آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 
به نام خدا

لژیون نوزدهم  همسفران شعبه‌ شیخ بهایی در روز دوشنبه 98/7/8  با استادی

 همسفر سمیرا وبا حضور  اعضای  لژیون و با دستور جلسه" سی دی حال خوش 6

برگزارشد.

Related image

به ادامه مطلب مراجعه کنید...
تمام بزرگان به دنبال این سوال میگردند و به دنبال این پاسخ میروند که ایا هدف از خلقت و افرینش انسان و حیات چه بوده است؟ما یک چیز هایی را که بخواهیم درک کنیم باید حسش کنیم،یک مسئله مهم این هست که هدف خلقت میشود{خود خلقت}اقای مهندس میفرمایند:به اعتقاد من بزرگترین معجزه حیات و یا بزرگترین راز خلقت،همین خلقتی است که ما بوجود آمدیم و در آن شناور هستیم،خود زندگی،خود حیات که چه چیزی معجزه اسا تر از این باشد.

وقتی میگوییم خداوند بخشنده است نه اینکه ما هرگناهی مرتکب شدیم گناه مارا ببخشد بخشندگی یعنی همین بخشندگی حیات هست،همین زیستن،همین بودن است  و همین لمس کردن و حس کردن است(طعم شیرینی و طعم ترشی را بچشیم)گفتیم این هستی و خلقت یک سری قوانینی دارد:عدول از این قوانین،بدبختی،فقر،مریضی و.... با خودش دارد،اجرای این قوانین برای انسان ارامش،عشق و.... دارد.{هیچ دشمنی برای انسان قدرتمند تر وخطرناک تر از جهل و نادانی خودش نیست.}کسی که نادان باشد،دروغ میگوید تهمت میزند،راحت دزدی میکند و.... خودش را در دردسر می اندازد و بالعکس کسی که به طرف ارزش ها حرکت کند در صراط مستقیم قرار میگیرد و تمام کارها برا ی آن به خوبی انجام میگیرد.

هدف هرکدام از ما در زندگی چیست؟و خواسته ی هرکدام ما چیست؟ما اگر بیایم همه ی خواسته ها و همه ی هدف ها را توضیح بدهیم،در اخر میرسیم به{داشتن حال خوش}همه ی ما می خواهیم کاری انجام بدهیم که حال مان خوش باشد.
قانون حال خوش داشتن این است که زمان حال را زندگی کنیم و زندگی کردن در لحظه و حال را یادبگیریم، که این لحظه که الان وجود دارد ما قدر این لحظه را بدانیم.چون یا اکثرا در گذشته و یا در آینده زندگی می کنیم و زمان حال را در مسلخ آینده و گذشته ذبحش میکنیم،ما باید از زندگی گذشته درس بگیریم،برای آینده ام برنامه ریزی کنیم ولی زمان و لحظه حال را بفهمیم چی هست؟لحظه بعد مشخص نیست،احتمال سیل،زلزله وهر اتفاقی هست،ولی نباید نابود کنیم همیشه تلاش میکنیم یک چیزی را بدست بیاوریم ولی وقتی بدست اوردیم،دیگر زیاد برایمان ارزش ندارد{مثل خریدن ماشین،یا خریدن خانه و.....}{مانند کسی که عشقش را دارد ولی آن را خیلی کنترل میکند اما حالا که داردش قدرش را نمیداند}یا کسی زندگی ارامی دارد ولی یک مرتبه خودش را میبرد زیر قرض های زیاد مثل عوض کردن مبل ها،پرده ها و.....

علی ابن ابی طالب میفرماید:برای زندگی و دنیا کاری بکن که انگار همیشه زنده ایی و برای اخرت کاری بکن که انگار هر لحظه ممکن است بمیری.
ما یک سری چیز هایی را که خودمان داریم و از آن لذت میبریم؛ ولی با دیدن یک موضوع دیگر از دیگران میخواهیم آن راهم داشته باشیم.وقتی سعی میکنیم آن را بدست بیاوریم هم داشته ی خودمان را از دست میدهیم و هم نمی توانیم آن را بدست بیاوریم.

تایپ:همسفر نرگسطبقه بندی: برداشت و نوشتار سی دی ها، 
برچسب ها: کنگره 60 درمان اعتیاد،  
[ جمعه 12 مهر 1398 ] [ 10:46 ق.ظ ] [ همسفر نرگس ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات