا با وضعیت متابولیسم و سوخت و ساز جسم خودمان آگاه باشیم.
خود ترازو به شما می گوید چه کار باید بکنی،ترازو ما را آشنا می کند با صورت مسئله ترازو انسان را با خودش روبرو می کند که (صبح قبل از صبحانه،ظهر قبل از ناهار،شب قبل از شام) باید خودمان را وزن کنیم.
ترازو شما را وادار می کند {تفکر }کنید که چرا وزن من زیاد شد ویا چرا وزن من کم شد ؛که آقای مهندس گفتند:که در سی دی های دیگر جدول غذایی کالری را برایتان می گوییم.

پنجشنبه هفته آینده 98/8/2: سی دی اضافه وزن 2 

تایپ:همسفر نرگسطبقه بندی: برداشت و نوشتار سی دی ها، 
برچسب ها: کنگره 60 درمان اعتیاد،  
[ شنبه 27 مهر 1398 ] [ 11:01 ق.ظ ] [ همسفر نرگس ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات