آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 
به نام خدا

لژیون نوزدهم  همسفران شعبه‌ شیخ بهایی در روز دوشنبه  98/6/4  با استادی

 همسفر سمیرا وبا حضور  اعضای  لژیون و با دستور جلسه" سی دی هزینه

رأس ساعت 5:45 برگزارشد.

به ادامه مطلب مراجعه نمایید...

خد را هزاران بار شکر که امروز هم اجازه نفس کشیدن را به من وشما داد امیدوارم حالتان خوب باشدوامروز در کنار هم آموزش بگیریم.

تشکر میکنم از خانم مریم برای اینکه سی دی را کامل توضیح دادند .چند تا نکته سی دی هزینه دارد.در ابتدا آقای مهندس فرمودندتازه فهمید ه ایم که اول خانواده خود حائز اهمیت است .درست کردن خانواده درست برخورد کردن من هم بارها به شما گفته ام ما کاری به دیگران نداریم که بخواهیم آنها را درست کنیم همان جمع خانواده ی که درونش هستیم را به صلح وآرامش برسانیم بقیه کاره درست میشود .

مثلث خانواده از سه ضلع درست شده :مرد،زن ،روابط فی مابین که میشود محبت،فرزند،زندگی ،خاطرات....

همسر ،هم اندازه ،یکی بودن هیچ کس در خانواده نباید خودش را بالاتر از دیگری بداند وحکم پادشاه را داشته باشد من به عنوان همسفر بیایم وخودم را بالاتر از مسافرم بدانم چرا؟چون مصرف کننده است نه اصلا درست نیست اگر روابط خوب باشد وبپذیریم شرایط وجایگاه خودمان را چنین اتفاقی نمی افتد .

نکته دیگر در مورد هزینه منظور این است که باید به این باور برسیم که در هستی هیچ چیز مفتی ب هکسی نمیدهند .آیا خودم من یا شما چیز مفتی به کسی میدهید؟البته که نه هستی وطبیعت هم همین طور اگر درخت میوه می خواهیم باید درخت بکاریم ،ابیاری بکنیم کودبدهیم وبهش برسیم تازه اگر سرما هم نزد میوه به ما بدهد.

یا مسافر وهمسفر بیایند کنگره وبخواهند بدون تلاش وکوشش به رهایی برسند چنین چیزی غیر ممکن است.ویا دست رو دست بگذارند وبگوییند خدا بخشنده ومهربان است .خدا هم میگه از تو حرکت از من برکت حرکتی بکن تا من به آنچه مد نظرت هست برسانمباید هزینه اش را پرداخت کنید.

روابط خوب ،عشق،ایمان ،هیکل خوب،راهنماشدن،راستی،....هزینه دارد هیچ چیز بدون هزینه نیست.هزینه باید پرداخت کنی تا خداوند هم سریع الحساب باشد وبه تو بر گرداند. هزینه فقط پولی نیست هزینه معنوی ،فیزیکی...است.

داشتن یک خانواده خوب بدون هزینه نمی شود با حرف ولمس وصوری نیست من زبان باز باشم ولی تلاشی نکنم ادعا کنم عاشقم ولی با کوچکترین مشکل حال طرف را بگیریم من اگر عاشقم با به هم ریختن معشوقم من به هم نمیریزم خانواده داشتن وخاواده گرداندن بدون هزینه نیست.

مسئله بعدی اطراف ودور وبر خودمان را روشن کنیم با خدمت کردن ،محبت کردن وصبر باید بتوانیم دورتر را روشن کنیم باید نور بدهیم نه آتش وکسی را اذیت ومردم آزاری کنیم.در هر جایگاهی که هستیم سوءاستفاده نکنیم .

با حرف ولفظ نمی شود ودلسوزی الکی همه چیز فایده ای تدارد .اگر واقعا می خواهی به مسافرت وبه زندگیت سر وسامان بدهید درست رفتار کن محبتت واقعی باشد واز اعماق وجودت نشات بگیرد من همیشه میگوییم اگر چایی هم برای مسافرت می آوری با عشق درونی بیاور نه اینکه در ظاهر بگویید نوش جانت عزیزم ولی از درون فحش بدهی که چرا مصرف کننده شده اگر بپزیزی همه چیز درست میشود.

مسئله بعدی در مورد کابوس صحبت کردند .کابوس دیدن برمی گردد به این که وقتی اعمال وعملکرد من شیطانی است فقط شیطان سراغ من می آید وکابوس میبینم ولی اگر در صراط مستقیم باشم وکارهای ضد ارزشی انجام بدهم کابوس هم نمی بینم.درون وبیرون من اگر یکی باشد کاری نمیکنم که شب کابوس ببینم.

نکته بعدی سی دی در مورد درون وبیرون که باید یکی باشد،یعنی از بیرون هی ادعا اطوار نشان بدهم ولی درونم یه چیز دیگر باشد قربون صدقه مسافرم بروم ولی از درون مرگش را بخواهم ولعنت ونفرین بگوییم.وقتی درون وبیرون من یکی باشد حس من قوی میشود چون حسا ائلین شروع به کار عقل است .

قدرت حس در انسان خیلی بالا است حس وقتی قوی بشود خطر را حس میکند کسانی که درون وبیرونشان یکی نیست مرتب ته چاه هستند ومرتب به در دیوار می خورندچون حسشان کار نمی کنند .به شما می گوییم موقعی که مسافر روی برنامه درست ودقیق باشد وسیستم باز سازی شود حسهایش باز میشود ومتوجه میشود که دوست داشن شما ومحبتتان واقعی است یا دارید تظاهر می کنید.

آقای مهندس در مورد شخصی صحبت کردند که با شیطان قرار داد بست که اعمال شیطانی انجام بدهد به شرط اینکه قیافه اش تغییرنکند وتغییرات در عکس او ظاهر میشد.هر کس هر چه قدر از درون وبیرون با هم فرق داره صورت وسیرتش زشت میشود.زیبایی البته باید الهی باشد.

کسی که حس درون وبیرونش یکی باشد زیبا است حس محبت است که او را زیبا کرده است.همه چیز براساس عشق ومحبت است مه همه این کارها را انجام میدهیم وتمرین می کنیم به عشق برسیم وآن را بفهمیم.موقعی تو مسیریم که به عشق واقعی برسیم وتو مسیر الهی باشیم وهر چه قدر تو این مسیر باشیم شیطان از ما دور میشود.عملکرد ما باعث میشود که چهره زیبا یا شیطانی داشته باشیم.

نکته بعدی هم در سی دبی عصبی بودن بسیاری از بیماری های ما است.مثلا مشکل معده پیدا میکنی ولی به کلی آزمایش به شما می گویند عصبی هست یعنی خودمان عصبی هستیم که اعضای بدنمان درد میکند.چه طوری دزست کنیم؟باید حسمان را درست کنیم اول حست را درست کن بعد اندیشه ات درست میشود بعد هم گفتارت.

با احساس خوب در خود اندیشه خوب بسازیم.به قول آقای مهندس خوش بین باشید الکی خوش باشید در حد نرمالزندگی را با امید شروع کنید .عقل ،عشق ،ایمان ،آموزش ،تجربه ،تفکر شما را هدایت خواهد کرد.

همیشه از عقل فرمان بگیرید از روی احساسات برخورد نکنید عشق سرلوحه همه کارها است البته عشق واقعی ،ایمان داشته باشید که با توکل وصبر ورها کردن به آنچه می خواهید رسید.

همه چیز هزینه دارد وهیچ چیز بدون هزینه نیسن محبت به لمس وسخن وقرار دادی نیست ومحبت به پرداخت هزینه است تا محبت به وجود آید.

همسفر سکینه

مبحث خانواده در کنگره 60 همیشه حائز اهمیت است که بایستی روابطمان را در خانواده سالم کنیم .محبت بین اعضای خانواده برقرار باشد واین محبت بدون هزینه به وجود نمی آید .محبت با سخن چینی وزبان بازی وحرف تنها به وجود نمی آیدباید در عمل هم نشان داد هر چه خوب وبد می خواهیم به دست بیاوریم باید هزینه اش را پرداخت منیم.


همسفر مریم

امروز بیشتر بیماری های که به آدچار میشویم از این است که حس خود را روی حس بد گذاشته ایم .نتیجه بیماری های مانند معده درد،ام اس،آلزایمر...عصبی می باشد.اگر حسمان را بر پایه خوب قرار بدهیم واندیشه خوب مانند عمارتی میشود که هرگز ویران نخواهد شد ،بلکه این عمارت همچنان به طبقاتش افزوده میشود وانسان دائما ار درون رشد میکند وخط وروش شما را به دورترین نقاط حیات مادی ومعنوی میبرد که همان مثلثی است که تشکیل شده از عشق ،عقل وایمان با مثلث آموزش ،تجربه ،تفکر .همه چیز هزینه می خواهد وبدون هزینه شما مالک چیزی نیستید  برای محبت هم هزینه باید بدهی ومحبت به لمس وسخن گفتن نیست.

سی دی روز پنچ شنبه :حال خوش 1

سی دی هفته آینده :سی دی بیگانه
طبقه بندی: برداشت و نوشتار سی دی ها، 
برچسب ها: کنگره 60 درمان اعتیاد،  
[ سه شنبه 5 شهریور 1398 ] [ 03:09 ب.ظ ] [ همسفر: سمیرا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو