آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 
به نام خدا

لژیون نوزدهم  همسفران شعبه‌ شیخ بهایی در روز دوشنبه 98/7/1  با استادی

 همسفر سمیرا وبا حضور  اعضای  لژیون و با دستور جلسه" سی دی وادی دوازدهم (2)

برگزارشد.


به ادامه مطلب مراجعه کنید..
آخر امر؛امر اول اجرا می شود.
بزرگان خیلی زیادی می خواستند انسان تغییر بکند ویا در مورد تغییر انسان اطلاعاتی را به انسان دادند ولی نا موفق بود.انسان باید ذره ذره پخته بشود و این جا این مسئله را دارد مطرح می کند ،تغییر؛تبدیل؛ترخیص و تا زمانی که تغییر انجام نشود اتفاقی نمی افتد؛همه ما می خواهیم بدون تغییرات،تبدیل را انجام دهیم،که این کار اصلا امکان پذیر نیست،در انسان هم همینطور است:باید انسان تغییر کند تا تبدیل بشود آنهم ذره ذره،در علم روانشناسی و روانپزشکی هم همینطور هست در کسب کردن در آموزش  هم باید این مرحله تغییر؛تبدیل ؛ترخیص انجام بگیرد.
جانشین:تغییرات را مطرح کنید:می گوید تغییرات انجام می گیرد به کمک سه نیروی [القا،احیاء،تحرک]که اینها به کمک تغییرات و تبدیلات  می آیند.
ساکنین:چه طور با تغییرات فرد کم خرد به انسان خردمند تبدیل می شود؟
جانشین:همانگونه که انسانها اختیار دارند ،دارای یک خاصیت هم می باشند،
ساکنین:خاصیت آنها چیست؟
انسان دارای دو نیمه هست؛نیمی از عالم بالا که پاک و منزه است،ونیمی از عالم پایین که شاید از بعضی حیوانات هم  پست تر باشند؛{عالم بالا مثل:فرشتگان}و {عالم پایین مثل:جن} که در مثلث واحده گفتیم:یک ضلع مثلث وجود ویکی دیگر روح و ویگر جن.
که گفتیم [نفس]خود شخص که تعیین موجودیت می کند در ظاهر ودر باطن که دوتا مشاور هم در کنار خودش دارد یکی جن و یکی روح است.فرد افسرده سه نگرش دارد:1_نگرش فرد نسبت به خودش
2-نگرش فرد نسبت به جامعه        3-نگرش فرد نسبت به خانواده      
که باید این سه نگرش تغییر کند تا افسردگی  فرد خوب بشود که ما در کنگره این را می گوییم {جهان بینی}که فرد باید فکر و تفکرش بیدار بشود که وقتی بیدار شد نیروهای القاء،احیاء،تحرک وارد قضیه می شوند،و فرد را هدایت می کنند ،البته اگر نیروهای تخریبی و باز دارنده بگذارند.
ساکنین:وقتی شما بیشتر سخن می گوید مجهولات ما بیشتر می شود،نیروهای [تخریبی و بازدارنده]یعنی چه؟
کار این نیرو تخریب هست،کار این نیرو باز دارندگی است،که دیگران را باز می دارد و نگه می دارد،این نیروهای تخریب و باز دارنده را هم در صور پنهان داریم وهم در صور آشکار داریم.
بعضی آدمها کارشون تخریب کردن است،جلوی پیشرفت دیگران را می گیرند،با خلق انسان نیرو های تخریبی بوجود می آید،یعنی قبل از خلق انسان نیر وهای تخریبی نبوده؛هر دوتا نیروها قوی هستند،هم نیروی الهی،هم نیروی اهریمنی.این دو نیرو در حال نبرد هستند تا بتوان تعادل برقرار بشود وهر دو تا در حال فعالیت ودر حال آموزش هستند،البته هم در زمین وهم در سماء قسمتی از این عمل از طریق الهام یا از طریق القاءانجام می شود؛وقتی شما با آدم منفی نشست و بر خواست کنید،مسائل منفی را او به شما القاء خواهد کرد و بالعکس،به همین دلیل به ما گفته شده به {شجره خبیثه}وارد نشویم اگر نزدیک شویم ما را به اعماق بد بختی و عذاب رهنمود می کند،نیروی القاء و الهام خیلی ظریف انجام می گیرد که ما متوجه نمی شویم.
ساکنین،سوال می کنند:چرا قدرت مطلق اجازه می دهد چنین انشعاباتی؛چنین نیروهای تخریبی بوجود آیند؟وچراهای دیگر...
جانشین:او(خدا) خود بهتر میداند،ولی نیروهای باز دارنده و تخریبی مثل{مکمل}عمل می کنند در هستی و در هستی همه چیز بر مبنای ضدش معنی پیدا می کند؛تا مرگ نباشد زند ه بودن معنای نداردواگر قهر نباشد آشتی معنا ندارد..... 
انسان وارد هر گروهی بشود،چه روشنایی چه تاریکی قطعا بایستی یک هز ینه پرداخت کند
ساکنین:شما از سه نیروی القاء،احیاء و تحرک نام بردید ممکن است توضیح دهید!
{القاء}به معنای انتقال اطلاعات و آگاهی است چه مثبت وچه منفی؛چه از طریق مستقیم چه از طریق غیر مستقیم و از نظر القاء کاملا هستی فعال هست و انسان دوست دارد هرچی دارد به دیگران انتقال بدهد و این آموزش القاءهم بین جانوران و هم بین انسان و در جامدات هم نقش دارد. دوتا نیرو که کنار هم باشن اونی که قویتر هست اثر می گذارد،و در مسائل معنوی هم همینطور هست.
{احیاء} به معنی زنده کردن؛بزرگترین احیاءکننده قدرت مطلق  است که مردگان را زنده می کند،اما درسطوح ما افرادی که در تاریکی به سر می برند بر اثر مصرف مواد مخدر؛الکل به نابودی محض رسید ه اند ویا در اثر فقر در بی خانه مانی به سر می برند در حقیقت با مردگان فرقی ندارند،انسانها و نیروهای که برای یاری رساندن به این انسانها اقدام می نمایند و باعث تغییر و تبدیل آنها می شوند نیروهای احیاءکننده می گوییم ،هم در زمین و هم در آسمان،پس یک ☆راهنما☆یک نیروی احیاء کننده است واین نیروهای احیاءکننده در تمام هستی ودر تمام سطوح مختلف هستند.

تایپ:همسفر نرگس
سی دی هفته آینده قسمت سوم وادی 12طبقه بندی: برداشت و نوشتار سی دی ها، 
برچسب ها: کنگره 60 درمان اعتیاد،  
[ شنبه 6 مهر 1398 ] [ 07:38 ق.ظ ] [ همسفر نرگس ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو