آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 
به نام خدا

لژیون نوزدهم  همسفران شعبه‌ شیخ بهایی در روز پنجشنبه  98/7/18  با استادی

 همسفر سمیرا وبا حضور  اعضای  لژیون و با دستور جلسه" سی دی حال خوش 7

برگزارشد.


به ادامه مطلب مراجعه کنید...

خدا را هزاران بار شکرکه امروز هم در این مکان مقدس هستم که در کنار هم بیاموزیم.تشکر از خانم سلاله به خاطر کنفراس حال خوش قسمت هفتم.ما هفت هفته است داریم حال خوش را کار میکنیم که بیشتر در زمان حال زندگی کردن را برای ما یاد آوری میکند ما اصولا منتظر هستیم در آینده به حال خوش برسیم.

مثلا پس انداز میکنم ،پس انداز خوب است ولی از حد گذشت وخرج نکنی وبگویی در آینده استفاده کنم ممکن است اصلا آینده ای در کار نباشد.از سفر اول لذت نمی برم ،آموزش نمی گیرم که کی مسافرم رها شود از این لحظه که در کنگره هستی لذت ببر حالا تا روز دیگرزمان حالمون را از دست میدهیم تا حالمون خوبشود.

در هفت سی دی آقایمهندس به پنج نکت تاکید داشتنددر هر جایگاهی که هستی باید اجرایی کنی.

1:حساب خود را صفربکن بذرهای تلخی که در گذشته کاشته ای را هرز کن واز این لحظه بذرهای خوب به جایش بکارید.

2:از ضد ارزشها دوری کنید غیبت،تجسس،قضاوت،دروغ ....دوری کنید.

3:خدمتگزار باشید ،در کنگره اگر می توانی مرزبان،نگهبان،دبیر حتی تی بکش هیچ کدام را نمی توانی جزءلزیون سردار بشوید.

4:هیشه در حال آموزش گرفتن باشید ودانایی خود را بالا ببریدواز جهل ونادانی دور باشید.

5:در زمان حال زندگی کنید وازتمام لحظاتتان بهترین استفاده را بکنید.

آقای مهندس می گویند قیچی را در نظر بگیرید یک لبه اش گذشته ولبه دیگر آینده وداریم زمان حال را مرتب قیچی می کنیم گذشته چیکار کرد آینده چیکار می کنم.

مثال بچه ای که بستنی می خورد خیلی زیبا است که خودش دارد از بستنی لذت میبرد به محض دیدن شکلات اصلا دیگر از بستنی خود لذت نمیبرد وحتی باعث میشود که بستنی خود را از دست بدهد وپدر ومادر مجبور به عذر خواهی ودعوا کردن بچه بشوند.

به طور مثال مسافر من دارد می آید کنگره من همسفر تا مسافر دیگر را ببینم که با او آمده ودارد خدمت میکند ورها شده شروع کنم به نق زدن مشاجره کردن واصلا نمی بینم که اگر سفرش طولانی شده ولی هنوز وصل به کنگره پس از همین که هنوز وصل است وکنگره را قبول دارد لذت ببر.

به زور ودعوا ودرگیری چیزی را بدست نمی آورید پس قدر داشته هایمان را بیشتر بدانیم که اگر از آموزگار آموختی که آموختی وگرنه روزگار معلم خشنی هست یا با سخت ترین حالت اموش می دهد.

تمام این صحبتهای که در سی دی حال خوش رد وبدل میشود خویش خویش است ،بین انسان ونفس که می خواهد بگوید از چیزهای که داری لذت ببر واگر چیزی می خواهیم به دست بیاوریم ذره ذره وآرام آرام واز ره درست وبا صبر حتما به دست می آوید.

در این سی دی آقای مهندس می فرمایند انسانها دودسته هستند.

دسته اول:اسانهای که همیشه ساز مخالف می زنند وبه زمین وزمان گیر میدهند حتی نعمتهای خداوند ،این افراد همیشه در رنج وسختی هستند واز آنچه که دارند لذت نمی برند.

دسته دوم:افرادی که همیشه فکر مثبت میکنند ومثبت گرا هستند وهیچ موقع گله وشکایت ندارند واین را هم بدانید که پول خوشبختی نمی آورد خوشبختی به فکر درون وزاویه دید افراد بستگی دارد.

بعضی از ادیان هستند که در موقع غذا خوردن از نعمتهای خداوند شکر گزاری می کنندواز غذا خوردن لذت میبرند ولی ما می خوریم که گرسنگی مان رفع شود واصلا به زیبایی آنها نگاه نمیکنیم .

اصولا بیشتر انسانها ناشکر هستند واز نعمتهای که دارند لذت نمی برند وشکر گزار نیستند وقدر تعمتهای خداوند را ندارند.

همین باران وبرف یک بار بدن چتر بروید وقدم بزنید ببینید چه لذتی دارد ولی ما می آییم با مصرف مواد مخدر وافکار مخرب وبد لذت تمام اینها را از دست می دهیم.

ما باید از تمام نعمتهای خداوند درست استفاده کنیم وطبیعت وجنگل و....را پاکییزه نگه دارم وبه آنها تخریب وارد نکنیم.بیشتر ما بهترین نعمتها را داریم تا وقتی هست قدرش را نداریم وقتی از دست دادیم تازه پی به مفید بودن وارزش آنها میبریم.

کرم ابریشم پیله به دور خود میگیرد تا تبدیل به پروانه زیبا شود ولی ما می آییم پیله ای ار نفرت،کینه،حسادت،دشمنی،انتقام و.....دور خود تنیده وخود را زندانی می کنیم ودر همان پیله می مانیم.

این جمله که ازسلیمان بود وآقای مهندس گفتند را باید در ذهن بسپاریم ،انسانهای که خداوند دوست دارد حکمت میدهد ونعمت وکسانی را که دوست ندارد زحمت گرد آوری مال را میدهد.

این جمله میتواند مصداق مسافر وهمسفری باشد که می تواند به کنگره کمک کند وجزءلژیون سردار بشود ولی نمی شود پس اگر می توانید ببخشید در زمان حال ولذت بخشش خود را دریافت کنید.

باید بذرهای نیکو وصفت خوب بکاریم تا ذره ذره رشد کند تا علفهای هرز بیرون رود با کلام وراهکار نمیشود زمان میبرد صبر کنیم اجرایی کردن وپیاده کردن کلام کار می برد به حرف وسخن نیست .

امیدوارم همه ما در زمان حال زندگی کنیم از گذشته تجربه کسب کنیم وبرای آینده برنامه ریزی داشته باشین واز تمام چیزهای که داریم حتی اگر کم باشد،مسافر بد حال باشد،وضع اقتصادی بد،وهزاران مشکل دیگر لذت ببریم وبا راه درست وتفکر وایمان مشکلات را یکی یکی از سر راه برداریم.

پنج شنبه 25 /7/98سی دی اضافه وزن 1
طبقه بندی: برداشت و نوشتار سی دی ها، 
برچسب ها: کنگره 60 درمان اعتیاد،  
[ شنبه 20 مهر 1398 ] [ 05:20 ب.ظ ] [ همسفر: سمیرا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic