تبلیغات
آینده روشن : همسفر سمیرا

آینده روشن : همسفر سمیرا
کنگره 60 درمان اعتیاد 
قالب وبلاگ
چت باکس


بنام خدا

چهارمین جلسه از دوره پنجاه و نهم سری کارگاه‌های آموزشی کنگره 60 ویژه مسافران و همسفران، با دستور جلسه سیگار، در روز چهارشنبه مورخ 96/3/10 به استادی و نگهبانی مهندس و آقای امین دژاکام و همچنین دبیری خانم زهرا ساعت 15:45 آغاز به کار نمود. 


برای مسایل زندگی باید فکر کنید که هیچوقت نمی میرید و عمر جاودانه دارید، با این روند برنامه 

ریزی کنید. در غیر اینصورت اصلاً دست به هیچ کاری نخواهید زد و برای آخرت به گونه ای زندگی

 کنید که گویی لحظه ای بعد خواهید مُرد.


سخنان مهندس:

امیدوارم حالتان خوب باشد. در ماه روزه، وقتی صحبت می کنم، یک مرتبه حرفهایم را فراموش می کنم، بخاطر همین سخنرانی هایم را حذف کردم.

دستور جلسه هفتگی این هفته سیگار بوده است، ظاهراً هفته جهانی دخانیات را پشت سر می گذاریم. افتخار بزرگی نصیب ما شد که ما یک سکته ای کردیم و دکترها گفتند که مربوط به سیگار است و بعد درمان انجام گرفت.
ما نه تنها اینکه DST را در درمان اعتیاد به کار می بریم، بلکه در پروژه هایمان هم دی اس تی را به کار می بریم. وقتی ما خواستیم راهنماها و مرزبانان سیگار را کنار بگذارند، یکدفعه این کار را نکردیم که سقوط آزاد سیگار را کنار بگذارند، بعد از دو یا سه سال این اتفاق افتاد. اگر می خواستیم ما روز اول این کار را انجام بدهیم، قطعاً با شکست مواجه می شدیم. پس نتیجه میگیریم که نه تنها در خصوص درمان اعتیاد از مدل DST استفاده می کنیم، بلکه در تمام مسائل زندگی هم از DST استفاده می کنیم. باید صبر و بردباری داشته باشیم. برای مسایل زندگی باید فکر کنید که هیچوقت نمی میرید و عمر جاودانه دارید، با این روند برنامه ریزی کنید. در غیر اینصورت اصلاً دست به هیچ کاری نخواهید زد.
برای زندگی دنیوی به گونه ای برنامه ریزی کنید که گویی همیشه زنده هستید و هیچوقت نمی میرید و برای آخرت به گونه ای زندگی کنید که گویی لحظه ای بعد خواهید مُرد.

گاهی اوقات شما عجله می کنید که یک کار را سه ماهه انجام بدهید، آن کار 3 سال طول می کشد. الآن یکی از افتخارات خوب کنگره 60 در این است که سیگار به صورت یک مسئله ضدارزشی در آمده است. خوشبختانه و خدا را شکر، از زمانی که سیگار از کنگره 60 برداشته شد، سکته هایمان خیلی کمتر شد. قبل از پروژه سیگار سالی یک نفر یا دو نفر سکته می کردند، الآن این موضوع به مقدار قابل توجهی پایین آمده است. DST کاری کرد که از مرگ و میر افراد در کنگره جلوگیری کرد. جهان بینی هم از بسیار از نابودی ها در زندگی ها جلوگیری کرد. سیگار امروز، یکی از افتخارات ماست. در کنگره به گونه ای پیش رفته ایم که سیگار برای بچه ها بی کلاسی است.
مسئله دیگر، تمام مسایل ما راجع به جهان بینی است. ما از اجرای برنامه ها دو هدف دنبال می کنیم، یک هدف آموزشی، دو هدف سر کاری. وقتی بچه ها جمعه ها به پارک می روند، یکی بحث آموزش و تفریح است، یکی دیگر این است که سرشان گرم است و دیگر کار بیهوده انجام نمی دهند. اگر انسانها را سر کار نگذارید، شما را سر کار می گذارند. ما مسایل را آنالیز کردیم. در بعضی جاها به قول قدیمی ها شما یک پیراهن پاره کردید، ما پنجاه پیراهن کهنه کردیم.
سی دی ها هم دو مسئله دارد. سی دی ها به خواست خداوند کاری کرد که کنگره 60 یکپارچه شد. یعنی اطلاعات و دانشی که در شعبه مرکزی (آکادمی) کار می کنیم، گاهی اوقات می بینیم که شیراز، تبریز، اهواز از آکادمی هم سطح علمی شان بالاتر است. شهرستانی ها گاهی اوقات از تهران پیشرفتشان بیشتر است. همه اینها بخاطر سی دی ها بود. باید از بچه هایی که در قسمت سی دی فعالیت می کنند، باید تشکر کرد.

بچه ها وقتی بوسیله سی دی ها آموزشی های جهان بینی را گرفتند، امنیت آنها برقرار می شود. در پرتو آموزشی سی دی ها، رهجو به راهنمایش احترام می گذارد، چه در گروه همسفران و چه در گروه مسافران.
بنابراین نتیجه ای که می گیریم این است که سی دی های آموزشی برای ما نقش بسیار کلیدی دارد، اگر سی دی های آموزشی نبود، ما هرگز به این مقام و جایگاهی که رسیده ایم، نمی رسیدیم. اگر سی دی نبود، ما به این رهایی هفته ای 100 نفر نمی رسیدیم. اگر سی دی ها نبود، ما اینچنین برخوردهای مودبانه نداشتیم. در بیرون از کنگره اکثراً پرخاشگر هستند، چون آموزش ندیده اند. صلح و صفا را در کنگره، سی دی ها ایجاد می کند. در ادامه سطح معلومات و آگاهی افراد را بالا می برد و درس زندگی به آنها می دهد.
مسئله بعدی، نوشتن سی دی هاست. شاگردان را باید بگونه ای تربیت کنید که حداقل هفته ای یک سی دی بنویسند. اول باید راهنما خودش بنویسد. اگر راهنما خودش سی دی را نوشت، آنوقت به شاگردانش هم می تواند بگوید که بنویسند. در غیر اینصورت اگر راهنما به مرحله ای برسد که بگوید من نیازی ندارند و دچار منیت شود، سقوطش حتمی است.
نوشتن سی دی ها، به دو منظور است. یکی آموزشی و دوم سرکاری. چون در سفر اول شخص دایماً مشغول موبایل و دنیای مجازی است، وقتی سی دی می نویسد، از خانه بیرون نمی رود، ارتباطش با دوستانش قطع می شود. حتی سوادش هم بهتر می شود. هوش و نویسندگی شان تقویت می شود. حافظه از دست رفته شان درست می شود. سفر اولی وقتی سی دی می نویسد، جمله را گوش می کند و بعد استپ می کند، بعد آنچه را که حفظ کرده است، می نویسد، این موضوع به تقویت حافظ و هوش فرد کمک می کند.

تمام راهنماها باید از شاگردانشان بخواهند که این تکلیف نوشتن سی دی را انجام بدهند. در یک دفترچه 200برگ فنری و تمیز بنویسند، این نوشتن ها بعد از مرگتان به درد فرزندانتان می خورد.

روز شنبه و یکشنبه تعطیل نیست. اگر دوشنبه تعطیل رسمی باشد، گروه همسفرانی که در روز دوشنبه تشکیل می شود، تعطیل است. چون قرارمان این بود که همسفران در روزهای تعطیل رسمی، تعطیل هستند.

برای همه ی شما افطار خوبی را آرزو می کنم.

نام فایلتاریخلینک
فایل صوتی سخنان مهندس96/03/10دانلود
فایل صوتی رهایی ها96/03/10دانلود


منبع:کنگره60
طبقه بندی: دستورجلسات هفتگی، 
برچسب ها: کنگره 60،  
[ پنجشنبه 11 خرداد 1396 ] [ 11:14 ق.ظ ] [ همسفر: سمیرا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کنگره 60 درمان اعتیاد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :