آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 
به نام خدا

لژیون نوزدهم  همسفران شعبه‌ شیخ بهایی در روز دوشنبه 98/7/8  با استادی

 همسفر سمیرا وبا حضور  اعضای  لژیون و با دستور جلسه" سی دی وادی دوازدهم (3)

برگزارشد.


به ادامه مطلب مراجعه کنید...

 

خدا را هزاران بار شکر که امروز هم اجازه آمدن به کنگره را به ما داد امیدوارم که حالتان خوب باشد ودر کنار یکدیگر اموزش بگیریم.

قسمت آخر وادی 12در آخر امر امر اول اجرا میشود .هر چیزی را که در نظر بگیریم باید فرآیند زمان را پشت سر بگذارد.ولی در دنیایی امروزی بعضی مواقع فرآیند زما را در نظر نمی گیرند .مانند اینکه زمان را می خواهند کوتاه کنند وبه یک محصولی دست پیدا کنند مانن غذاهای کنسروی که امروز در بازار استوباعث بیماری های گوارشی میشود.

در بعضی زمینه ها مانند درست کردن جاده ها ویا هواپیما وقطار....که زمان کوتاه تری به مقصد میرسیم خوب است.

همیشه ودر کاری باید زمان را در نظر بگیرید ونمیشود زمان را حذف کرد.تمام کارهای انسان با یک جرقه ویک ایده وفکر آغاز میشود مثلا تهیه قرمه سبزی در این مرحله خواست ما درست کردن قرمه سبزی بوده وامری در ذهن شکل می گیرد .حالا با حرکت در آن جهت مهیا کردن شرایط قرمه سبزی را آماده کرده ایم وآماده شدن قرمه سبزی ما میشود آخر امر .

یا مثال دیگر دانه گندم را اگر بکاریم وهر روز بالای سرش بشینی تا این دانه گندم رشد کند این اتفاق می افتد .اگر کود بیشتری بدهم .اگر بیشتر آب بدهم ویا در معرض خورشیدونور بیشتری قرار بدهم ؟هیچ کدام از این راه حلها موثر نیست باید هشت ماه بگذردولازم دارد تا رشد کند در صبر بی صبری نکنید.

برای هر کاری زمان لازم باید طی شود مسافر شما یازده ماه باید طی کند تا به درمان ورهایی برسد .برای تذهیب اخلاق وتزکیه وپالایش هم زمان را باید در نظر گرفتوذره ذره تغییرات حاصل میشود.

قسمت بعدی در مورد حرکت صحبت میشود.حرکت اساس هستی واساس تغییرات وتبدیلات می باشد اگر در هستی حرکت نباشد ستارگان در یک لحظه فرو خواهند رخت.هیچ چیز در هستی ثابت نیست.

با حرکت راه نمایان خواهد شد بدون هیچ حرکت هیچ تغییر وتبدیلی صورت نمی گیرحرکت باید جهت داشته باشدومطمئن باشیم جهت حرکت ما درست است .مثلا به عنوان همسفر حرکت میکنم ولی بر خلاف جهت مسافرم  وبیشتر باعث آزار واذیت اومیشوم یا مثلا میگویم من میدوم روی تردمیل درست است که شمارش میکند ولی سرجای خودت هستی آقای مهندس می فرمایند باید در |پارک وغیره پیاده روی کنی تا ان انرژی لازم را بدست بیاوری باید راه باشد که توی مسیر حرکت کنیید.

رمز وراز کشف حقیقت در دو چیز است یکی یافتن راه ودیگری آنچه برداشت میکنیم همه ما می گوییم خدایا را ما را به راه راست هدایت کن یعنی ما را در راهی قرار بده که اگر حرکت می کنیم به مقص برسیم .

راه کنگره را پیدا کرده ای حالا توی این راه چی برداشت میکنی می خواهی با فرمان بری ورها کردن وعشق ومحبت به حال خوش وآرامش برسی یا نه فقط حواست به حرکت مسافرت هست کدام صحیح است . که بیای وضد ارزشهای خودت را بشناسی واگر مشکلی پیش آمده ببینی کجای کارت اشتباه بوده.

یک دفعه نمیشود وارد نور شود ذره ذره یاید به منبع نور رسید.این نظر وآگاهی ودانش خودمن است ومطمئن باشم اگر حرکت کنم به طرف ارزشها خداوند ونیروهای الهی هم من را کمک میکنند.

بایستی ثابت قدم باشید ببینی تو واقعا به سمت ارزشها می خواهی بروی یا فقط ادایش را در می اوری .واین را بدانید دست های آسمانی فقط القاءافکار را انجام می دهند وانجام عمل بر عهده خود انسان است.

ساکنین می پرسند اگر ما هم به زمین برویم مرتکب خطا وفساد میشویم؟

بله شما هم قطعا مرتکب خطا وفساد می شوید .چون دام تاریکی بسیار نیرومند وجذاب است .انسان باید در مرحله ای قرار داشته باشد که بتواند کار خطاا نجام دهد ولی انجام ندهد اگر در شرایطی قرارنگیری و بگویی من انجام ندادم فاید ه ای ندارد.

هیچ عمل ضد ارزشی ویا فسادی انجام نمی گیرد مگر اینکه ملبس به لباس زیبایی گردد..مرتکب بزرگترین فسادها وخلاف ها میشود ولی همین انسان در پیشگاه وجدان خودش کارش را منطقی جلوه میدهد.

به طور مثال غیبت میکند بعد می گویید غیبت که نیست همه می دونند .دخالت میکنینم  ومیگوییم نه داریم ره حل یادش می دهیم وهمیشه برای اعمال خود توجیهی داریم.

ساکنین: میپرسند چگونه می توانیم به زمین برویم؟

برای رفتن دو تا موضوع لازم است .یکی خواست ودیگری فرمان یا اجازه پذیرش

پس همین طور نگویید ما که نمی خواستیم به دنیا بیایم وهمیشه گله وشکایت داشته باشید همه ما روز الست پیمان بستیم وخودمان خواستیم وبا میل ئاراده کسی نبوده چون از روز الست به همه انسانها قدرت اختیار داده شده.

ساکنین: برای خطاهای که انجان می دهیم آیا مجازات میشویم؟

باید در زمین یاد بگیریم از خطوط قرمز عبور نکنیمهر بازی یکسری قوانینی دارد باید قوانین بازی را اجراکنیم در همه جا قوانین خاص خودش را دارد که باید اجرایی کرد واز خط قرمز عبور نکنیم.

من به عنوان همسفر باید بدانم مسافرم برای خودش خط قرمزهای دارد سعی نکنید از این خط قرمزها عبور کنیم .یا همین کنگره قوانین وحرمتهای دارد که اگر رعایت نکند از کنگره فاصله می گیرد وبرای خودش ودیگران ایجاد مشکل می کند.

ساکنین :برای رفتن به زمین توصیه ای برای ما ندارید؟

خیلی جمله ای زیبا است در زمین زندگی کنید وبگذارید دیگران هم زندگی کنند .من اگر فقط همین یک مورد را رعایت کنم بهترین لحظات را سپری می کنم هرچیزی که من دوست دارم را برای دیگران بخواهم دوست دارم مسافرم مهربان باشد آیا خودم این صفت را اجرایی کرده ام.همان گونه که دوست دارید با شما رفتار کنند خودتان هم همان رفتار را با دیگران داشته باشید.

نکته دیگر طبیعت وحیوانات وگیاهان را دوست داشته باشید وضرر به آنها نرسانید.برای آبادانی زمین ومحیط پاکیزه وسالم برای خودمان سلی یک درخت بکارید .

اجرای وادی دوازدهم  برای همه به نظر من باید اجباری باشد حتما که نباید باغ وباغچه داشته باشید این کار را بکنید گلدان های گلتان را زیاد کنید با قلمه زدن مناین کاررا از روزی که کنگره آمده ام انجام دادم والان گلهای فراوانی دارم هم راه پله ام زیبا شدن وهمین که وادی داوزدهم در آخر امر امر اول اجرا میشود را می بینم .

امیدوارم با اجرایی کردن وادی دوازدهم هم به خودمان هم به طبیعت احترام بگذاریم .انشا الله که همه ما بتوانیم 120 درخت بکاریم.

سی دی هفته آینده:دوشنبه 15/7/98سی دی نخل

سی دی  پنج شنبه :11/7/98 حال خوش 6
طبقه بندی: برداشت و نوشتار سی دی ها، 
برچسب ها: کنگره 60 درمان اعتیاد،  
[ پنجشنبه 11 مهر 1398 ] [ 10:10 ق.ظ ] [ همسفر: سمیرا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات