آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 

به نام قدرت مطلق الله

روز دوشنبه مورخ 1398/6/25 جلسه‌ دوازدهم از دور نوزدهم کارگاه‌های آموزشی خصوصی هم‌سفران شیخ بهایی با نگهبانی هم‌سفر راضیه، استادی هم‌سفر مریم  و دبیری هم‌سفر مژگان با دستور جلسه «وادی چهاردهم و تأثیر آن روی من» رأس ساعت 16 شروع به کار نمود.

اگر کسی را دوست داشته باشیم اگر خطایی بکند و لا عمدی باز از خطایش می‌گذریم و سعی می‌کنیم کمکش کنیم. عشق یعنی گذشتن از خویشتن... 

آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است.

صحبت کردن در مورد وادی  چهاردهم کمی سخت است. در صفحه 117 کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر آمده در اینجا دیگر در حال نوشتن این مطلب به آشوب کشیده می‌شوم، از قدرت مطلق الله و وجود نیروهای که چشم، جسم آن‌ها را نمی‌توان دید به شگفت درمی‌آیم و سرتاسر بدنم به لرزه درمی‌آید و اشک در چشمانم حلقه می‌زند و بغض گلویم و قلبم می‌تپد و در تعجب هستم که خداوند چه بهای سنگینی برای انسان پرداخت می‌کند، ولی انسان نمی‌داند و همواره ناسپاس است. ما نیروهای عظیم را در بیکران، بیهوده و خرافات می‌پنداریم  و هستی آن را می‌دانیم که می‌بینیم.

در اینجا قطعه‌ای را از دوست دیگرم ارائه می‌دهم اگر به تمام ادیان الهی دقت کنیم همه بر بنای عشق و محبت است و هیچ دین الهی را نداریم که بر مبنای عشق و محبت نباشد در کتاب آسمانی خودمان 114 سوره داریم که همه با بسم‌الله الرحمن الرحیم آغازشده است و اصلاً کلام و بیان همه‌جا به نام خدای بخشنده‌ی مهربان یا خداوند عشق و محبت آغازشده.

گاهی که ما صحبت می‌کنیم با بسم‌الله الرحمن الرحیم شروع می‌کنیم و رد می‌شویم ولی به درون این کلام رسوخ نکرده‌ایم و یا ما انسان‌ها گاهی یک‌حرفی را می‌زنیم ولی به درون آن جمله پی نمی‌بریم.

یک روستایی بود که گاوی داشت، هر شب به آن سر می‌زد و به آن آب‌وعلف می‌داد یک‌شب طبق روال همین کار را می‌کند و آب‌وعلف را جلوی حیوان می‌ریزد و برمی‌گردد فردای آن روز سری به گاوش میزند و می‌بیند که همه‌جا را خون فراگرفته است آن موقع متوجه می‌شود که شب قبل جلوی گاوش آب‌وعلف نریخته بلکه جلوی شیر ریخته است، گاهی اوقات کلمات و مفهوم کلمات مثل همین قضیه است و خیال می‌کنیم چیزی پشت آن نیست و احساسی به آن نداریم ولی اگر بدانیم پشت این قضیه چه چیزی است آن موقع آدم الحق گاهی اوقات زهره‌ترک می‌شود بنابراین ما نمی‌دانیم پشت این بسم‌الله الرحمن الرحیم چه چیزی قرار دارد و به قول امروزی‌ها کپ می‌کنیم.

آقای مهندس می‌گوید که وادی 14  وادی عشق و محبت است و با پیام محبت آغاز می‌شود و به اعتقاد من از توحید و  یگانگی و یا رسیدن آخرین مرحله تعابیر مختلفی را کرده‌اند ولی یکی از آن تعابیر و مسئله همین وادی عشق و محبت است و آنچه وجود دارد و قابل‌باور و ارزش هست و می‌توانیم روی آن حساب کنیم همین محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است.

در کنگره 60 عشق را مترادف توحید و یگانگی قرار داده چراکه انسان موقعی می‌تواند به توحید و یگانگی برسد که در وادی عشق قرارگرفته باشد. عشق واقعی که از درونش باشد و با تمام ذرات و وجودش درکش کند و بر مبنای آگاهی و دانش به آن رسیده باشد مثل پیامبر خدا که دارای خلق عظیم بودند و واقعاً فرد عاشقی بودند و نمی‌خواستند به انسان گزندی برسد و همه را دوست داشتند و آن موقعی که مکه را فتح کردند باوجوداینکه پیامبر را خیلی اذیت کرده بودند و افراد زیادی از ایشان را شهید کرده بودند ولی مکه را بدون خونریزی فتح کردند. این بر مبنای عشق و محبتی است که دارا بودند و عشقی عظیم که درونشان بود توانست به آن یگانگی و توحید برسند. مسیر و راهشان مملو از عشق و محبت به مخلوقین بود.

انسان اگر پول و مقام داشته باشد اما محبت نداشته باشد مثل ظروف تهی و خالی می‌ماند. آقای مهندس می‌گویند این کلام که آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است کلام من نیست و کلام  فردی است در بیکران هستی که فرمانروایی می‌کند و حاکم  است یعنی این مفهوم را می‌خواهد برساند که این کلام خداوند است و از زبان آن دارم سخن می‌گویم.

وقتی اعتقادات و باورهایی که داریم با عشق و محبت واقعی همراه باشد نه سوری و قراردادی نه به لمس و سخن گفتن نه بازی با الفاظ نه به پول و مقام و جسم و منفعتمان بلکه محبت واقعی از دوست داشتن درون فقط برای دوست داشتن باشد آن موقع می‌توانیم محبت را ذره‌ذره لمس کنیم. اگر کسی را دوست داشته باشیم اگر خطایی بکند و لا عمدی باز از خطایش می‌گذریم و سعی می‌کنیم کمکش کنیم. عشق یعنی گذشتن از خویشتن و آنچه که به او داده‌شده و دادن عصاره جان که محبت است به دیگران، هر که دارای عشق باشد قامتش راست، اندیشه‌اش پاک و حیات را برای گزینش بهتر انسان‌ها تقویت و انسان را خلاق می‌کند و به جهت تمامی علوم افرادی  که انسان‌نما هستند بااینکه آموزش لازم را دیده‌اند ولی باز عمل‌های تخریبی را انجام می‌دهند و با عشق و محبت کاملاً بیگانه‌اند و کسی که بدون عشق است نمی‌تواند از عشق سخن بگوید.

امواج عشق در همه‌جا موج می‌زند کافی است دستت را دراز کنی، اگر دستت خالی از نفرت، کینه، حسادت و انتقام‌جویی باشد، عشق در دستان تو قرار می‌گیرد وقتی از عشق، توکل، گذشت و محبت سخن می‌گویی باید در وجودت باشد بعدازآن سخن بگویی. ضرب‌المثلی هست که می‌گوید که از کوزه همان طراوت که در اوست.

انسان اگر بخواهد از عشق، نفرت، گذشت، مهر، حسد، دوستی و دشمنی، کفر، ایمان، نفاق و شرک بگوید یا پولی بدهد یا بخششی بکند باید داشته باشد تا بتواند بدهد البته که بدون هزینه هم نمی‌تواند باشد.

در سی دی هزینه آقای مهندس می‌گوید هیچ‌چیزی را در هستی بدون هزینه نمی‌توانیم به دست بیاوریم حتی محبت را و یا در سی دی روابطه حسنه می‌گویند جهان مملو از انسان‌هایی است که می‌خواهند بگویند خدا هست یا نیست. وقتی ما می‌گوییم یعنی عشق و ایمان باید واقعیت داشته باشد تا جامه زیبا بر تن کند کسی که عاشق باشد و ایمان داشته باشد از چهره‌اش، کلمات و برخوردش با انسان‌ها مشخص است.

ایمان تجلی نور خداوند در انسان است و اینکه عشق منفعتی به درد نمی‌خورد و باید مانند خورشید باشیم که بر گل و خار می‌تابد و دنبال منفعتش نیست پس اگر عشقی به کسی داریم برای منافعمان نباشد و الا این عشق نیست و عاشق را حساب با عشق است و با معشوق حسابی نیست. بعضی‌ها از عشق دم می‌زنند ولی موقع عمل و آزمایش جای خالی می‌دهند مثل کسی که کنار ضریح امام حسین گریه می‌کرد که خدایا چرا من روز عاشورا نبودم تا از آقا دفاع کنم و همان شب در عالم رؤیا می‌بیند که در واقعه کربلا است  و روز عاشورا است و یکی از آن افرادی است که در جلوی آقا  ایستاده است برای دفاع از ایشان موقع نمازخواندن ولی هرگاه تیری از دشمن به سمت او می‌آید سریع جا خالی می‌خورد و به آقا می‌خورد و تا سه مرحله این اتفاق می‌افتد و آنگاه این به او ثابت می‌شود که این عشق تو زبانی است نه حقیقی و ظرف درونت تهی است. اینکه ما می‌توانیم عشق را پس بزنیم ولی عشق هیچ‌گاه ما را پس نمی‌زد زیرا آبی که ما می‌آشامیم، غذایی که می‌خوریم و هوایی که تنفس می‌کنیم همه آن‌ها خودشان را به‌حکم عشق در اختیار ما قراردادند.

عشق به‌ظاهر سوختن ولی نه برای خاکستر شدن بلکه برای تبدیل‌شدن به نور و برای فهمیدن و برای زیستن و عشق ورزیدن.

انسان بودن یعنی سپاس از هستی، از قدرت مطلق یعنی وادی چهاردهم.

در ادامه جلسه مراسم اهدای لوح تقدیر به خانم فائزه نایب قهرمان رشته ی بدمینتون مسابقات سراسری جام عقاب طلایی همسفران کنگره 60، توسط اسیستنت محترم شعبه و هم چنین مرزبان پارک شهدای شهرداری اصفهان انجام شد:

تهیه گزارش: لژیون خدمت گزار؛ کمک راهنما همسفر سمیرا لژیون 19

تایپ:هم‌سفر نرگس از لژیون 19

عکاس:هم‌سفر الهه
طبقه بندی: گزارش جلسه خصوصی همسفران، 
برچسب ها: کنگره 60 درمان اعتیاد،  
[ دوشنبه 25 شهریور 1398 ] [ 06:21 ب.ظ ] [ همسفر: سمیرا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic